SHKM Hodonín
Týden hokeje v listopadu nebude, nahradí jej online aktivity
Týden hokeje v listopadu nebude, nahradí jej online aktivity
Info
6.11.2020

Vzhledem k epidemické situaci, prodloužení nouzového stavu a nepředvídatelnosti dalšího vývoje byl zrušen Týden hokeje, plánovaný na 23.–29. listopadu 2020 ve 157 klubech. Vedení Českého hokeje rozhodlo o jeho nahrazení online aktivitami, které vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů.

autor:
hokej.cz, Jan Hochman
Sdílejte článek
 


„Je nám líto, že okolnosti neumožňují, aby tradiční a úspěšný Týden hokeje v plánovaném termínu proběhl,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Pro rodiče malých hokejistů jsme nicméně připravili náhradní program, přístupný na webu a sociálních sítích. Věříme, že se situace zlepší a postupně budeme moci činnost mládežnických mužstev obnovit.“

V rámci alternativního online Týdne hokeje budou web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej věnovány od 23. do 29. listopadu každý den vždy jednomu tématu souvisejícímu s dětským a mládežnickým hokejem.

Program zahrnující například výchovu malých sportovců, jejich přípravu mimo zimní stadiony, zásady správné výživy nebo příběhy hokejových osobností vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů s účastí předních odborníků. Podrobnosti k programu online Týdne hokeje budou zveřejněny na webu a sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej.

Přes uzavření zimních stadionů pokračuje Český hokej v aktivitách motivujících malé hokejisty ke sportování a pravidelnému pohybu v domácích podmínkách.

Pro děti ve věku 4–8 let je určen desetidílný seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi, přístupný na této adrese, pro hokejisty v žákovských kategoriích potom průběžně aktualizovaná série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL, přístupná například zde.

Pro rodiče, kteří se chtěli spolu s dětmi listopadového Týdne hokeje zúčastnit, budou určeny nábory pořádané v klubech po otevření zimních stadionů a jejich návratu k běžné činnosti. Více informací najdou zájemci v tomto odkazu.

Akce Týden hokeje, které se již zúčastnilo téměř 30 000 dětí, zprostředkovává dětem a rodičům první kontakty s ledním hokejem. Je součástí projektu Pojď hrát hokej, který pomáhá klubům s nábory a propagací ledního hokeje a v jehož rámci získávají kluby mimo jiné bezplatnou výstroj pro nejmenší hokejisty a rodiče finanční příspěvky na nákup prvního vybavení nebo informační materiály.

další články
David Polesný: Máme nějaký cíl a všichni se snažíme dělat maximum pro to, abychom toho cíle dosáhli
A-Tým
25.10.2021

Proti Uherskému Hradišti zaznamenal tři gólové asistence, díky kterým se jako teprve druhý obránce v krátké historii A-t...
Baník potvrdil roli favorita bezezbytku, Hradiště si odváží osmigólový debakl
A-Tým
23.10.2021

Tak tohle byla nakonec jednoznačná záležitost. Baník se sice v prvních minutách střelecky trápil, pak se ale zeleno-čern...