SHKM Baník Hodonín
Zdeněk Kučera: Potřebovali bychom vyhrát nějaký těžší zápas a zase to půjde
Zdeněk Kučera: Potřebovali bychom vyhrát nějaký těžší zápas a zase to půjde
A-Tým
31.10.2018

Po nepovedeném utkání s Velkým Meziříčím chtěli Drtiči využít šanci na reparát a porazit Blansko. Jenomže utkání se už od začátku vyvíjelo hodně jinak. Hráči Dynamiters byli aktivní a domácím se nepovedlo zachytit začátek. Ačkoliv v poslední třetině Baník mocně dotahoval, nepovedlo se mu srovnat a hosté si tak odvezli domů všechny body. Důvody prohry hledal hodonínský kapitán Zdeněk KUČERA.

autor:
Petr Svoboda
Sdílejte článek
 

Zdeňku, v utkání s Blanskem jste si bohužel, stejně jako v předchozím zápase, taktéž nepřipsali žádné body. Co bylo hlavním rozdílem mezi vámi a soupeřem?

V první řadě jsme měli hodně špatný nástup do zápasu, to budeme muset rozhodně zlepšit, protože to nebylo poprvé. V domácích zápasech musíme ukazovat sílu našeho prostředí. První třetinu jsme prostě zaspali.

Rozhodujícím momentem utkání byla pravděpodobně nepovedená dvouminutovka, ve které jste dvakrát inkasovali, je to tak?

Tím rozhodujícím momentem byla podle mě právě celá ta první třetina. V té druhé jsme měli více ze hry a paradoxně jsme dvakrát inkasovali. Třetí třetina byla stíhací jízda, kdy jsme nedali strašně moc šancí.

Co vám řekl trenér po druhé třetině, jaké jste měli pokyny?

Po druhé třetině to bylo lepší. Kouč nám v kabině řekl pár věcí, co změnit, jak to hrát a tak dále. Stáhl to na dvě lajny a to nás nakoplo.

V utkání jste měli celou dobu výraznou střeleckou převahu, která vyvrcholila v poslední třetině, kdy jste Dynamiters přestřileli 12:2. Co chybělo k tomu, abyste dokázali vstřelit kýžený vyrovnávací gól?

Ta střelecká převaha sice byla, ale měla přijít už na začátku zápasu. Potom nám ty góly chyběly. A hlavně ta spousta neproměněných šancí ve druhé třetině. To se nesmí stávat.

Třetí periodu jste dohrávali na pouhé dvě formace. Jak náročné to pro vás bylo?

Náročné to teda bylo, ale dalo se to vydržet (smích). Ještě teď to rozdýchávám a všechno mě bolí. Když chce člověk vyhrát, nejradši by ani nestřídal, ale to taky úplně nejde.

Zdá se, jako by na vás měla účinek i nedávná vysoká prohra s Velkým Meziříčím. Je to tak?

Ano, je. Spousta hráčů si trochu přestala věřit a začali jsme opakovat jedny a ty samé chyby. Potřebovali bychom vyhrát nějaký těžší zápas a věřím, že to zase půjde.

S jednodenním odstupem, co bys řekl, že jste měli v utkání udělat jinak, abyste nakonec brali body?

Nastoupit do zápasu ostřeji a proměňovat šance.

V následujícím zápase na vás čeká druhý tým tabulky z Uherského Ostrohu, který jste v přípravě dvakrát po sobě porazili. Pomůžou vám zkušenosti z těchto utkání i v tom následujícím?

V soutěži už jsou ty zápasy trochu rozdílnější. Je tam jiné tempo a hráči jsou více rozehraní. Ale trochu víc si na ně po těch přátelácích věřit budeme. Hlavně se musíme dobře připravit, protože to bude těžký zápas. Já osobně se těším. Znám tam hodně kluků.

Děkuji za rozhovor.

další články
Fotoreportáž: Univerzitní hry 2023 v Lake Placid očima Štěpána Kučery
A-Tým
28.3.2023

Americké městečko s necelými dvěma a půl tisíci obyvateli dostalo jméno podle nedalekého stejnojmenného jezera Lake Plac...
Starší žáci zakončili sezonu šestým místem na Memoriálu bratří Vincourů v Českém Těšíně
Info
27.3.2023

Poslední březnový víkend roku 2023 patřil na zimním stadionu v dalekém Českém Těšíně pátému ročníku Memoriálu bratří Vin...
Okresní sport přišel o další osobnost. V Rakousku zemřel bývalý rozhodčí Miroslav Bůšek
Info
26.3.2023

Sport na Hodonínsku přišel o velkého fanouška a další významnou osobnost. V neděli 26. března po dlouhé a těžké nemoci z...