SHKM Baník Hodonín
Finále se stěhuje do Hodonína, Drtiči budou bojovat o vyrovnání série
Finále se stěhuje do Hodonína, Drtiči budou bojovat o vyrovnání série
A-Tým
21.3.2019

První finálové utkání mezi celky Velkého Meziříčí a Hodonína bylo vyrovnané. Dvě třetiny se soupeři přetahovali o vedení a po čtyřiceti minutách byl stav utkání nerozhodný. Šťastnější byli nakonec Horáci, kteří dokázali v polovině třetí třetiny vstřelit gól a v poslední minutě základní hrací doby potvrdili výhru trefou do prázdné brány. Za nepříznivého stavu pro Hodonín se tak série stěhuje na jih Moravy. Druhé finálové utkání je na programu v pátek 22. 3. od 18:00 hodin.

autor:
Ivan Hochman
Sdílejte článek
 

První finále Drtičům bohužel nevyšlo

Stejně jako v předchozích fázích vyřazovacích bojů, i tentokrát hodonínští hokejisté začínali sérii na soupeřově kluzišti. Tentokrát už to však byl soupeř, který po základní části skončil na lepší pozici, než Drtiči. A do utkání hodonínští hráči nevstoupili vůbec špatně. Naopak. Už v páté minutě poslal svůj tým do vedení Peš. HHK ale ukázal svou sílu a ještě do konce první třetiny dvěma góly otočil stav zápasu.

Totéž se povedlo i Hodonínu, když Drtiči využili z kraje druhé třetiny dvě přesilovky a přehoupli skóre na svou stranu. Odpověď Velkého Meziříčí přišla v pětatřicáté minutě, kdy domácí mužstvo vyrovnalo a za stavu 3:3 se pokračovalo i ve třetí třetině. Jenomže v pětapadesáté minutě Drtiči obdrželi gól v oslabení a už se jim nepodařilo vyrovnat. V závěrečné powerplay inkasovali gól a domů se tak vraceli s prázdnou.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Polesný, Veselský, Směřička, Lidák, Rýpar, Crlík, Sedlák - Tomi, Peš (A), Janás - Jajcay, Sajdl (A), Kučera (C) - Černohous, Polák, Venclík - Chalupa, Lindner.

HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda) - Slabý, Vlašín P., Šerý (A), Kochánek, Burian (C), Ambrož, Šimka, Vondráček - Křenek (A), Matov, Střecha T., Pejchal, Bula, Sobotka, Peschout, Střecha F., Maštera, Roupec, Vlašín M., Strnad.

Rozhodčí

Ing. Petr Blaha, Bc. Dominik Kovařčík - Bc. Libor Halás, Dominik Poláček.

Rozpis playoff

Kompletní rozpis vyřazovacích bojů naleznete v informačním centru playoff.