SHKM Baník Hodonín
Další důležité podpisy! Vedení Baníku si pláclo se čtyřmi útočníky a dvěma obránci loňského kádru
Další důležité podpisy! Vedení Baníku si pláclo se čtyřmi útočníky a dvěma obránci loňského kádru
A-Tým
23.4.2024

Vedení klubu dál pokračuje v jednání s hráči, kteří v minulém ročníku válčili v hodonínských barvách. K dnešnímu dni je soupiska SHKM pro sezonu 2024-25 bohatší o dalších šest jmen. V Hodoníně bude pokračovat nejproduktivnější hráč Baníku minulé sezony, nejlepší střelec i hráč, který v nedávno skončené sezoně posbíral nejvíc druholigových bodů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Výsledkem usilovného jednání s hráči loňského kádru jsou další potvrzené podpisy důležitých stavebních kamenů hodonínského A-týmu. Na soupisku, Baníku pro sezonu 2024-25 tak dnes mohla být dopsána hned šestice jmen. V zeleno-černém dresu budou v nacházející sezoně pokračovat útočníci Vojtěch Dobiáš, Filip Weintritt, Matěj Novák a Matěj Mach. Manažer Martin Vyrůbalík si plácnul i s obránci Davidem Raušem a Jakubem Němcem.

Odchovanec uherskohradišťského hokeje Vojtěch Dobiáš vyhrál se 42 body klubové kanadské bodování a s 29 asistencemi byl zároveň nejlepším nahrávačem týmu. Pokračuje i univerzál a specialista na oslabení Filip Weintritt, který sezonu zakončil s vyrovnanou bilancí 12 gólů a 12 asistencí.

V sezoně 2024-25 bude pokračovat i spolupráce sehraného tandemu Matějů Nováka a Macha. Čerstvě pětadvacetiletý Matěj Novák nasázel v nedávno skončené sezoně soupeřům v součtu základní části a playoff 21 branek, což z nej dělá nejlepšího střelce SHKM.

V průběhu rozběhnuté sezony se do kabiny Baníku z Kopřivnice přestěhoval o rok starší Matěj Mach. Dlouholetá opora Tatry se na Slovácku rychle zabydlela a v součtu „kopřivnických a hodonínských“ bodů prožila nejpovedenější sezonu dosavadní kariéry, když zaznamenala celkem 47 kanadských bodů.

Další sezonu ve službách Baníku přidá i obránce David Rauš. Odchovanec Uherského Ostrohu má na svém kontě už 88 zápasů v hodonínském dresu, což z něj dělá rekordmana SHKM ve druhé lize. V minulé sezoně nastoupil do 48 zápasů, vstřelil čtyři branky a na dalších třináct přihrál.

A zatím posledním potvrzeným hráčem pro příští sezonu je dvaadvacetiletý zadák Jakub Němec. Odchovanec Boskovic velkou část sezony 2023-24 promarodil, přesto si do statistik zapsal pět kanadských bodů. V závěru sezony se na led vrátil a po letní pauze přidá mladý bek už třetí sezonu v zeleno-černých barvách.
další články
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...
Před dnešním startem letní podepsali smlouvy další dva útočníci loňského kádru
A-Tým
6.5.2024

Ještě před tím, než dnes odpoledne odstartuje Baníku příprava na sezonu 2024-25, si vedení klubu pláclo s dalšími dvěma ...