SHKM Hodonín
Čtvrtfinále se stěhuje na jih. Hodonín už v pátek hostí odvetu s Uničovem
Čtvrtfinále se stěhuje na jih. Hodonín už v pátek hostí odvetu s Uničovem
A-Tým
27.2.2020

Po jednodenní pauze pokračuje čtvrtfinálová série mezi Baníkem a Orly druhým zápasem, který hostí hodonínský Zimní stadion Václava Nedomanského. Zeleno-černí domácí do něj půjdou s mečbolem v zádech a v případě vítězství mohou Prčíkovi svěřenci začít slavit postup do semifinále. Hosté z Hané mají po domácí porážce 4:5 v prodloužení nůž na krku, pokud padnou i na Slovácku, sezona pro ně končí.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Před začátkem utkání předají zástupci A-týmu a našich partnerů přímo na ledové ploše dva symbolické šeky. První z nich bude předán mládežnickým týmům SHKM Hodonín, druhý pak našim skvělým „kotelníkům“. Mládežníci obdrží od A-týmu celkem 40 tisíc korun. Naprostou většinu této částky tvoří výtěžek nedávné aukce speciální sady černých dresů, v němž A-tým doma porazil nedaleký Uherský Ostroh.

„Jsme rádi, že se v aukci podařilo najít majitele pro všechny dražené dresy. Velmi nás potěšila i celková suma za vydražené dresy, která činí 38.980,- Kč. Aby byla částka pěkně kulatá, rozhodli jsme se ji dorovnat na rovných 40 tisíc korun,“ říká manažer týmu mužů Martin Vyrůbalík.

Druhý šek obdrží zástupci našeho fanklubu. „Celou základní část probíhala akce ‚Dáváme góly pro fanoušky‘, což v praxi znamenalo, že za každý gól, který jsme v dlouhodobé části vstřelili, putovalo do pokladničky dvacet korun pro naše fantastické kotelníky,“ připomíná Vyrůbalík. Baník nakonec v základní části nasázel soupeřům 110 gólů, což znamená, že klub přispěje Hodoňákům celkovou částkou 2.200,- Kč.

Patrik Lidák: Pešák překvapivě minul branku, mně už stačilo do toho plácnout

K vítězství v prvním čtvrtfinálovém utkání na uničovském stadionu vedla týmová hra, podpořená výborným výkonem golmana Jakuba Zollpriestera. Hlavním hrdinou se stal úterní oslavenec Patrik Lidák, který své třiadvacáté narozeniny oslavil třemi kanadskými body a vítěznou trefou v prodloužení.

Rozhodující gól padl v přesilové hře čtyř proti třem, když z nastavení uplynulo pouhých 49 vteřin. „Pešák (Petr Peš, pozn. red.) nečekaně minul bránu a puk vletěl zezadu branky na síť. Alda (Aleš Dufek, pozn. red.) se pak postaral o zbytek. Vzal puk zpoza brány a nahrál mi mezi kruhy. Mně už stačilo do toho jen plácnout,“ popisuje Patrik s úsměvem na rtech rozhodující moment prvního čtvrtfinále.

Baník na Hané odehrál dobré utkání. Domácí se v zápase ani jednou nedostali do vedení, naopak téměř museli třikrát dotahovat náskok zeleno-černých. Hráči si na ledě nenechali ani centimetr ledu zadarmo, o čemž také vypovídá 21 dvouminutových trestů. „Uničov mě ničím moc nepřekvapil. Hráli jejich typickou hru, tvrdě, na hranici pravidel. To se taky podepsalo na počtu vyloučených,“ říká hodonínský obránce.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) - Směřička, Lidák, Crlík, Prčík ml., Rýpar, Veselský, Filásek - Dufek, Peš (C), Tomi - Kuba (A), Sedlák, Venclík - Chalupa, Račický, Jajcay - Výmola, Koubek.

HC Uničov: Sedlář (Axman M.) - Klvaňa, Halouska, Fryč, Fekiač, Navrátil, Paška (A) - Gerhát, Axman R., Drdla, Šimo, Handl, Čuřík, Chytil, Beier, Kratěna, Sršeň, Husák, Vrána, Žajgla (C).

Rozhodčí

Tomáš Goňa, Marek Šiška - Tomáš Kociňák, Martin Šobáň.

Kompletní program 2. čtvrtfinálových zápasů

HC Lvi Břeclav - HHK Velké Meziříčí
HK Kroměříž - SKMB Boskovice
HC Spartak Uherský Brod - Hokej Uherský Ostroh
SHKM Hodonín - HC UničovNa čtvrtfinále za 50,- korun

Cena vstupenek na čtvrtfinálový duel se oproti základní části nepatrně navyšuje. Jednotná cena vstupenek na stání i na sezení je 50,- Kč. Zároveň si dovolujeme upozornit všechny fanoušky, že na zápasy playoff již neplatí permanentní vstupenky.

Online prodej vstupenek

Vstupenky v naší online aplikaci budou k dispozici od pondělí 24. února 09:00 hodin až do začátku zápasu, tedy do pátku 28.2. do 18:00.

Jelikož se dá očekávat zvýšený zájem o utkání, prosíme fanoušky, aby v co největší míře využili koupě vstupenek v naší aplikaci, čímž se vyhnou nákupu vstupenky v pokladně a zmenší možnou frontu před nimi. Děkujeme!

Prodej vstupenek v pokladně

Kromě nákupu online můžete využít také prodej na pokladně zimního stadionu. Vzhledem k online aplikaci nebude klasický předprodej, ale okno poklady se otevře už hodin a patnáct minut před začátkem zápasu, tedy v 16:45 hodin.


další články
Foto: Muži Baníku zahájil letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...