SHKM Hodonín
Udrží Baník čtvrtou příčku? K dalšímu zápasu míří zeleno-černí v sobotu do Blanska
Udrží Baník čtvrtou příčku? K dalšímu zápasu míří zeleno-černí v sobotu do Blanska
A-Tým
7.2.2020

Do konce základní části KLM zbývají už jen tři kola a boje o co nejlepší výchozí pozici do blížícího se playoff tak nabírají pořádné obrátky. Hokejisté Baníku i přes porážku v minulém kole drží čtvrtou pozici, kterou budou v sobotu 8. února hájit na blanenském zimním stadionu. Utkání 23. kola začíná přesně s úderem 17:00 hodiny.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Dynamiters Blansko HK je nástupnickým týmem HC Blansko, který po pádu z druhé ligy o soutěž níž, a po jednom roce v krajské soutěže po sezoně 2008-09, ukončil svou činnost. Dynamiters vznikli v roce 2010 a od sezony 2010-11 nastupují bez přestávky v Krajské lize Jižní Moravy a Zlínska. V ročníku 2014-15 skončili po základní části druzí, ale vypadli už ve čtvrtfinále. Největšími úspěchy mordo-bílých tak zůstávají dvě semifinálové účasti z let 2012 a 2014.

V posledních letech se Blansku nedaří proniknout do vyřazovacích bojů a už tři roky hokejistům z dvacetitisícového města končí sezona posledním zápasem základní části. A podobně tomu bude nejspíš i letos. Blanenští ztrácí na osmou příčku 12 bodů a čekají je už jen čtyři utkání. Šance na postup do playoff je tak už jen hodně teoretická.

Poslední utkání Blanska, v němž Dynamiters nastoupili ve Vyškově proti Březině, bylo ve druhé třetině za stavu 2:2 předčasně ukončeno. Důvodem bylo vážné zranění hostujícího útočníka Tomáše Antoňů, pro nějž musela přiletět rychlá zdravotnická služba. Podle posledních informací by však mladý forvard měl být v pořádku. O osudu utkání se zatím nerozhodlo.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň suverénně nejlepším střelcem Blanska je Hynek Grünwald, který ve dvaceti zápasech vstřelil patnáct branek a přidal čtyři gólové asistence. O bod méně má ve statistikách Miroslav Berka (9+9). Střelecky se daří i Matouši Královi, který překonal brankáře soupeřů desetkrát (10+6) a v klubové produktivitě mu patří třetí místo.

V brankovišti se s železnou pravidelností střídají Martin Šenk a Jarmil Vlach. O něco více prostoru však přeci jen dostává za nedlouho třicetiletý Šenk, který odchytal o 180 minut více a drží si průměr 3.83 inkasované branky na utkání.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Luner) - Směřička, Lidák, Crlík, Veselský, Rýpar, Filásek, Weber - Dufek, Peš (C), Sedlák - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Koubek, Šenk, Zapletal.

Dynamiter Blansko HK: Šenk - Jakubec, Pilát, Antoňů M., Sedláček, Berka, Jílek, Antoňů M., Kuběna, Král, Grünwald, Šmahel, Antal.

Rozhodčí

Radim Slavka, Luděk Vepřek - Jan Pve, Josef Zapletal.

další články
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...