SHKM Hodonín
Stanley Cup má v Česku přistát 10. července, Vrána a Kempný řeší program
Stanley Cup má v Česku přistát 10. července, Vrána a Kempný řeší program
Info
26.6.2018

Nejslavnější hokejová trofej světa po třech letech opět míří do Česka. Stanley Cup má přiletět 10. července a dva dny si jej tu budou užívat obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, kteří pomohli Washingtonu Capitals k triumfu v NHL.

autor:
ctsport.cz, foto: gettyimages.com
Sdílejte článek
 

Trofej tu byla naposledy v roce 2015, kdy ji v rodné Vlašimi ukázal fanouškům obránce Michal Rozsíval, který podruhé v kariéře triumfoval s Chicagem.

"Stanleyův pohár by tu měl být 10. a 11. července. S klukama dáváme dohromady program oslav a nějak ho teď finalizujeme, jak to skloubíme dohromady," řekl Aleš Volek ze společnosti Alvo sports management, která zastupuje oba hokejisty.

Sedmadvacetiletý Kempný plánuje vzít Stanleyův pohár jak do rodného Hodonína, tak do Brna, kde strávil podstatnou část kariéry. "Viděli jsme se teď s Kubou po dlouhé době, co jsme se rozprchli po sezoně. Ještě nevím, jestli budeme dělat oslavy každý zvlášť, nebo společně. Sedneme si na to a probereme to," řekl Kempný.

Přesné plány oslav ještě dají dohromady. "Určitě bych chtěl ukázat pohár v Hodoníně, kde jsem se narodil. A také v Brně, kde jsem byl sedm let," dodal Kempný.

Rodák z Prahy a odchovanec Letňan Vrána bude slavit v Praze. "Vezmu Stanley Cup do Letňan na hokejový stadion. A taky na hřbitov, protože mi během sezony umřela babička. Mám i pár dalších míst, ještě mám pár dní čas si to promyslet," řekl dvaadvacetiletý Vrána.

V týmu Capitals byl i obránce Jakub Jeřábek, ten ale neodehrál dostatečný počet utkání na to, aby byl mezi držitele trofeje zařazen. Zatím není jasné, zda se do oslav v Česku zapojí také. "S Kubou si píšeme. Teď jsme každý s rodinou. Máme pár dní čas to probrat," dodal Vrána.

POZNÁMKA: Termíny příletu Stanley cupu do Čech zatím nejsou definitivně potvrzeny.


další články
Andreas Jajcay: Čtvrté místo je pěkné, ale samozřejmě bychom chtěli být výš
A-Tým
18.11.2018

Na ledě Brumova-Bylnice byl člen druhé útočné formace neustále vidět a zatápěl obraně domácího celku. Z utkání si nakone...
Drtiči se po třech venkovních zápasech představí i před domácím publikem
A-Tým
17.11.2018

Baník si z pátečního nelehkého duelu proti Brumovu-Bylnice uloupil tři body. Nyní ho ale čeká úplně jiný soupeř. Soupeř,...
Patrik Lidák: Malá hřiště nám moc nevyhovují, jsme tým hlavně do kombinace
A-Tým
17.11.2018

Jedenáct zápasů čekal na svůj první gól sezony, ve včerejším utkání na ledě brumovského zimního stadionu se dočkal. Obrá...
DOR: Z napínavého duelu v Orlové berou Drtiči všechny body
U16
17.11.2018

Čtvrté vítězství v nadstavbové části zapisují hodonínští dorostenci. Svěřenci trenéra Kytlici si dnes před obědem poradi...