SHKM Baník Hodonín
Slovenská série v přípravě pokračuje, do Skalice i se třemi hráči zlínských Beranů
Slovenská série v přípravě pokračuje, do Skalice i se třemi hráči zlínských Beranů
A-Tým
28.8.2023

Po Topoľčanech a Trnavě čeká na zeleno-černé další vyzyvatel od našich východních sousedů. V dresu osmifinalisty minulé sezony Tipos SHL by měli do utkání zasáhnout obránce Ľubomír Škápik, nebo hodonínský rodák a odchovanec Petr Obdržálek. O zajímavý náboj třetího přípravného utkání Baníku je tak dopředu postaráno. Za Baník na Záhorí nastoupí i hráči Zlína, se kterým Baník jedná o možné hlubší spolupráci.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 


V prvním zápase jasná výhra nad Opavou

Skalica v přípravném období odehrála zatím jen jedno utkání, v úterý 22. srpna na domácím ledě přivítala soupeře Baníku z východní skupiny 2. ligy – opavský Slezan. Domácí potvrdili roli papírového favorita a po třetinách 3:0, 3:1 a 0:1 porazili Slezany jasně 6:2.

„Výsledek vypadá nedobře, v první třetině jsme hráli deset minut přesilových her, ale žádnou z nich jsme neproměnili, byť jsme šance měli. Soupeř nás za to potrestal, zápas mohl vypadat úplně jinak. Druhá třetina byla z naší strany špatná, ta poslední už ale byla o poznání lepší a s výkonem v ní jsme byli spokojení,“ řekl po utkání pro klubový web Opavy trenér Zdráhal.

Za skalické „Krále“ se dvakrát mezi střelce zapsal nestárnoucí 44letý Martin Hujsa, po jednom gólu přidali Jurík, Búlik, Šatek a trefil se i Petr Obdržálek.

Sestava Skalice ze zápasu proti Opavě
Bernát (Irsák) - Kadlečík, Sloboda, Sakmár, Škápik, Věntus, Drápal, Janík, Jombík - Jurík, Búlik, Obdržálek, Hujsa, Pšurný, Šátek, Janáč, Kuba, Kotvan, Čerhit, Fungáč, Kočka.
Na Záhorí i s triem zlínských Beranů

V dresu Baníku se ve skalické Esmero aréně představí i tři hráči prvoligového kádru zlínských Beranů – dvacetiletý obránce Tadeáš Talafa a čtyřiadvacetiletí útočníci Zdeněk Sedlák a Atte Huhtela.

„Se Zlínem jsme se dohodli na vzájemné spolupráci, díky které můžeme ve Skalici počítat s trojicí hráčů jejich A-týmu. Není to ale rozhodně tak, že tady tito hráči budou hrát celou sezonu u nás, Zlín nám je na zápas ve Skalici zapůjčil proto, že jejich A-tým hraje až ve čtvrtek. Jsem rád, že se nám podařilo s vedením Beranů tuto spolupráci navázat a věřím, že bude pro oba týmy prospěšná a že se bude v budoucnosti dál prohlubovat,“ prozrazuje podrobnosti manažer Baníku Martin Vyrůbalík.

Naopak svou snahu o místo na soupisce Baníku vzdal dvacetiletý obránce Daniel Mikulec, který na vlastní žádost svou zkoušku v Baníku ukončil. Kromě obránců Matěje Bílka a Davida Polesného by měli ve třetím přípravném utkání nastoupit všichni hráči aktuálního základního kádru Baníku.


další články
Martin Lašák: Chtěl jsem hrát za Baník. Líbí se mi, jak klub funguje
A-Tým
18.7.2024

Obránce Martin Lašák byl první oznámenou posilou Baníku pro novou sezonu. Odchovanec Uherského Hradiště se na Slovácko s...
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...
Prosíme fanoušky o vyplnění krátkého dotazníku
A-Tým
3.7.2024

Vážení příznivci hodonínského hokeje, vážení fanoušci Baníku. Připravili jsme krátký dotazník, rádi bychom znali Váš náz...