SHKM Hodonín
Tom Polák: Musíme se zlepšit, hlavně pak v playoff, až přijdou ty nejdůležitější zápasy sezony
Tom Polák: Musíme se zlepšit, hlavně pak v playoff, až přijdou ty nejdůležitější zápasy sezony
A-Tým
7.1.2019

Útočník Tom Polák prokazuje, že pro Drtiče může být velmi platným hráčem. Od svého příchodu do A-týmu SHKM Hodonín odehrál čtyři zápasy, vstřelil v nich čtyři branky a přidal i dvě gólové přihrávky. „Líbí se mi, když puk lítá mezi všemi hráči. No a dávat góly, to baví samozřejmě každého hokejistu,“ přiznává věčně se usmívající forvard, který 8. ledna oslaví jedenadvacáté narozeniny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Tome, v neděli jste zapsali deváté vítězství v řadě. Zápas s Brodem ale nebyl nic snadného, souhlasíš?

Souhlasím. Byl to těžký zápas a to vítězství se opravdu nerodilo lehce. Ve třetí třetině jsme museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu, ale nakonec jsme to zvládli, vyrovnali jsme a v prodloužení vstřelili vítěznou branku.

Obrana Brodu je plná velezkušených borců. Jak těžké bylo se proti hráčům jako Gureň nebo Mojžíš prosadit?

O tom, že má Brod zkušené obránce jsme si říkali i na předzápasové poradě. Hrát proti tak zkušeným hráčům je fajn.

Už poněkolikáté jste ale "honili" zápas na poslední chvíli. Po utkání o tom mluvil i trenér...

Je to pravda. Ve Velké Bíteši se nám to povedlo zvrátit dokonale a i s Brodem jsme museli otáčet. Musíme se zlepšit, hlavně pak v playoff, až přijdou ty nejdůležitější zápasy sezony. Pokud chceme být úspěšní, tak se nám tohle nesmí stávat.

Využili jste tři z osmi nabídnutých přesilovek. Zaměřili jste se během vánoční přestávky na hru v početní výhodě?

Neřekl bych, že jsme se nějak speciálně připravovali na hru v početní výhodě. Jen je to o tom, abychom věděli, co máme hrát. Je důležité o tom spolu mluvit a na ledě si vyhovět.

Pozoruješ s postupující vítěznou šňůrou u soupeřů větší motivaci vás porazit?

Určitě ano. Ale nemyslím si, že je to jen proto, že teď máme nějakou vítěznou šňůru.

Při absenci kapitána Zdeňka Kučery jste i s Michalem Venclíkem dostali šanci nastoupit ve druhém útoku. Vaše formace si připsala dvě branky. Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi dobře. Něco jsme si s klukama z pětky před zápasem řekli a v utkání jsme se to snažili plnit. Podařilo se nám dát branky v přesilovkách, za což jsem rád.

Poprvé od svého příchodu do týmu jsi vyšel gólově naprázdno, zapsal jsi ale premiérové dvě nahrávky. Jak bys popsal svou hru? Co jsou tvé silné a naopak slabší stránky?

Myslím si, že oba góly, které naše pětka v zápase s Brodem dala, padly po hezkých akcích. A co je mou silnou stránkou? Líbí se mi, když puk lítá mezi všemi hráči. No a dávat góly, to baví samozřejmě každého hokejistu (směje se). A co se týče slabších stránek, jako u většiny útočníků to je asi obranná hra. Patřím spíše k těm, kteří rádi tvoří, vymýšlí a hraje v pásmu soupeře.

V kabině A-týmu jsi potkal hned několik bývalých spoluhráčů z mládežnických týmů SHKM. O dobrou náladu, srandu a plno vzpomínek asi není nouze…

To, jak funguje kabina je hrozně důležité a myslím si, že z tohoto pohledu není vůbec žádný problém. V kabině je pohoda. Když jsem přišel, přinesl jsem s sebou pingpongový stůl, takže se před i po tréninku odehrávají líté boje ve stolním tenisu.

V krajské lize jsi zatím odehrál jen čtyři utkání. Přesto, jak zatím hodnotíš úroveň soutěže?

Úroveň soutěže hodnotím dobře. Teď se hodně těším na domácí zápas s Uherským Ostrohem (22. kolo, neděle 27. ledna, pozn. red.).

Na vaše zápasy chodí v průměru více než pět stovek fanoušků a kotel se stará o skvělou atmosféru. Co říkáš na to, jak fanoušci podporují A-tým SHKM?

To je jedním slovem neskutečné! Fanoušci jsou výborní! Jezdí s námi i na venkovní zápasy a opravdu před nimi smekám klobouk. #spolujsmesilnejsi

Děkuji za rozhovor.

další články
Stravování mladých sportovců #4: Zbytečný cukr v nápojích
Info
15.6.2019

Obezita je problémem nejenom u dospělých, ale často se týká i dětí. Jen v Česku trpí nadváhou více než čtvrtina dětí. A ...
Výkonný výbor SHKM Hodonín má nové složení
Info
13.6.2019

Ve čtvrtek 30. května 2019 proběhla volební Valná Hromada, na které byli řádnou volbou zvoleni noví členové VV SHKM na d...