SHKM Baník Hodonín
Patrik Lidák: Malá hřiště nám moc nevyhovují, jsme tým hlavně do kombinace
Patrik Lidák: Malá hřiště nám moc nevyhovují, jsme tým hlavně do kombinace
A-Tým
17.11.2018

Jedenáct zápasů čekal na svůj první gól sezony, ve včerejším utkání na ledě brumovského zimního stadionu se dočkal. Obránce Patrik Lidák šest minut před koncem prostřelil v přesilovce pět na tři domácího brankáře a zajistil Drtičům důležité, cenné a vydřené vítězství. „Jsme všichni rádi, že to vyšlo a přivezli jsme do Hodonína potřebné tři body z venku a to je nejdůležitější,“ říká jedenadvacetiletý zadák.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Patriku, zápas na ledě posledního Brumova-Bylnice nebyl nic jednoduchého, souhlasíš?

Určitě ano. Dobře to zhušťovali jak ve středním pásmu, tak i v obranném. Tohle nám dělá problémy. O tom, jak těžké utkání to bylo, svědčí i konečné skóre zápasu.

Poprvé v sezoně jste hráli v pátek. Myslíš, že i to se mohlo na utkání podepsat?

Pro oba celky to určitě nebylo příjemné, když jsme zvyklí hrávat o víkendech. Každý si chce udělat den zápasu podle svého a na utkání se naladit. Každopádně jsme všichni rádi, že to vyšlo a přivezli jsme do Hodonína potřebné tři body z venku a to je nejdůležitější.

V Brumově je jedno z vůbec nejmenších hřišť v republice. Jak se na tak malém ledě hraje?

Samozřejmě jde o to, na jaké hřiště je ten tým zvyklý. V Hodoníně je kluziště větších rozměrů, než právě v Brumově. Jak je vidět, tak nám malá hřiště vůbec nevyhovují, což se projevilo hlavně ve Velkém Meziříčí. Dle mého názoru jsme tým hlavně do kombinace a na těchto hřištích se musí hrát přímočaře a jednoduše.

Šest minut před koncem jsi ve dvojnásobné přesilovce vstřelil rozhodující branku. Jak se gólová situace udála?

Už od začátku přesilovky jsme si vytvořili tlak. Michal Kuba nahrával zpoza brány na Víťu Černohouse, kterému nadzvedli hokejku a puk se dostal až ke mně na vrchol kruhu. Pak už stačilo jen trefit to místečko (směje se), i s Víťovou pomocí, který dobře odkryl prostor před branou.

Do rodného Hodonína ses vrátil po dlouhých osmi letech. Jak se ti líbí v zeleno-černém?

Jsem nesmírně rád, že mužů hrát doma a obzvlášť s tak skvělou kabinou. Fanoušci jsou výborní, takže co se týče těchto věcí, tak jsem spokojený.

Už v neděli vás čeká další těžké utkání s Boskovicemi. Co od tohoto zápasu čekáš?

Bude to velice těžké utkání. Budou rozhodovat individuální chyby, kterým se budeme muset vyvarovat. Ale věřím, že i díky divákům, kteří určitě přijdou, utkání zvládneme a navážeme na předešlé dvě výhry.

Děkuji za rozhovor.

další články
Hokejisté opět nazují kopačky, 21. června se na Nesytě uskuteční už pátý ročník exhibičního fotbalového utkání
A-Tým
18.6.2024

Už popáté se na fotbalovém hřišti na Nesytě uskuteční benefiční exhibiční zápas mezi fotbalisty domácího FC Nesyt a hoke...
V Baníku budou pokračovat další dva hráči loňské sestavy. Smlouvy prodloužili Jan Švejda a Adam Bachánek
A-Tým
16.6.2024

Na soupisku A-týmu Baníku na nadcházející druholigové boje přibyla dvě jména. Vedení klubu se dohodlo na pokračování s d...
FOTO: Hráči páté třídy v pátek 14. června vyrazili vlakem za hokejbalem do Přerova
Info
15.6.2024

Tým složený hráčů a hráček páté třídy odehrál na Hané celkem tři hokejbalové zápasy, dvakrát se střetli s domácími Zubry...
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...