SHKM Hodonín
Andreas Jajcay: Čtvrté místo je pěkné, ale samozřejmě bychom chtěli být výš
Andreas Jajcay: Čtvrté místo je pěkné, ale samozřejmě bychom chtěli být výš
A-Tým
18.11.2018

Na ledě Brumova-Bylnice byl člen druhé útočné formace neustále vidět a zatápěl obraně domácího celku. Z utkání si nakonec mladý útočnék Drtičů zapsal do statistik jeden bod za asistenci. „Určitě zamrzí, že jsem neproměnil těch několik šancí, které jsem měl,“ říká jedenadvacetiletý hodonínský útočník.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Andreasi, do Brumova jste zajížděli v roli jasného favorita. Ono ale kolikrát není jednoduché tuhle roli splnit. Souhlasíš?

Ano, souhlasím. Proti papírově slabším soupeřům se vždy hraje hůř. Ale naši fanoušci vytvářeli celý zápas dobrou atmosféru a hnali nás k vítězství. Jsme rádi, že jsme tam urvali tři body a teď se musíme soustředit na další těžký zápas.

V utkání jste sice vedli, ale soupeř dvěma góly otočit stav utkání. Co vám trenér v první přestávce říkal?

Před zápasem nás varoval, že to nebude nic lehkého, což se potom ukázalo. Řekl nám, že musíme jít poctivě z obrany a hrát trpělivě. To jsme dodrželi a vyhráli jsme.

Jakmile Brumov vedl byl velmi nepříjemný, bruslivý a cítil šanci na úspěch. Co bylo v téhle fázi utkání důležité?

Hlavně se z toho neposrat (směje se). Brumov byl od začátku zápasu bruslivý a nepříjemný. V této fázi zápasu na nich šlo vidět, že jim vedení přineslo sebevědomí, ale jak jsem říkal, začali jsme hrát trpělivě, poctivě z obrany a postupně se náš tlak zvyšoval. Jen tomu pořád chyběla branka. Tu pak naštěstí vstřelil Víťa Černohous a od té chvíle jsme soupeře k větším šancím nepouštěli. Dá se říct, že v ten moment jsme začali řídit hru my.

Hrál jsi někdy na tak malém kluzišti jako bylo v Brumově?

V mládežnické extralize s Pardubicemi a s Kometou jsme objížděli menší města a menšími stadiony, abychom přilákali děti hrát hokej, takže několik zkušeností mám. Nebylo to nic jednoduchého tam hrát. Když jsme chtěli založit akci, soupeř byl hned u nás a celkově to byl rychlý hokej. Stadion v Brumově se mi líbil, mají to tam hezky zařízené.

V zápase jsi byl hodně vidět a dostával ses do spousty šancí. Určitě je škoda, že jsi z toho vytěžil „pouze“ bod za asistenci…

Určitě zamrzí, že jsem neproměnil těch několik šancí, které jsem měl. Určitě by se hrálo líp mně i celému týmu. Hlavní ale je, že se vyhrálo.

V neděli vás čeká soupeř z opačného konce tabulky a to Boskovice. Určitě se dá očekávat zcela odlišný zápas…

Určitě. Boskovice mají kvalitní tým, což dokazují svými výsledky a postavením v tabulce. Teď máme jeden den na regeneraci a na to, abychom navázali na poslední dvě vítězství. Věřím, že se nám to podaří a budeme si chtít udržet vítěznou vlnu do dalších zápasů.

Nedávno jsi strávil několik dní v nemocnici kvůli otřesu mozku. Jak dlouho se vlastně hokejista z tohoto zranění dostává?

Správně by se měl hokejista omezit na jeden až dva týdny, ale v tomto jsem trošku blázen. Den po propuštění z nemocnice jsem šel už na trénink a potom i do zápasu (směje se). Taky jsem dostal od rodičů pěkně vynadané (směje se). Protože otřes mozku jsem neměl poprvé a není to dobré pro moje zdraví. Led je ale moje srdeční záležitost, mně to prostě nedá a musím.

Po jedenácti zápasech vám patří čtvrté místo v tabulce. V kabině určitě panuje dobrá nálada…

Čtvrté místo je pěkné, ale samozřejmě bychom chtěli být výš. Dobrá nálada v kabině určitě je, což bylo vidět po vítězném zápase v Brumově, kde jsme si děkovačku s fanoušky užili. Rád bych všechny pozval na nedělní zápas s Boskovicemi, každý hlas na tribuně nás bude pohánět k vítězství!

Děkuji za rozhovor.

další články
Zeleno-černí přišli v Hradišti o tříbrankový náskok, přesto vezou domů všechny body
A-Tým
22.1.2022

I čtvrté utkání Baníku v roce 2022 končí tříbodovým ziskem hodonínského celku. V Hradišti měli zeleno-černí skvělý start...
Základní část míří k cíli, o víkendu je na programu jubilejní dvacáté kolo. Baník jede do Uherského Hradiště
A-Tým
21.1.2022

Dlouhodobá část sezony Krajské ligy mužů 2021-22 míří do svého finále. O nadcházejícím víkendu se odehrají utkání již dv...
Tadeáš Pospíšil: Snažím se o obojí, jak střílet a dávat góly, tak nahrávat
A-Tým
19.1.2022

Ve svém čtvrtém utkání vstřelil první gól v zeleno-černých barvách. Dvacetiletý útočník Tadeáš Pospíšil se dočkal v nedě...