SHKM Baník Hodonín
Jakub Sajdl: Že bych neměl ani střelu? Budu se muset pobavit s vedoucími týmu
Jakub Sajdl: Že bych neměl ani střelu? Budu se muset pobavit s vedoucími týmu
A-Tým
29.9.2020

Podle jeho vlastních slov raději připravuje šance svým spoluhráčům. I přesto je Jakub Sajdl aktuálně druhým nejlepším střelcem ve stále krátké historii A-týmu SHKM Hodonín a po včerejším utkání také autorem nejvíce hattricků. Třígólovým představením pomohl třicetiletý forvard porazit Uherské Hradiště a díky této výhře Baník nadále vládne tabulce KLM. „Vždycky je to lepší, když se vyhrává. Je potom větší pohoda v kabině a všechno funguje tak, jak má,“ říká spokojeně.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, Tvůj včerejší hattrick byl už čtvrtým třígólovým zápasem v barvách SHKM, čímž ses v tomto ohledu dostal na první místo historických statistik. Stává se z Tebe hattrickový specialista?

Tak to si nemyslím. Já jsem nikdy nebyl střelec, spíš se snažím hledám spoluhráče, než zakončovat.

Do zápasu s Hradištěm jste nevstoupili dobře a v první třetině jste dvakrát prohrávali. Podcenili jste začátek, nebo vás soupeř něčím překvapil?

Čekali jsme, že to nebude lehký zápas. Hradiště vstoupilo do zápasu velmi dobře. Bruslili, hráli nepříjemný hokej. Nám to tam naštěstí začalo od druhé třetiny padat.

V čase 19:59 vyrovnával Jakub Tomi na 2:2. Jak moc důležitá tato branka byla?

Pro nás to byla určitě výhoda. Dostat gól vteřinu před koncem třetiny vždycky zamrzí, určitě nás to nakoplo do dalšího průběhu zápasu.

Po druhé třetině jste vedli o tři branky, Hradiště pak ale snížilo na rozdíl jednoho gólu. Trenér po zápase mluvil o uspokojení z třígólového vedení…

Je to možné. Když tým vede o tři branky, tak pak si zkouší další věci. Chce přidat další góly a z toho logicky vznikají chyby v obraně.

Tvůj hattrick proti Hradišti je nevšední v tom, že jsi všechny tři branky vstřelil v přesilových hrách. Jak se Tvůj hattrick zrodil?

Mám štěstí, že mám v lajně Tomíňa (Tom Polák, pozn. red.), který nám tu přesilovku vymyslel. Každý tam má svůj úkol. Při prvním gólu mi Reway (také Tom Polák, pozn. red.) poslal křižnou přihrávku a gólman se nestihl přesunout. Druhý gól mi to Tomíňo v situaci dva na jednoho krásně nahrál. A při posledním gólu jsem tam byl s Pešákem, který mi vrátil puk mezi kruhy a nějak to tam propadlo.

V zápase vyslal jen tři střely a všechny skončily za zády golmana Oharka. Navíc to byly vůbec první střelecké pokusy v sezoně, protože v prvních dvou zápasech sis žádnou střelu nepřipsal. Nabízí se logická otázka – neměl bys víc střílet?

Mě vždycky spíš bavilo vytvářet šance spoluhráčům, ale že bych neměl ani střelu? Asi se budu muset pobavit s vedoucími týmu (směje se).

Po třech kolech máte na kontě plný počet devíti bodů. Se startem do sezony musí panovat spokojenost…

Určitě jsme spokojení. Vždycky je to lepší, když se vyhrává. Je potom větší pohoda v kabině a všechno funguje tak, jak má.

Co říkáš na výkony juniorů, kteří dostávají příležitost v A-mužstvu?

Jsem velice rád za to, že se k nám kluci připojili jak v tréninku, tak i na zápasech, protože odvádějí velice dobrou práci! A to jak při zápasech u sebe v juniorce, tak i v Áčku. Tento víkend hráli vlastně během čtyř dní tři zápasy, Alex Weber dokonce čtyři. A to je opravdu hodně náročné. Doufám, že kluci na sobě budou stále dál pracovat a že se jich začne zapojovat čím dál víc.

Děkuji za rozhovor.

další články
Junioři předvedli proti Znojmo parádní obrat a po vítězství 4:3 vstoupili do ligy vítězně!
Junioři
24.9.2023

Vstup do zápasu prvního kola ligy juniorů vyšel o poznání lépe hostujícímu Znojmu, které se v první třetině ujalo dvoubr...
Body zůstaly na severu, jedinou trefu Baníku v zápase s Havířovem zařídil Jiří Karafiát
A-Tým
23.9.2023

První utkání nového ročníku druhé ligy je za námi. Baník jel na daleký sever s defenzivní taktikou, která na domácího ha...
Proti Třebíči deváťáci vedli, pak ale inkasovali osm gólů v řadě
9. třída
23.9.2023

Zápas dvou různých polovin. Tak by se dalo jednoduše shrnout dnešní první mistrovské utkání hodonínských deváťáků. Ty pr...
Dorost vkročil do sezony pravou nohou! Scorpions odjíždí domů do Brna se sedmigólovým přídělem
Dorost
23.9.2023

Parádní ligové premiéra dorostu Baníku přinesla svěřencům trenéra Prčíka první tři body do tabulky. Po bezbrankové první...
×
Odehrané 10:40 | JUN
SHKM Baník Hodonín
Aptec Orli Znojmo