SHKM Baník Hodonín
Jakub Sajdl: Že bych neměl ani střelu? Budu se muset pobavit s vedoucími týmu
Jakub Sajdl: Že bych neměl ani střelu? Budu se muset pobavit s vedoucími týmu
A-Tým
29.9.2020

Podle jeho vlastních slov raději připravuje šance svým spoluhráčům. I přesto je Jakub Sajdl aktuálně druhým nejlepším střelcem ve stále krátké historii A-týmu SHKM Hodonín a po včerejším utkání také autorem nejvíce hattricků. Třígólovým představením pomohl třicetiletý forvard porazit Uherské Hradiště a díky této výhře Baník nadále vládne tabulce KLM. „Vždycky je to lepší, když se vyhrává. Je potom větší pohoda v kabině a všechno funguje tak, jak má,“ říká spokojeně.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Jakube, Tvůj včerejší hattrick byl už čtvrtým třígólovým zápasem v barvách SHKM, čímž ses v tomto ohledu dostal na první místo historických statistik. Stává se z Tebe hattrickový specialista?

Tak to si nemyslím. Já jsem nikdy nebyl střelec, spíš se snažím hledám spoluhráče, než zakončovat.

Do zápasu s Hradištěm jste nevstoupili dobře a v první třetině jste dvakrát prohrávali. Podcenili jste začátek, nebo vás soupeř něčím překvapil?

Čekali jsme, že to nebude lehký zápas. Hradiště vstoupilo do zápasu velmi dobře. Bruslili, hráli nepříjemný hokej. Nám to tam naštěstí začalo od druhé třetiny padat.

V čase 19:59 vyrovnával Jakub Tomi na 2:2. Jak moc důležitá tato branka byla?

Pro nás to byla určitě výhoda. Dostat gól vteřinu před koncem třetiny vždycky zamrzí, určitě nás to nakoplo do dalšího průběhu zápasu.

Po druhé třetině jste vedli o tři branky, Hradiště pak ale snížilo na rozdíl jednoho gólu. Trenér po zápase mluvil o uspokojení z třígólového vedení…

Je to možné. Když tým vede o tři branky, tak pak si zkouší další věci. Chce přidat další góly a z toho logicky vznikají chyby v obraně.

Tvůj hattrick proti Hradišti je nevšední v tom, že jsi všechny tři branky vstřelil v přesilových hrách. Jak se Tvůj hattrick zrodil?

Mám štěstí, že mám v lajně Tomíňa (Tom Polák, pozn. red.), který nám tu přesilovku vymyslel. Každý tam má svůj úkol. Při prvním gólu mi Reway (také Tom Polák, pozn. red.) poslal křižnou přihrávku a gólman se nestihl přesunout. Druhý gól mi to Tomíňo v situaci dva na jednoho krásně nahrál. A při posledním gólu jsem tam byl s Pešákem, který mi vrátil puk mezi kruhy a nějak to tam propadlo.

V zápase vyslal jen tři střely a všechny skončily za zády golmana Oharka. Navíc to byly vůbec první střelecké pokusy v sezoně, protože v prvních dvou zápasech sis žádnou střelu nepřipsal. Nabízí se logická otázka – neměl bys víc střílet?

Mě vždycky spíš bavilo vytvářet šance spoluhráčům, ale že bych neměl ani střelu? Asi se budu muset pobavit s vedoucími týmu (směje se).

Po třech kolech máte na kontě plný počet devíti bodů. Se startem do sezony musí panovat spokojenost…

Určitě jsme spokojení. Vždycky je to lepší, když se vyhrává. Je potom větší pohoda v kabině a všechno funguje tak, jak má.

Co říkáš na výkony juniorů, kteří dostávají příležitost v A-mužstvu?

Jsem velice rád za to, že se k nám kluci připojili jak v tréninku, tak i na zápasech, protože odvádějí velice dobrou práci! A to jak při zápasech u sebe v juniorce, tak i v Áčku. Tento víkend hráli vlastně během čtyř dní tři zápasy, Alex Weber dokonce čtyři. A to je opravdu hodně náročné. Doufám, že kluci na sobě budou stále dál pracovat a že se jich začne zapojovat čím dál víc.

Děkuji za rozhovor.

další články
Aleš Bachánek: Bylo vidět, že ty síly už prostě nejsou, ale odhodláním a morálkou kluci zápas zvládli výborně
A-Tým
25.2.2024

Hodnocení vítězného zápasu s Opavou si jako vždy vzal na starost hlavní trenér hodonínských hokejistů Aleš Bachánek, kte...
V Krnově stáhli hodonínští bojovníci dvoubrankové manko, v prodloužení rozhodl o důležitém vítězství Erik Hložánek!
A-Tým
24.2.2024

Hodonínští hokejisté v opavském azylu v Krnově vstoupili do zápasu dobře a v sedmé minutě šli díky přesilovkové trefě De...
Bitva sousedů. Čtvrtý Baník jede v sobotu do Krnova, kde jej čeká třetí tým tabulky – opavský Slezan
A-Tým
23.2.2024

Jen s torzem svého kádru, který má momentálně k dispozici, odcestuje Baník už zítra chvíli před polednem k utkání jubile...
×
Dnes v 16:00 | 9.tř.
HC LERAM Orli Znojmo
SHKM Baník Hodonín
×
Dnes v 11:30 | 5.tř.
HC LERAM Orli Znojmo
SHKM Baník Hodonín
×
Dnes v 12:45 | SZA
SHKM Baník Hodonín
HC Rytíři Blansko