SHKM Baník Hodonín
Andreas Jajcay: Každý, kdo nemůže z nějakého důvodu hrát, je pro tým oslabením
Andreas Jajcay: Každý, kdo nemůže z nějakého důvodu hrát, je pro tým oslabením
A-Tým
10.2.2020

Hodonínští Drtiči jeli na blanenský led v roli favorita a chtěli si pojistit čtvrté místo v tabulce. Jenže oslabený Baník bez několika opor nedokázal držet s Dynamiters krok a po konci utkání svítil na světelné tabuli výsledek 5:2 pro domácí tým. Po necelých pěti měsících a po návratu z Anglie naskočil do soutěžního utkání v dresu SHKM i Andreas Jajcay. „Soupeř se ovšem po brzkém vyrovnání dostal do zápasu, vytvářel si šance, které vzápětí dokázal využít," říká čerstvě třiadvacetilelý útočník Baníku.

autor:
Adam Krátký
Sdílejte článek
 

Andreasi, vstup do utkání jste měli dobrý a vedli jste 1:0. Soupeř ovšem vzápětí srovnal a od té chvíle byl po celé utkání zřejmě lepším týmem. Souhlasíš?

Vstup do utkání, jak říkáš, jsme měli dobrý a po zásluze jsme vstřelili první branku zápasu. Soupeř se ovšem po brzkém vyrovnání dostal do zápasu, vytvářel si šance, které vzápětí dokázal využít. Jak říkal trenér po zápase, nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Hráli jsme v oslabené sestavě s přeházenými útoky a dobrý pohyb Blanska nám dělal problémy.

Ty jsi do soutěžního zápasu za Hodonín naskočil poprvé od prvního kola, tedy po více než čtyř měsících. Jak jsi se na ledě cítil?

Rozhodně mi chybělo zápasové tempo. Jinak jsem se ale cítil na ledě skvěle a bylo super po tak dlouhé době znovu obléct zeleno-bílý hodonínský dres.

Můžeš fanouškům přiblížit v čem spočívala tvá pauza od hokeje?

Původně jsem jel do Anglie za studiem, ovšem na poslední chvíli mě na školu bohužel nepřijali. I přesto jsem se rozhodl v Anglii nějakou dobu zůstat a na chvíli si od všeho odpočinout. Bydlel jsem s partou mých dlouhodobých kamarádů, kteří mi ve všem hodně pomáhali. Pár z nich se připravuje na závody v kulturistice, díky tom jsem s nimi trávil hodně času v posilovně. Naučili mě, jak se správně stravovat, konečně jsem přibral i něco na váze a tímto bych jim za to všechno chtěl poděkovat. Pracoval jsem tam pro společnost Marks & Spencer, měl jsem i své auto, takže jsem se naučil jezdit i po levé straně silnice (směje se). Byla to skvělá zkušenost, naučil jsem se spoustu nových věcí a rozhodně nelituji toho, že jsem do Anglie odjel. Po skončení sezony se tam chci na několik měsíců opět vrátit.

Sledoval jsi výsledky Baníku i během tvé návštěvy Anglie?

Samozřejmě jsem všechno kolem klubu sledoval a na dálku jsem klukům fandil.

Do zápasu jste nastoupili v značně oslabené sestavě bez řady opor. To bylo asi na herním projevu týmu dost znát...

To je možná otázka na někoho, kdo je s týmem celou sezonu. Já asi nedokáži posoudit, jak moc velký rozdíl v herním projevu byl. Ale absence hráčů jako Peš, Sajdl, Tomi nebo Polesný jsou pochopitelně cítit a znát. Každý, kdo nemůže z nějakého důvodu hrát, je pro tým oslabením, každý má v týmu svou roli.

Můžeš nám zápas v Blansku shrnout a říct v čem si myslíš, že byla největší příčina porážky?

Podle mého názoru asi proměňování šancí. Měli jsme tam několik dobrých příležitostí, kdy jsme se mohli na soupeře dotáhnout nebo jít i do vedení a zápas mohl vypadat jinak.

Z mého pohledu to byl pro vás možná smolný zápas. I když jste hodně chtěli, tak se vám nedařilo v zakončení, nedařily se nahrávky a odskakovaly vám puky od hokejek…

Asi to tak bylo. To je sport, takových zápasů bylo, je a ještě jich bude. Blansko nemá špatný tým, porazili Velké Meziříčí, potrápili Boskovice a s Ostrohem prohráli až na nájezdy, to všechno určitě není jen náhoda. Docela mě překvapuje, jak nízko v tabulce se Blansko nachází. Zápas v Blansku musíme hodit za hlavu a připravit se na další utkání v Uherském Brodě.

Děkuji za rozhovor.

další články
V Praze se ve čtvrtek 1. června uskuteční aktiv druholigových klubů
Info
30.5.2023

Tradiční setkání všech zástupců druholigových klubů se uskuteční v sídle Českého hokeje už tento čtvrtek. Rozhodnout by se na něm mělo o podobě 2. ligy pro sezonu 2023-24.
Vojtěch Dobiáš: Rád budu součástí plánovaných cílů Baníku
A-Tým
29.5.2023

Nejčerstvější posilou hodonínského Baníku je dvaadvacetiletý Vojtěch Dobiáš. Talentovaný útočník přichází na Slovácko z ...
Ofenziva Baníku hlásí další posilu. Do Hodonína míří z Vyškova útočník Vojtěch Dobiáš
A-Tým
26.5.2023

V pořadí již třetí letní posilou hodonínského SHKM je dvaadvacetiletý útočník Vojtěch Dobiáš. Šikovný forvard, který v m...
Oslavte s Baníkem Den dětí na akci Nemocnice rodinám
Info
23.5.2023

První červen je již od poloviny minulého století na celém světě věnován dětem a nejinak tomu bude i letos. Ve čtvrtek 1....