SHKM Baník Hodonín
Vojtěch Krejčiřík: Soupeře jsme chvílemi přehrávali, jen se nám nedařilo proměňovat šance
Vojtěch Krejčiřík: Soupeře jsme chvílemi přehrávali, jen se nám nedařilo proměňovat šance
A-Tým
28.8.2022

Gól a dvě asistence, to je dosavadní bilance útočníka Vojtěcha Krejčiříka v probíhající přípravě na premiérovou druholigovou sezonu. Čtyřiadvacetiletý forvard byl v zápase proti Vyškovu hodně vidět, kromě gólu a asistence ještě několik dalších brankových příležitostí neproměnil. „Myslím si, že v zápase jsme si vytvářeli dost gólových šanci a soupeře jsme chvílemi přehrávali, jen se nám nedařilo proměňovat šance,“ říká olomoucký odchovanec v hodonínských službách.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Vojto, je za námi odveta s Vyškovem. Jak těžká bitva to byla?

Byl to úplně jiný zápas, než jaký jsme odehráli ve Vyškově. Vyškov už přijel se čtyřmi lajnami a s týmem, který bude v tomto složení nejspíš hrát i takhle v sezoně. Čekal jsem, že to bude náročný a vyrovnaný zápas.

V utkání sis připsal dva kanadské body za gól a přihrávku. Řekl bych, že obě akce, ale minimálně ta přihrávka na gól Mateje Pisaroviče byla secvičená věc…

Tu akci před Matějovým gólem jsme secvičenou vůbec neměli (usmívá se). Viděl jsem, že si Matěj dobře zajel za obránce a snažil jsem se mu to přihrát na hokejku, on už to pak doklepl do branky. Před tím mým přesilovkovým gólem jsem viděl Honzu Matějku, který byl najety za branou. On si puk vyměnil s Adamem Popelkou a Honza mi to pak jenom krásně přihrál do odkryté branky. Abych se ale přiznal, tak v zápase jsem měl více gólových šanci, které jsem neproměnil.

Jak moc se lišilo domácí utkání od toho, co jste na začátku přípravy odehráli ve Vyškově?

V zápase jsme se už víc snažili dodržovat systém, který jsme si řekli, že budeme hrát. Myslím si, že v zápase jsme si vytvářeli dost gólových šanci a soupeře jsme chvílemi přehrávali, jen se nám nedařilo proměňovat šance.

Jde stále teprve o přípravu, ale už i kotel se začíná ladit na mistráky. Co říkáš na atmosféru, kterou vám Hodoňáci připravili?

Na fanoušky v Hodoníně se hrozně těším! Pamatuji si svůj první zápas v Hodoníně, když jsem hrál za Šumperk, stadion byl velmi slušně zaplnění a atmosféra v Hodoníně se mi moc líbila. Přeji si, aby se lidem líbil náš hokej a chodilo na naše zápasy co nejvíce lidí.

Pro každého nového hráče je velká výzva pozápasová děkovačka s kotlem. Už ji umíš, nebo ses včera ještě moc nechytal?

Něco jsem pochytil, ale myslím, že mám ještě na čem pracovat (směje se).

Jsou za námi zatím jen tři přípravná utkání, ale vypadá to, že jednotlivé formace se začínají sehrávat…

Ano, vypadá to, že jednotlivé formace se sehrávají, ale do prvního mistrovského utkaní je ještě daleko a můžou se všechny lajny ještě změnit.

Kabina A-týmu je v letošní sezoně hodně specifická. Mančaft se skládá prakticky od nuly a je velká spousta nováčků. Jak hodnotíš kabinu a jak se ti líbí zázemí, které v Hodoníně máte?

Myslím si, že v kabině si to vše sedá a atmosféra je tam fajn a zázemí v Hodoníně se mi libí.

Jestli se nepletu, viděl jsem tě brázdit město na koloběžce. Už sis našel nějaká oblíbená místa?

Ano, viděl jsi dobře (usmívá se). S Adamem Popelkou projíždíme město společně a seznamujeme se s městem. Oblíbená místa V Hodoníně mám teď momentálně dvě – tím prvním je zimní stadion a tím druhým JK Barber Shop, kde pracuji.

další články
Baník dorazí na jih Moravy prověřit bruslaři z Havlíčkova Brodu
A-Tým
7.2.2023

Už dnes v podvečer se hokejisté Baníku představí v dalším druholigovém utkání. Po týdnu volna se zeleno-černí opět vrhno...
Výrazně oslabený Baník nestačil na Techniku Brno, která potvrdila roli favorita a odváží si tři body
Info
4.2.2023

B-tým zeleno-černých nastupoval do 21. kola Krajské ligy můžu proti brněnské Technice pouze s deseti hráči do pole. Drti...