SHKM Baník Hodonín
Sváteční neděle bude ve znamení hokeje. Do Hodonína zavítá Blansko
A-Tým
27.10.2018

Přesně sto let po založení republiky bude odpoledne v rodišti prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka patřit hokeji. V rámci osmého kola dorazí na Slovácko tým blanenských Dynamiters. Zpříjemněte si závěr svátečního víkendu hokejovou bitvou. Zápas Hodonín - Blansko začíná na zimním stadionu Václava Nedomanského v neděli 28. října 2018 přesně v 17 hodin.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek

Po špatném vstupu do sezony začíná Blansko sbírat body

Hráči Dynamiters Blansko nevstoupili do letošního ročníku Krajské soutěže dobře. V prvním kole prohráli blanenští hráči na lede Velkého Meziříčí 4:2. O týden později mohli svěřenci trenéra Světlíka porážku z prvního kola odčinit na domácím ledě když přivítali Uherský Ostroh. Slovácký celek byl ovšem nad síly domácích.

Ostroh na blanenském ledě vyhrál 7:2. K třetímu duelu cestovalo Blansko na daleký led Brumova - Bylnice. Parta kolem kapitána Antoňů si jistě chtěla zapsat do tabulky své první letošní body. V Brumově byl k vidění kvalitní a vyrovnaný hokej ze kterého ovšem vítězně odešel domácí tým. Dynamiters, jak si klub z Blanska přezdívá, tak na své první ligový body musel stále čekat.

Zápas v Brumově byl pro hokejisty Blanska určitým můstkem k lepším výsledkům. V dalším kole totiž do Blanska zajížděli břeclavští Lvi. Zápas byl až do 58. minuty vyrovnaný. Necelé dvě minuty před koncem se trefil domácí Jílek a Blansko mohlo slavit první výhru v sezoně. Další víkend cestovalo Blansko na led Vyškova kde hraje své zápasy Březina. V zápase týmů ze spodních pater tabulky kralovali hosté z Blanska a po zásluze si domů odvezli výhru 5:2, když vítězný gól vstřelil opět Jílek.

O týden později čekal hráče Dynamiters velmi těžký zápas. Do Blanska totiž dorazili hokejisté Velké Bíteše. Domácí nedali kůži zadarmo a po velmi bojovném výkonu porazili favorita zápasu 5:4 po prodloužení. Poslední zápas sehrála parta trenéra Světlíka proti Štikám z Rosic. Dobře naladěné Blansko chtělo navázat na předchozí výsledky a připsat si další body do tabulky. Rosice se, ale po debaklu od Hodonína rychle vzpamatovali a Blansko porazily 4:2.

Jedničkou Blanska je Jarmil Vlach, který se ale v současné chvíli nachází na seznamu zraněných hráčů. On i jeho kolega Martin Šenk se doposud podělili o stejnou porci zápasů. První jmenovaný brankář zatím obdržel 14 branek a jeho gólový průměr činí 4 inkasované branky na zápas. Jarmil Vlach odchytal o minutu déle než jeho kolega. Doposud má ve svých statistikách 13 obdržených branek s průměrem 3,7 branky na zápas.

Z obranných řad svými výkony vyčnívá Marek Pilát. Tomu se zatím podařilo v sedmi zápasech vstřelit 4 branky, k tomu přidal další 2 asistence. O produktivitu Dynamiters se dělí především trojice hráčů. V čele týmového kanadského bodování stojí Tomáš Jílek (5+5). O dva body méně má Michal Drenčko (3+5). Další na kterého se může trenér spolehnout je Matouš Král (3+2).

Drtiči budou chtít odčinit vysokou porážku ve Velkém Meziříčí

Nováček soutěže, hodonínští Drtiči, zažívají zatím povedenou premiérovou sezonu v Krajské lize. Ze sedmi utkání odešli svěřenci trenéra Prčíka pouze dvakrát z ledu poraženi. Ve třetím kole nestačili na Kroměříž. Na jejím ledě Hodonín prohrál 7:4. Další utkání sehrál Baník na domácím ledě proti Velké Bíteši.

Na Slovácko přicestovalo silné mužstvo, o čemž se mohli přítomní diváci sami přesvědčit. Drtiči v utkání sice vedli 2:0, ale po dvou brankách Račického se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Baník o svém vítězství musel rozhodovat až v poslední třetině a po boji vyhrál před svými fanoušky 4:2.

Los pátého kola zavedl Hodonín na led Uherského Brodu. Opět se očekávalo vyrovnané utkání. Domácí hokejisté ovšem nedokázali s Drtiči držet nastolené tempo a celé utkání tahali za kratší konec. Hodonín si z brodského ledu odvezl tři body za výhru 7:4. O týden později přicestovali na jih Moravy hráči Rosic. Že v utkání padne celkem 15 branek a z toho 13 do sítě Rosic nečekal vůbec nikdo. Baník jednoznačně dominoval a potěšil domácí publikum vysokým vítězstvím 13:2.

Zatím poslední zápas odehrálo Prčíkovo družstvo na ledě jednoho z favoritů soutěže, a to ve Velkém Meziříčí. Tak jak dominovali hráči Hodonína v utkání proti Rosicím, tak stejně dominovali hráči Velkého Meziříčí proti hráčům Baníku. Drtičům se utkání vůbec nepovedlo a ze své sítě museli lovit hned 15 puků. Domácí HHK jasně zvítězilo poměrem 15:3. Trenéru Prčíkovi nebylo po utkání moc do řeči. „Po špatném výkonu všech hráčů jsme právem vysoko prohráli. Soupeři gratuluju a my na tento zápas musíme rychle zapomenout.“

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Luner (Zollpriester) - Polesný, Rákoczy (A), Lidák, Crlík, Veselský, Výmola - Venclík, Peš (A), Janás - Sajdl, Tomi, Kučera (C) - Chalupa, Jajcay, Lindner - Vacula, Svoboda.

Dynamiters Blansko HK: Šenk (Vlach) - Sedláček, Hanzlík, Antoňů (C), Košecký, Němec, Hejduk - Jakubec, Jílek, Pilát - Drenčko, Vítek, Král - Berka, Antal, Novosad - Grünwald.