SHKM Baník Hodonín
Drtiči udělali z rosických Štik neškodná paví očka
Drtiči udělali z rosických Štik neškodná paví očka
A-Tým
14.10.2018

Hodonínští hokejisté šli do zápasu s Rosicemi v roli jasného papírového favorita a tyto předpoklady začali Prčíkovi svěřenci naplňovat od prvních minut. Po první třetině vedli zeleno-černí o čtyři branky, po druhé části už svítilo na světelné tabuli skóre 8:0. Hosté se střelecky vzchopili až v poslední části, ale na víc, než na zkorigování debaklu Štiky dnes neměly. V samotném závěru Drtiči ještě přidali na obrátkách a pěti stovkám fanoušků udělali radost celkem třinácti vstřelenými góly. Hattrickem se blýskl nejlepší střelec soutěže David Janás a také obránce Dominik Směřička.

autor:
Jan Hochman, Petr Svoboda
Sdílejte článek
 
6. kolo, neděle 14.10.2018
SHKM Baník Hodonín - HC Štika Rosice
HOM
13:2
(4:0, 4:0, 5:2)
ROS
Branky a nahrávky: 6. Janás (Peš, Kuba), 11. Janás (Kuba, Lidák), 18. Kuba (Peš), 19. Směřička (Sajdl, Kučera), 22. Směřička (Tomi, Sajdl), 23. Polesný (Kuba), 30. Kučera, 37. Venclík (Výmola), 49. Směřička (Kučera, Tomi), 53. Sajdl (Kučera, Kuba), 55. Sajdl (Tomi, Polesný), 56. Janás (Peš, Polesný), 56. Kučera (Sajdl, Tomi) – 50. Jochman (Krejčí), 52. Svatuška (Hanáček, Gombarčík). Rozhodčí: Reich - Kučera, Nechvátal. Vyloučení: 6:7, navíc Lindner (HOM) 10 minut, Jochman (ROS) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely: 35:15. Diváci: 515. Průběh utkání: 9:0, 9:2, 13:2.
Zollpriester (Luner) - Lidák, Polesný, Směřička, Crlík, Veselský, Výmola - Kuba, Peš (A), Janás - Sajdl, Tomi, Kučera (C) - Jajcay, Chalupa, Venclík - Lindner. Trenér: Jan Prčík.
Huzlík (54. Čížek) - Antal, Dobiáš, Galatík, Kousal, Lučivňák, Rafaj, Stupka, Úlehla, Hanáček, Jochman, Kazlepka, Krejčí (C), Kůst, Pospíšil, Svatuška, Jarolím, Dobšák, Gombarčík. Trenér: Vítězslav Hájek.

Komentář k zápasu

První minuty zápasu zpočátku vůbec nenapovídaly tomu, že by se mělo jednat o tak jednoduché utkání. Tedy až do šesté minuty. Tehdy si převzal kotouč ostrostřelec krajské soutěže David Janás a poprvé překonal brankáře soupeře. Spolupráce první útočné brázdy Baníku zafungovala i o necelých pět minut později, a opět u toho byl David Janás, který zvyšoval už na 2:0 pro SHKM Hodonín.

Skvělá první pro domácí tým nadále pokračovala. Výborně se ukazoval Michal Kuba, jenž byl třetím hráčem, jemuž se povedlo překonat brankáře Čížka a už tak měl na kontě tři body. První dvacetiminutovku uzavíral skvělou střelou obránce Dominik Směřička a o vítězi už tak bylo v podstatě rozhodnuto.

Domácí hráči pokračovali v nastoleném i ve druhé třetině. A měli na své straně už dva dvougólové střelce. K Davidu Janásovi se přidal Dominik Směřička. O minutu později zvyšoval na kritických 6:0 další z beků David Polesný. Ve zbytku periody přidali po gólu kapitán Zdeněk Kučera a Michal Venclík a Štiky si tak do kabin odnášeli velice krutý debakl 8:0.

Rosice ještě neměly mít klid. V devětačtyřicáté minutě uzavíral svoje třígólové představení obránce David Směřička, jemuž se tak povedl skutečně netradiční kousek. Hosté nechtěli z Hodonína odjet bez úspěchu a díky přesilové hře se jim podařilo snížit na rozdíl sedmi gólů zásluhou Daniela Jochmana. A drobná rosická radost neměla konce, neboť na Jochmanův gól navázal o bezmála dvě minuty později Jiří Svatuška.

Drtiči nechtěli připustit jakékoliv další snížení a tak opět přidali na obrátkách, což se ukázalu i na světelné tabuli. Kouzelný desátý gól se podařil vstřelit Jakubu Sajdlovi. A křídelník druhé hodonínské lajny pořád neměl dost. O dvě munuty později přidával Jakub Sajdl už svůj druhý gól v tomto utkání a výrazně tak přispěl k této vysoké výhře.

Konečnou podobu dali skóre David Janás, který tak byl druhým hráčem se třemi góly na kontě, a kapitán Zdeněk Kučera. Zeleno-bílí si tak připsali před více než půltisícovým publikem drtivou výhru 13:2. Výborným výkonem se blýsk Jakub Sajdl, který v utkání zapsal pět bodů. Utkání skončilo dříve pro Andrease Jajcaye, který bohužel utrpěl zranění v horní části těla.


Ohlasy trenérů

Jan Prčík (Hodonín):
Dnes to byl takový jednodušší zápas. Dá se říct, že nám tam napadalo všechno. Jsem rád, že jsme dali i nějaké branky z přesilovek. Některé góly padly po nádherných kombinacích, které se fanouškům musely líbit. Kluky to taky bavilo. Chci je ale pochválit, že to ani za stavu 8:0 po druhé třetině nevypustili a v nasazení vydrželi až do konce. Svým výkonem jsme se přiblížili výkonu našich skvělých fanoušků.

Vítězslav Hájek (Rosice):
Soupeř byl lepší ve všech směrech a po zásluze zvítězil.

Fotografie ze zápasu

další články
Vojtěch Dobiáš: Vyškov byl super příprava na playoff. Na vrchol sezony se moc těším!
A-Tým
29.2.2024

Vojtěch Dobiáš se po třítýdenní pauze vrátil do sestavy a dvěma asistencemi pomohl ke skalpu Vyškova. Jak třiadvacetilet...
Skvělý týmový výkon, výborná kulisa, fantastický Dominik Piták a hattrick Dominika Luži! Derby s Vyškovem je naše!
A-Tým
28.2.2024

Čí je derby? Naše! Hodonínští hokejisté oplatili před svými skvělými fanoušky Vyškovu do puntíku porážku z minulého vzáj...
Středa opět ve znamení hokeje a tentokrát i malého jihomoravského derby! Baník doma hostí hokejisty Vyškova
A-Tým
27.2.2024

Základní část 2. ligy vbíhá do cílové rovinky. Před dvanácti týmy moravské skupiny jsou už jen poslední čtyři kola, a v ...