SHKM Baník Hodonín
Po nejkratším výjezdu sezony čeká na Baník nejdelší štreka, v sobotu se představí v Opavě
Po nejkratším výjezdu sezony čeká na Baník nejdelší štreka, v sobotu se představí v Opavě
A-Tým
21.10.2022

Zatímco ve středu to měli Drtiči na zápas do Vyškova „kousek“, v sobotu se pěkně projedou. Osmé kolo totiž zavede Křivinkovu družinu na skoro 200 km vzdálený opavský led. Zimní stadion v Opavě uvidí souboj dvou týmů, které se na začátku sezony nenachází na místech, které by si hráči i fanoušci představovali. Devátý Baník má na poslední jedenáctý Slezan jen jednobodový náskok a v sobotním klání tak půjde takzvaně o šest bodů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Základní informace

Soutěž: 2. liga sk. Východ, 9. kolo

Kdy: sobota, 22. října 2022, 17:00

Kde: Zimní stadion v Opavě

El. zápis: OPA vs. Baník

Textový přenos: www.onlajny.com


Bilance Baníku: 1 - 1 - 1 - 4, skóre 19:27, 9. místo

Poslední zápas: výhra 6:3 v utkání 8. kola na ledě Vyškova, středa 19. října


Bilance Opavy: 1 - 1 - 0 - 5, skóre 15:28, 11. místo

Poslední zápas: prohra 0:5 v utkání 7. kola na ledě Znojma, sobota 15. října


Zajímavosti

Aleš Dufek má formu. Pětadvacetiletý útočník Baníku získal v posledních třech zápasech šest kanadských bodů. Vyhoupl se díky tomu do čekal klubové produktivity, kde má s devíti body (4+5) dva body náskok na Robina Medka, který je s pěti góly zase nejlepším střelcem Jihomoravanů.

Nejtrestanější tým Východu. Už 123 trestných minut obdrželi hráči Opavy v sedmi doposud odehraných zápasech. Celkem hráli Slezané 34 oslabení ve kterých desetkrát inkasovali, což znamení jen 70,59 % úspěšnosti oslabení. V tomto ohledu jsou Slezané nejhorší z týmů východní divize a třetí nejhorší v celé 2. lize

Slezan 100 minut bez gólu. Opavští hokejisté neskórovali už více než pět třetin. Naposledy se Slezan radoval z branky v poslední minutě první třetiny zápasu v Novém Jičíně. Ve zbylých dvou třetinách vyšel střelecky naprázdno, stejně jako v zatím posledním odehraném utkání na ledě hegemona východní skupiny 2. ligy ze Znojma.

Nejmladší Bartošák. V hokejovém prostředí je příjmení Bartošák dobře známo, zejména díky brankáři devětadvacetiletému Patrikovi, který v současné době chytá ve finské nejvyšší soutěži. Asi jen druholigoví fandové pak znají i René Bartošáka, o rok staršího Patrikova bratra a kopřivnického obránce. No a v brance Slezanu se v minulém utkání představil nejmladší z trojice bratrů – osmnáctiletý golman vítkovické juniorky Darek.


Sestavy z posledního utkání

SHKM Baník Hodonín: Dolíška (Zollpriester) - Šmach, Polesný (A), Škápik (A), Němec, Billa, Kališ - Sajdl (C), Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš, Popelka - Dufek, Charvát, Hložánek - Krejčí, Štědrý, Bartes.

HC Slezan Opava: Bartošák (od 37. Piták) - Fědor, Věntus, Pachula, Šindelář (C), Zapletal, Štěpánek, Thiel - Vašenka, Štindl, Rousek (A), Římský, Buršík, Kadula, Beránek, Vojkůvka, Wolf (A), Vojtovič, Horný.

další články
Hodonínský Pedro Cup pro hráče ročníku 2011 začíná už v sobotu 25. března, zápasy bude možno sledovat ŽIVĚ
Info
22.3.2023

Turnaj mladších žáků pořádá hokejový klub SHKM Baník Hodonín již od roku 2001, letos se poprvé bude konat pod záštitou s...
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Info
21.3.2023

Sportovní manažer SHKM Martin Vyrůbalík, útočník Baníku Aleš Dufek a spolu s nimi i majitel společnosti G-mont Vít Bukov...
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
Info
20.3.2023

V premiérové druholigové sezoně vedl Baník poprvé jako kapitán. Jakub Sajdl vynechal skoro dva měsíce vinou zraněného ra...