SHKM Baník Hodonín
Vrchol sezony je tady! Baník se ve čtvrtfinále po roce opět utká s Orly z Uničova
Vrchol sezony je tady! Baník se ve čtvrtfinále po roce opět utká s Orly z Uničova
A-Tým
24.2.2020

„Oťukávání“ v základní části skončilo. Až závěrečné šestadvacáté kolo rozhodlo o tom, že hodonínští hokejisté stejně jako v minulém ročníku vyzvou v prvním kole vyřazovacích bojů tým Uničova. Série hraná na dvě vítězná utkání odstartuje už ve středu 26. února na uničovském stadionu. Odveta na Slovácku je na programu o dva dny později případný třetí rozhodující souboj se odehraje opět na Hané v neděli 1. března.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Oba soupeře dělil v konečné tabulce jediný bod

Boje o konečné umístění měly letos pořádný náboj až do samotného konce. Před posledním kolem sice bylo jasno o osmičce postupujících, na to, kdo koho nakonec vyzve v prvním kole playoff se muselo čekat až do konce posledního zápasu závěrečného kola. V něm Baník udolal na svém ledě v derby břeclavské Lvy 4:2 a díky tříbodovému zisku poskočil v tabulce na konečnou pátou příčku se ziskem 45 bodů.

Hokejisté Uničova, kteří na konci listopadu dokonce celému ligovému pelotonu na dvě kola vévodili, zakončili základní část na čtvrté příčce s jednobodovým náskokem na Baník, a proto celá série odstartuje na uničovském stadionu.

Vzájemné zápasy v základní části byly v režii hostů. V pátém kole se oba soupeři střetli poprvé a na hodonínském stadionu byli úspěšnější svěřenci trenéra Ondřeje Kavuliče. Ti o svém vítězství 0:4 rozhodli ve druhé třetině, ve které během sedmi minut třikrát skórovali. Baník vyslal na branku soupeře 33 střel, ale ani jedna z nich si nenašla cestu až do sítě.

Odveta byla na programu v 18. kole, které se hrálo 5. ledna. A byla to pořádná přetahovaná. Vedení se ujali domácí Orli, pak ale dvakrát vedli hosté ze Slovácka. Na začátku poslední třetiny Uničov dvěma góly otočil skóre na 4:3, jenže závěr patřil zeleno-černým. Baník v posledních sedmi minutách strhl třemi zásahy zápas na svou stranu a zvítězil 4:6.

Trenér Prčík: Doufám, že na playoff budeme kompletní

V jakém složení půjdete do playoff?

Doufám, že na playoff budeme kompletní. V zápase s Břeclaví se už v první třetině zranil Matěj Chalupa, ta uvidíme, jestli se mu podaří dát do středy kotník dohromady. Vrátit do sestavy by se měli Michal Kuba a Michal Venclík.

Jak byste popsal hru vašeho čtvrtfinálového soupeře?

Uničov má opravdu hodně zkušený tým. Neženou se tolik dopředu, ale když zaútočí, tak je to vždy nebezpečné. Umí si podržet puk a přesně si nahrát a nebezpečně vystřelit. Je potřeba, abychom hráli dotěrný a kontaktní hokej, a tím jim hru znepříjemňovat. V posledním vzájemném zápase jsme sice vyhráli, ale domácí hráli jen ve dvanácti lidech, a i tak byli dopředu velmi nebezpeční.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) - Směřička (A), Lidák, Polesný, Prčík ml., Rýpar, Crlík, Filásek, Veselský - Dufek, Peš (C), Tomi - Jajcay, Sajdl (A), Račický - Výmola, Chalupa, Koubek - Krupica.

HC Uničov: Zdražil - Paška, Halouska, Navrátil, Fekiač - Šimo, Čuřík, Kratěna, Kavulič, Handl, Vrána, Chytil, Husák.

Rozhodčí

Delegace zatím není známá.

Kompletní program 1. čtvrtfinálových zápasů

HHK Velké Meziříčí - HC Lvi Břeclav
SKMB Boskovice - HK Kroměříž
Hokej Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod
HC Uničov - SHKM Hodonín


Statistické porovnání soupeřů

V - P - P - P - V
FORMA
P - V - V - P - V
5. místo
POSTAVENÍ V TABULCE
4. místo
110:103
SKÓRE
117:110
511
TRESTNÉ MINUTY
466
Kamil Rýpar (59)
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČ
Pavel Handl (58)
Petr Peš (24+24)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČ
Jakub Čuřík (30+25)
Petr Peš (24)
NEJLEPŠÍ STŘELEC
Jakub Čuřík (30)
Petr Peš, Aleš Dufek (24)
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ
Michal Šimo (29)
Dominik Směřička (6+12)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE
Jiří Paška (3+8)
Zdenko Kotvan 3.83 / 88.41
Jakub Zollpriester 3.89 / 89.93
Ondřej Luner 5.00 / 87.80
BRANKÁŘI
Dalibor Sedlář 3.05 / ??.??
Milan Axman 5.45 / ??.??
Cyril Zdražil 8.29 / ??.??
382
NÁVŠTĚVNOST DOMA
169

Rozpis čtvrtfinálové série Uničov vs. Hodonín

Datum soupeři začátek
ČF1, ST 26.2. HC Uničov - SHKM HODONÍN 18:00
ČF2, PÁ 28.2. SHKM HODONÍN - HC Uničov 18:00
příp. ČF3, NE 1.3. HC Uničov - SHKM HODONÍN 17:00