SHKM Baník Hodonín
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý obránce Martin Lašák, který v loňské druholigové sezoně hájil barvy HHK Velké Meziříčí.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

„Martin je mladý urostlý obránce, od kterého očekáváme bruslivý hokej a vzhledem k jeho tělesné konstituci by měl předvádět důraznou hru nejen u mantinelů,“ prozradil manažer Martin Vyrůbalík, který zároveň potvrdil, že s dalšími posilami probíhají jednání.

Rodák z Uherského Hradiště Martin Lašák v žákovské kategorii odešel do Přerova, kde si jej po dvou letech vyhlídla brněnská Kometa. V sezoně 2015-16 si první letošní posila Baníku připsala jeden start v reprezentačním dresu kategorie U16. Během ročníku 2016-17 se Martin Lašák z Brna přesunul do Vsetína, kde vydržel až do roku 2019.

Poté si vyzkoušel Univerzitní ligu, ve které hrál postupně za oba brněnské rivaly – MU i Cavaliers. První zkušenosti s dospělým hokejem ale sbíral v Boskovicích, se kterými mimochodem ve 23. kole Krajské ligy mužů 2019-20 vyhrál na hodonínském stadionu nad Baníkem 4:3.

V minulé sezoně poprvé nakoukl do druhé ligy, kterou načal v Technice Brno. Po sedmi odehraných zápasech, ve kterých si připsal čtyři gólové asistence, se stěhoval „pod dálniční most“. Ve Velkém Meziříčí nastoupil do 32 utkání, ve kterých vstřelil dvě branky a na dalších sedm přihrál.

Statistiky Martina Lašáka
další články
Hokejisté Baníku zahájili letní přípravu. Trenérům se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráčů
Info
6.5.2024

V pondělí 6. května se na zimním stadionu poprvé sešli hráči A-týmu Baníku, aby zahájili společnou suchou přípravu. Tre...
První posila do obrany Baníku. Z Velkého Meziříčí přichází na jih Moravy Martin Lašák
A-Tým
6.5.2024

Zadní řady slováckého celku hlásí první letní posilu. Dres Baníku bude v nadcházejícím ročníku oblékat čtyřiadvacetiletý...
Před dnešním startem letní podepsali smlouvy další dva útočníci loňského kádru
A-Tým
6.5.2024

Ještě před tím, než dnes odpoledne odstartuje Baníku příprava na sezonu 2024-25, si vedení klubu pláclo s dalšími dvěma ...