SHKM Baník Hodonín
Jakub Tomi: Klobouk dolů před našimi fanoušky! Společnou děkovačku jsme si vážně užili!
Jakub Tomi: Klobouk dolů před našimi fanoušky! Společnou děkovačku jsme si vážně užili!
A-Tým
1.3.2020

Baník je v semifinále. Ve dvou čtvrtfinálových zápasech porazil Uničov shodně 5:4 po prodloužení. Čtyřmi kanadskými body se na postupu podílel i útočník Jakub Tomi. Šestadvacetiletý forvard byl na ledě i u zlomového momentu celé série, když ve druhém zápase v čase 59:50 přihrál Michalu Kubovi na vyrovnávací branku. „Velkou zásluhu na tom gólu má Pešák, který zatáhl puk do třetiny, navázal na sebe hráče a přehodil mi to na druhou stranu. Já měl díky domu čas najít před brankou Koubu, který dostal puk do brány a vyrovnal,“ říká křídlo první formace.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, po roce jste ve čtvrtfinále opět porazili Uničov a jste v semifinále. Jak těžkým soupeřem Orli byli?

Uničov nás letos hodně potrápil. Bylo vidět, že se na nás dobře připravili a hráli přesně to, co chtěli. Naštěstí jsme zvládli lépe závěry zápasů a díky tomu jsme v semifinále.

V čem byla letošní série s Uničovem jiná, než ta loňská?

Loni jsme nastupovali proti Uničovu jako favorité. Měli jsme za sebou dlouhou vítěznou šňůru, takže jsme měli velké sebevědomí a zvládli to přesvědčivěji. Letos bych řekl, že to bylo hodně ubojované a rozhodně víc napínavé.

Nemyslím si, že by série byla nějak přehnaně vyhrocená, přesto bylo ve dvou zápasech uděleno celkem 34 nižších trestů. Z toho se dá odhadnout, že čtvrtfinálové zápasy docela bolely…

Ani bych neřekl, že ty zápasy nějak bolely a souhlasím, že to nebylo nijak zvlášť vyhrocené. Spíš to byly ze soupeřovy i z naší strany hloupé a zbytečné fauly, kterých se musíme v semifinále vyvarovat.

Zatímco na konci základní části vám přesilovky příliš nešly, ve čtvrtfinále byly početní výhody jednou z vašich hlavních zbraní – pět z deseti branek jste Orlům vstřelili v přesilovce. Opět se ukázalo, že přesilovky a oslabení rozhodují důležité zápasy, souhlasíš?

Ano, je to pravda, přesilovky jsou velká zbraň. Na posledních trénincích jsme se tomu hodně věnovali a konečně nám to tam začalo padat.

Ve druhém zápase jste byli deset vteřin od porážky. Pak jsi ale přihrál Michalu Kubovi na vyrovnávací gól a v prodloužení jste nakonec slavili postup. Mohl bys nám tuto důležitou trefu popsat?

Velkou zásluhu na tom gólu má Pešák (Petr Peš, pozn. red.), který zatáhl puk do třetiny, navázal na sebe hráče a přehodil mi to na druhou stranu. Já měl díky domu čas najít před brankou Koubu (Michal Kuba, pozn. red.), který dostal puk do brány a vyrovnal.

Po zápase jste si pak mohli po zásluze vychutnat parádní děkovačku s fanoušky, kteří byli opět neskuteční…

Bylo to vážně super! Klobouk dolů před našimi fanoušky! Během celého zápasu nám vytvářeli opravdu fantastickou atmosféru a společnou děkovačku jsme si vážně skvěle užili.

Všechny čtvrtfinálové série skončily 2:0 a až na tu vaši se z postupu vždy radovali papíroví favorité. Co říkáš na výsledky prvního kola playoff?

Osobně jsem to tak nějak podobně očekával. První tři týmy mají letos opravdu dobrou sezonu a bylo by velké překvapení, kdyby to nezvládli ve dvou zápasech. Takže pro mě žádné překvapivé výsledky nebyly.

Už ve středu začíná semifinálová bitva s Velmezem. Co by mohlo na vítěze základní části platit?

Důležitá bude velká bojovnost, hrát dobře z obrany, vyvarovat se zbytečných faulů a dát o gól víc než oni (směje se).

Děkuji za rozhovor.

další články
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...
Před dnešním startem letní podepsali smlouvy další dva útočníci loňského kádru
A-Tým
6.5.2024

Ještě před tím, než dnes odpoledne odstartuje Baníku příprava na sezonu 2024-25, si vedení klubu pláclo s dalšími dvěma ...