SHKM Baník Hodonín
První jména na soupisku Baníku. Pokračuje kapitán i golmanská jednička, čtveřice hráčů na Slovácku končí
První jména na soupisku Baníku. Pokračuje kapitán i golmanská jednička, čtveřice hráčů na Slovácku končí
A-Tým
19.4.2024

Soupiska Baníku pro nadcházející druholigový ročník 2024-25 začíná dostávat první kontury. Po prodloužení spolupráce s celým realizačním týmem přichází na řadu také první jména hráčů, kteří budou i v nové sezoně oblékat hodonínské barvy. V Baníku pokračují dlouholeté stálice a odchovanci, i jeden z nejlepších ligových brankářů. Zároveň jsou ale známy i některé již jisté odchody z hodonínské kabiny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Mezi tyčemi v Baníku pokračuje Dominik Piták, který byl v loňském ročníku jasnou týmovou jedničkou. Rodák z jihomoravských Velatic se potřetí za sebou stal nejvytěžovanějším brankářem moravské skupiny druhé ligy, na čtvrtý „zářez“ bude v sezoně 2024-25 útočit opět v zeleno-černém dresu.

Ve svém mateřském klubu zůstává i Adam Běhal, který bude stejně jako v minulé sezoně trenérům k dispozici v případě potřeby. Jeho hlavním působištěm ale bude brankoviště VUT Cavaliers Brno v univerzitní lize.

Prvním obráncem na soupisce SHKM pro sezonu 2024-25 je David Polesný. Zkušený třicetiletý bek, jenž v minulém ročníku zapsal celkem 12 kanadských bodů, načne už svou sedmou sezonu v zeleno-černých barvách. Stejně je na tom o čtyři roky starší Jakub Sajdl. Kapitán Jihomoravanů pomohl svému týmu 21 body (2+19) a i pro něj bude nový ligový ročník v pořadí již sedmým „baníkovským“.

A zatím posledním potvrzeným jménem pro soupisku 2024-25 je další z odchovanců – Erik Hložánek. Sedmadvacetiletý dříč se vrátil po těžkém zranění a v závěru sezony se propracoval až do první formace. Dohromady v minulé sezoně přidal do svých statistik 9 gólů a 14 přihrávek.

Kabinu A-týmu SHKM naopak opouští obránce Matěj Bílek. Zadákům Vojtěchu Riedlovi a Tadeáši Talafovi končí střídavé starty a další zápasy nepřidá ani útočník Denis Zaichyk. O služby šestadvacetiletého forvarda mělo vedení Baníku velký zájem, běloruský útočník s izraelským pasem se ale chce porvat o místo ve vyšší soutěži, u nás či v zahraničí.

Všem odcházivším hráčům děkujeme za jejich cenné služby v našich barvách a přejeme jim všechno nejlepší ve sportovní kariéře i v osobním životě!

Se všemi ostatními hráči loňského kádru nadále probíhají jednání.


další články
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...
Před dnešním startem letní podepsali smlouvy další dva útočníci loňského kádru
A-Tým
6.5.2024

Ještě před tím, než dnes odpoledne odstartuje Baníku příprava na sezonu 2024-25, si vedení klubu pláclo s dalšími dvěma ...