SHKM Baník Hodonín
Jakub Tomi: Klobouk dolů před našimi fanoušky! Společnou děkovačku jsme si vážně užili!
Jakub Tomi: Klobouk dolů před našimi fanoušky! Společnou děkovačku jsme si vážně užili!
A-Tým
1.3.2020

Baník je v semifinále. Ve dvou čtvrtfinálových zápasech porazil Uničov shodně 5:4 po prodloužení. Čtyřmi kanadskými body se na postupu podílel i útočník Jakub Tomi. Šestadvacetiletý forvard byl na ledě i u zlomového momentu celé série, když ve druhém zápase v čase 59:50 přihrál Michalu Kubovi na vyrovnávací branku. „Velkou zásluhu na tom gólu má Pešák, který zatáhl puk do třetiny, navázal na sebe hráče a přehodil mi to na druhou stranu. Já měl díky domu čas najít před brankou Koubu, který dostal puk do brány a vyrovnal,“ říká křídlo první formace.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, po roce jste ve čtvrtfinále opět porazili Uničov a jste v semifinále. Jak těžkým soupeřem Orli byli?

Uničov nás letos hodně potrápil. Bylo vidět, že se na nás dobře připravili a hráli přesně to, co chtěli. Naštěstí jsme zvládli lépe závěry zápasů a díky tomu jsme v semifinále.

V čem byla letošní série s Uničovem jiná, než ta loňská?

Loni jsme nastupovali proti Uničovu jako favorité. Měli jsme za sebou dlouhou vítěznou šňůru, takže jsme měli velké sebevědomí a zvládli to přesvědčivěji. Letos bych řekl, že to bylo hodně ubojované a rozhodně víc napínavé.

Nemyslím si, že by série byla nějak přehnaně vyhrocená, přesto bylo ve dvou zápasech uděleno celkem 34 nižších trestů. Z toho se dá odhadnout, že čtvrtfinálové zápasy docela bolely…

Ani bych neřekl, že ty zápasy nějak bolely a souhlasím, že to nebylo nijak zvlášť vyhrocené. Spíš to byly ze soupeřovy i z naší strany hloupé a zbytečné fauly, kterých se musíme v semifinále vyvarovat.

Zatímco na konci základní části vám přesilovky příliš nešly, ve čtvrtfinále byly početní výhody jednou z vašich hlavních zbraní – pět z deseti branek jste Orlům vstřelili v přesilovce. Opět se ukázalo, že přesilovky a oslabení rozhodují důležité zápasy, souhlasíš?

Ano, je to pravda, přesilovky jsou velká zbraň. Na posledních trénincích jsme se tomu hodně věnovali a konečně nám to tam začalo padat.

Ve druhém zápase jste byli deset vteřin od porážky. Pak jsi ale přihrál Michalu Kubovi na vyrovnávací gól a v prodloužení jste nakonec slavili postup. Mohl bys nám tuto důležitou trefu popsat?

Velkou zásluhu na tom gólu má Pešák (Petr Peš, pozn. red.), který zatáhl puk do třetiny, navázal na sebe hráče a přehodil mi to na druhou stranu. Já měl díky domu čas najít před brankou Koubu (Michal Kuba, pozn. red.), který dostal puk do brány a vyrovnal.

Po zápase jste si pak mohli po zásluze vychutnat parádní děkovačku s fanoušky, kteří byli opět neskuteční…

Bylo to vážně super! Klobouk dolů před našimi fanoušky! Během celého zápasu nám vytvářeli opravdu fantastickou atmosféru a společnou děkovačku jsme si vážně skvěle užili.

Všechny čtvrtfinálové série skončily 2:0 a až na tu vaši se z postupu vždy radovali papíroví favorité. Co říkáš na výsledky prvního kola playoff?

Osobně jsem to tak nějak podobně očekával. První tři týmy mají letos opravdu dobrou sezonu a bylo by velké překvapení, kdyby to nezvládli ve dvou zápasech. Takže pro mě žádné překvapivé výsledky nebyly.

Už ve středu začíná semifinálová bitva s Velmezem. Co by mohlo na vítěze základní části platit?

Důležitá bude velká bojovnost, hrát dobře z obrany, vyvarovat se zbytečných faulů a dát o gól víc než oni (směje se).

Děkuji za rozhovor.

další články
Baník začne ligu 23. září v Havířově. Doma se zeleno-černí představí poprvé ve třetím kole proti Novému Jičínu
A-Tým
5.6.2023

Hodonínské hokejisty čeká na úvod jejich druhé sezony ve 2. lize venkovní dvojzápas. V prvním kole se Bachánkovi svěřenc...
Potvrzeno, druhá liga ve dvou skupinách. Morava bude mít dvanáct účastníků, Čechy patnáct
A-Tým
1.6.2023

Dnešní pražský aktiv druholigových klubů potvrdil, že model třetí nejvyšší české hokejové soutěže zůstává stejný, jako v...
Představujeme naše partnery: Amikov group, s.r.o.
Partneři
31.5.2023

Další firmou, která se rozhodla podpořit hodonínský hokej, je personální agentura Amikov group, s.r.o. Společnost Amikov...
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.