SHKM Baník Hodonín
Po nejkratším výjezdu sezony čeká na Baník nejdelší štreka, v sobotu se představí v Opavě
Po nejkratším výjezdu sezony čeká na Baník nejdelší štreka, v sobotu se představí v Opavě
A-Tým
21.10.2022

Zatímco ve středu to měli Drtiči na zápas do Vyškova „kousek“, v sobotu se pěkně projedou. Osmé kolo totiž zavede Křivinkovu družinu na skoro 200 km vzdálený opavský led. Zimní stadion v Opavě uvidí souboj dvou týmů, které se na začátku sezony nenachází na místech, které by si hráči i fanoušci představovali. Devátý Baník má na poslední jedenáctý Slezan jen jednobodový náskok a v sobotním klání tak půjde takzvaně o šest bodů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Základní informace

Soutěž: 2. liga sk. Východ, 9. kolo

Kdy: sobota, 22. října 2022, 17:00

Kde: Zimní stadion v Opavě

El. zápis: OPA vs. Baník

Textový přenos: www.onlajny.com


Bilance Baníku: 1 - 1 - 1 - 4, skóre 19:27, 9. místo

Poslední zápas: výhra 6:3 v utkání 8. kola na ledě Vyškova, středa 19. října


Bilance Opavy: 1 - 1 - 0 - 5, skóre 15:28, 11. místo

Poslední zápas: prohra 0:5 v utkání 7. kola na ledě Znojma, sobota 15. října


Zajímavosti

Aleš Dufek má formu. Pětadvacetiletý útočník Baníku získal v posledních třech zápasech šest kanadských bodů. Vyhoupl se díky tomu do čekal klubové produktivity, kde má s devíti body (4+5) dva body náskok na Robina Medka, který je s pěti góly zase nejlepším střelcem Jihomoravanů.

Nejtrestanější tým Východu. Už 123 trestných minut obdrželi hráči Opavy v sedmi doposud odehraných zápasech. Celkem hráli Slezané 34 oslabení ve kterých desetkrát inkasovali, což znamení jen 70,59 % úspěšnosti oslabení. V tomto ohledu jsou Slezané nejhorší z týmů východní divize a třetí nejhorší v celé 2. lize

Slezan 100 minut bez gólu. Opavští hokejisté neskórovali už více než pět třetin. Naposledy se Slezan radoval z branky v poslední minutě první třetiny zápasu v Novém Jičíně. Ve zbylých dvou třetinách vyšel střelecky naprázdno, stejně jako v zatím posledním odehraném utkání na ledě hegemona východní skupiny 2. ligy ze Znojma.

Nejmladší Bartošák. V hokejovém prostředí je příjmení Bartošák dobře známo, zejména díky brankáři devětadvacetiletému Patrikovi, který v současné době chytá ve finské nejvyšší soutěži. Asi jen druholigoví fandové pak znají i René Bartošáka, o rok staršího Patrikova bratra a kopřivnického obránce. No a v brance Slezanu se v minulém utkání představil nejmladší z trojice bratrů – osmnáctiletý golman vítkovické juniorky Darek.


Sestavy z posledního utkání

SHKM Baník Hodonín: Dolíška (Zollpriester) - Šmach, Polesný (A), Škápik (A), Němec, Billa, Kališ - Sajdl (C), Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš, Popelka - Dufek, Charvát, Hložánek - Krejčí, Štědrý, Bartes.

HC Slezan Opava: Bartošák (od 37. Piták) - Fědor, Věntus, Pachula, Šindelář (C), Zapletal, Štěpánek, Thiel - Vašenka, Štindl, Rousek (A), Římský, Buršík, Kadula, Beránek, Vojkůvka, Wolf (A), Vojtovič, Horný.

další články
Další důležité podpisy! Vedení Baníku si pláclo se čtyřmi útočníky a dvěma obránci loňského kádru
A-Tým
23.4.2024

Vedení klubu dál pokračuje v jednání s hráči, kteří v minulém ročníku válčili v hodonínských barvách. K dnešnímu dni je ...
Zažij ten nejlepší hokej na turnaji – vstupenky na finálový víkend MS jsou stále k dispozici
Info
22.4.2024

Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.
První jména na soupisku Baníku. Pokračuje kapitán i golmanská jednička, čtveřice hráčů na Slovácku končí
A-Tým
19.4.2024

Soupiska Baníku pro nadcházející druholigový ročník 2024-25 začíná dostávat první kontury. Po prodloužení spolupráce s c...
Trenér Aleš Bachánek povede hokejisty Baníku i v sezoně 2024-25, pokračuje i celý realizační tým
A-Tým
17.4.2024

Aleš Bachánek bude i v nadcházejícím druholigovém ročníku trenérem hokejistů SHKM Baník Hodonín. Zlínský rodák se kormid...