SHKM Hodonín
Tom Polák: Musíme se zlepšit, hlavně pak v playoff, až přijdou ty nejdůležitější zápasy sezony
Tom Polák: Musíme se zlepšit, hlavně pak v playoff, až přijdou ty nejdůležitější zápasy sezony
A-Tým
7.1.2019

Útočník Tom Polák prokazuje, že pro Drtiče může být velmi platným hráčem. Od svého příchodu do A-týmu SHKM Hodonín odehrál čtyři zápasy, vstřelil v nich čtyři branky a přidal i dvě gólové přihrávky. „Líbí se mi, když puk lítá mezi všemi hráči. No a dávat góly, to baví samozřejmě každého hokejistu,“ přiznává věčně se usmívající forvard, který 8. ledna oslaví jedenadvacáté narozeniny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Tome, v neděli jste zapsali deváté vítězství v řadě. Zápas s Brodem ale nebyl nic snadného, souhlasíš?

Souhlasím. Byl to těžký zápas a to vítězství se opravdu nerodilo lehce. Ve třetí třetině jsme museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu, ale nakonec jsme to zvládli, vyrovnali jsme a v prodloužení vstřelili vítěznou branku.

Obrana Brodu je plná velezkušených borců. Jak těžké bylo se proti hráčům jako Gureň nebo Mojžíš prosadit?

O tom, že má Brod zkušené obránce jsme si říkali i na předzápasové poradě. Hrát proti tak zkušeným hráčům je fajn.

Už poněkolikáté jste ale "honili" zápas na poslední chvíli. Po utkání o tom mluvil i trenér...

Je to pravda. Ve Velké Bíteši se nám to povedlo zvrátit dokonale a i s Brodem jsme museli otáčet. Musíme se zlepšit, hlavně pak v playoff, až přijdou ty nejdůležitější zápasy sezony. Pokud chceme být úspěšní, tak se nám tohle nesmí stávat.

Využili jste tři z osmi nabídnutých přesilovek. Zaměřili jste se během vánoční přestávky na hru v početní výhodě?

Neřekl bych, že jsme se nějak speciálně připravovali na hru v početní výhodě. Jen je to o tom, abychom věděli, co máme hrát. Je důležité o tom spolu mluvit a na ledě si vyhovět.

Pozoruješ s postupující vítěznou šňůrou u soupeřů větší motivaci vás porazit?

Určitě ano. Ale nemyslím si, že je to jen proto, že teď máme nějakou vítěznou šňůru.

Při absenci kapitána Zdeňka Kučery jste i s Michalem Venclíkem dostali šanci nastoupit ve druhém útoku. Vaše formace si připsala dvě branky. Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi dobře. Něco jsme si s klukama z pětky před zápasem řekli a v utkání jsme se to snažili plnit. Podařilo se nám dát branky v přesilovkách, za což jsem rád.

Poprvé od svého příchodu do týmu jsi vyšel gólově naprázdno, zapsal jsi ale premiérové dvě nahrávky. Jak bys popsal svou hru? Co jsou tvé silné a naopak slabší stránky?

Myslím si, že oba góly, které naše pětka v zápase s Brodem dala, padly po hezkých akcích. A co je mou silnou stránkou? Líbí se mi, když puk lítá mezi všemi hráči. No a dávat góly, to baví samozřejmě každého hokejistu (směje se). A co se týče slabších stránek, jako u většiny útočníků to je asi obranná hra. Patřím spíše k těm, kteří rádi tvoří, vymýšlí a hraje v pásmu soupeře.

V kabině A-týmu jsi potkal hned několik bývalých spoluhráčů z mládežnických týmů SHKM. O dobrou náladu, srandu a plno vzpomínek asi není nouze…

To, jak funguje kabina je hrozně důležité a myslím si, že z tohoto pohledu není vůbec žádný problém. V kabině je pohoda. Když jsem přišel, přinesl jsem s sebou pingpongový stůl, takže se před i po tréninku odehrávají líté boje ve stolním tenisu.

V krajské lize jsi zatím odehrál jen čtyři utkání. Přesto, jak zatím hodnotíš úroveň soutěže?

Úroveň soutěže hodnotím dobře. Teď se hodně těším na domácí zápas s Uherským Ostrohem (22. kolo, neděle 27. ledna, pozn. red.).

Na vaše zápasy chodí v průměru více než pět stovek fanoušků a kotel se stará o skvělou atmosféru. Co říkáš na to, jak fanoušci podporují A-tým SHKM?

To je jedním slovem neskutečné! Fanoušci jsou výborní! Jezdí s námi i na venkovní zápasy a opravdu před nimi smekám klobouk. #spolujsmesilnejsi

Děkuji za rozhovor.

další články
Karlovy Vary a Cheb hostí od 23. do 26. ledna MČR krajů
Info
21.1.2019

Konec ledna pravidelně patří Mládežnickému mistrovství České republiky krajských výběrů kategorie do 15 let. Letos turna...
Dalšího Týdne hokeje se v Hodoníně zúčastnilo čtyřicet spokojených dětí
Info
21.1.2019

Jedenačtyřicet dětí, z nichž bylo dvacet úplných nováčků, zavítalo v pondělí 21. ledna na hodonínský Zimní stadion Václa...
Přijďte v pondělí 21. ledna v 15:15 na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
21.1.2019

V pondělí 21. ledna 2019 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, ...
Petr Peš: Pokud budeme hrát s pokorou každý zápas, můžeme to ještě natáhnout
A-Tým
20.1.2019

Hodonínští hokejisté za sebou mají náročný víkend, během kterého v pátek porazili lídra z Velkého Meziříčí, o den pozděj...