SHKM Hodonín
Udrží Baník čtvrtou příčku? K dalšímu zápasu míří zeleno-černí v sobotu do Blanska
Udrží Baník čtvrtou příčku? K dalšímu zápasu míří zeleno-černí v sobotu do Blanska
A-Tým
7.2.2020

Do konce základní části KLM zbývají už jen tři kola a boje o co nejlepší výchozí pozici do blížícího se playoff tak nabírají pořádné obrátky. Hokejisté Baníku i přes porážku v minulém kole drží čtvrtou pozici, kterou budou v sobotu 8. února hájit na blanenském zimním stadionu. Utkání 23. kola začíná přesně s úderem 17:00 hodiny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Dynamiters Blansko HK je nástupnickým týmem HC Blansko, který po pádu z druhé ligy o soutěž níž, a po jednom roce v krajské soutěže po sezoně 2008-09, ukončil svou činnost. Dynamiters vznikli v roce 2010 a od sezony 2010-11 nastupují bez přestávky v Krajské lize Jižní Moravy a Zlínska. V ročníku 2014-15 skončili po základní části druzí, ale vypadli už ve čtvrtfinále. Největšími úspěchy mordo-bílých tak zůstávají dvě semifinálové účasti z let 2012 a 2014.

V posledních letech se Blansku nedaří proniknout do vyřazovacích bojů a už tři roky hokejistům z dvacetitisícového města končí sezona posledním zápasem základní části. A podobně tomu bude nejspíš i letos. Blanenští ztrácí na osmou příčku 12 bodů a čekají je už jen čtyři utkání. Šance na postup do playoff je tak už jen hodně teoretická.

Poslední utkání Blanska, v němž Dynamiters nastoupili ve Vyškově proti Březině, bylo ve druhé třetině za stavu 2:2 předčasně ukončeno. Důvodem bylo vážné zranění hostujícího útočníka Tomáše Antoňů, pro nějž musela přiletět rychlá zdravotnická služba. Podle posledních informací by však mladý forvard měl být v pořádku. O osudu utkání se zatím nerozhodlo.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň suverénně nejlepším střelcem Blanska je Hynek Grünwald, který ve dvaceti zápasech vstřelil patnáct branek a přidal čtyři gólové asistence. O bod méně má ve statistikách Miroslav Berka (9+9). Střelecky se daří i Matouši Královi, který překonal brankáře soupeřů desetkrát (10+6) a v klubové produktivitě mu patří třetí místo.

V brankovišti se s železnou pravidelností střídají Martin Šenk a Jarmil Vlach. O něco více prostoru však přeci jen dostává za nedlouho třicetiletý Šenk, který odchytal o 180 minut více a drží si průměr 3.83 inkasované branky na utkání.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) - Směřička, Lidák, Crlík, Veselský, Rýpar, Filásek, Weber - Dufek, Peš (C), Sedlák - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Koubek, Šenk, Zapletal.

Dynamiter Blansko HK: Šenk - Jakubec, Pilát, Antoňů M., Sedláček, Berka, Jílek, Antoňů M., Kuběna, Král, Grünwald, Šmahel, Antal.

Rozhodčí

Radim Slavka, Luděk Vepřek - Jan Pve, Josef Zapletal.

další články
Vyjádření VV SHKM Hodonín k aktuální situaci
Info
25.2.2021

Vážení sportovní přátelé, možná si ještě vzpomínáte na vyjádření VV SHKM v článku ze dne 3. ...
Plánované očkovací centrum v Hodoníně se přesouvá ze zimního stadionu do kulturního domu
Info
24.2.2021

V polovině ledna jsme přinesli informaci, že na hodonínském zimním stadionu by mohlo vzniknout velkokapacitní očkovací c...
#TBT sezona 1990-91: Hokejisté Baníku po první části na osmém místě
Info
19.2.2021

Černá série Baníku pokračovala i posledním kolem 1. části I. NHL v Karviné, přestože hráči podali mnohem lepší výkon než...