SHKM Baník Hodonín
Sváteční odpoledne ve znamení hokeje, Baník v pondělí přivítá Uherské Hradiště
A-Tým
27.9.2020

Krajská liga nabírá na začátku sezony pořádnou rychlost. Po sobotním vítězství a historickém čistém kontu pokračuje soutěž už v pondělí dalším kolem. Ve sváteční den, kdy si připomene 1085. výročí zavraždění českého knížete svatého Václava ve Staré Boleslavi, nastoupí hokejisté A-týmu SHKM na Zimním stadionu Václava Nedomanského proti HC Uherské Hradiště. Zápas 3. kola KLM začíná v 17:00 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek

SHKM Hodonín

Tým koučů Kuby a Prčíka může být se startem do sezony 2020-21 spokojený. Po dvou kolech mají Drtiči plný počet bodů a se skóre 13:1 se vyhřívají na prvním místě tabulky. Jde ale teprve o začátek (doufejme) dlouhé sezony a hráči nesmí usnout na vavřínech. Už pondělní duel s Uherským Hradištěm bude další těžkou zkouškou. Svému soupeři mají navíc zeleno-černí co vracet. V prvním kole loňského ročníku totiž SHKM podlehlo Hradišti na svém ledě 1:4.

„V první třetině jsme si to chtěli pořád dávat do prázdné brány, místo toho, abychom stříleli. Těžko se to hodnotí. Měli jsme spoustu šancí, dokonce i přesilovku pět na tři. V závěru jsme trefili tyčku, já sám jsem měl několik příležitostí, které jsem nedal. Je to první mistrovský zápas, zbytečně bych to nezveličoval,“ řekl před rokem po nepovedeném domácím zápase útočník SHKM Andreas Jajcay. Podobnému výpadku by se hráči Baníku tentokrát rádi vyhnuli.

Hodonínští útočníci mají na začátku sezony slušnou střeleckou slinu. Ve dvou zápasech nastříleli třináct branek, o které se podělilo hned devět forvardů. Naopak střelecky zatím mlčí zadáci Baníku, kteří ve dvou doposud odehraných duelech ani jednou neskórovali.

Trenér Kuba bude v pondělí moci počítat s návratem několika hráčů, kteří v sobotním vítězném utkání v Brumově-Bylnici nebyli k dispozici. Do sestavy se vrací útočník Tom Polák a obránci Róbert Mikéska a David Polesný. Premiéru v nové sezoně si odbyde nejstarší člen hodonínské kabiny Robert Rákoczy, který nastoupí v obranném páru s benjamínkem Matějem Bílkem. Do brány se postaví Ondřej Luner.

HOM
Branky a nahrávky: 2. Chalupa (Borot), 6. Jajcay (Borot, Běhal An.), 18. Peš (Dufek, Crlík), 30. Venclík (Sajdl), 48. Peš (Dufek), 54. Tomi (Peš, Dufek), 56. Charvát (Peš, Dufek), 59. Charvát (Peš, Crlík). Rozhodčí: Šiška – Husák, Viskot. Vyloučení: 2:6, navíc Borot a Jajcay (oba HOM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely: 29:37. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:8.
Žižka (Bielan) – Lysák M., Krůžela, Divoš, Vaněk Jak., Lysák T., Strnka – Lysák L., Janíček, Macháč, Tulpa, Holík, Slovák, Častulík, Novosad, Sopek. Trenér: Milan Pažitka.
Luner (Bílek Matyáš) – Crlík, Tomi, Weber, Běhal An., Zlámal, Bílek Matěj, Filásek – Dufek, Peš (C), Charvát – Sajdl (A), Venclík, Kotásek — Borot, Jajcay, Chalupa. Trenér: Michal Kuba.

HC Uherské Hradiště

Uherské Hradiště prožívá smolný vstup do sezony. Po dvou kolech mají svěřenci trenéra Lukáše Kašného na svém bodovém kontě pouze jeden bodík. Přitom moc nechybělo a bodový zisk HCUH mohl být o poznání vyšší. V prvním kole vedli Hradišťští na ledě Brumova ve dvanácté minutě zápasu 0:3, domácí ale osm minut před koncem třetí třetiny vyrovnali a v prodloužení dokončili skvělý obrat.

V sobotním duelu 2. kola hostilo Hradiště nováčka z Moravských Budějovic, nad kterým na začátku druhé části vedlo 2:1. Hosté ale brzy srovnali a když už to vypadalo, že i druhé utkání HCUH v sezoně doputuje do nastaveného času, rozhodl dvě minuty před koncem utkání o výhře Žihadel šikovnou tečí Lukáš Nováček.

Jedničkou mužstva, které vloni skončilo na desátém místě by měl být zkušený Vlastimil Oharek. V obraně se dobře jeví posila z nedalekého Ostrohu, zkušený sedmadvacetiletý Tomáš Beneš (1+1). O produktivitu by se měli starat zejména kapitán mužstva Martin Červenka (1+1), Filip Nohál (0+1) nebo Adam Větříšek (1+1).

HC Uherské Hradiště – Moravskobudějovický HOKEJ
UHH
2:3
1:1, 1:1, 0:1
MOB
Branky a nahrávky: 18. Christov (Beneš, Červenka), 22. Beneš (Větříšek) – 12. Procházka (Mikeš, Theimer), 23. Nováček (Šťáva, Procházka), 58. Nováček (Čermák, Šťáva). Rozhodčí: Slavka – Polesný, Smetková. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Oharek (Kašpárek) — Beneš, Tischer, Škubal, Kršjak, Řezníček, Jurásek — Christov, Větříšek A., Červenka, Kovář, Forman, Burša, Nohál, Jurča. Trenér: Lukáš Kašný.
Helešic (Vacek) — Šťáva, Theimer, Čermák, Salát, Kovář — Nováček, Procházka, Mikeš, Vysloužil, Alexa, Kudera, Válek, Sigmund, Trnka. Trenér: Petr Kolečkář.

Statistiky vzájemných zápasů

ZVVPRPPPSkóre
SHKM vs. Uh. Hradiště43000135:13

Delegace rozhodčích

Michal Brzobohatý - Radek Paulík, Martin Strýček.

Onlajn přenos

Aktuální pravidla v souvislosti s onemocněním COVID-19

• Na Zimním stadionu Václava Nedomanského bude až do odvolání otevřena pouze tribuna na sezení, jejíž kapacita bude snížena na 400 míst. Všechny zbývající tribuny budou během utkání dočasně uzavřeny.

• Prosíme, abyste na tribunu vstupovali pouze vyhrazeným vchodem (vlevo od VIP).

• Osoby pohybující se na zimním stadionu musí mít nos i ústa zakryta rouškou, respirátorem, šátkem nebo například nákrčníkem. Výjimkou jsou rozhodčí, hráči a členové realizačních týmů během utkání / tréninků. Osoby bez roušky nebudou na stadion vpuštěny. Toto se nevztahuje na děti mladší dvou let, osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu.

• U vstupu na stadion bude připravena dezinfekce.

• Na zápasy A-týmu bude otevřena jen jedna pokladna.