SHKM Hodonín
Petr Peš: Museli jsme si zase chvíli zvykat na extrémně malé kluziště
Petr Peš: Museli jsme si zase chvíli zvykat na extrémně malé kluziště
A-Tým
15.12.2019

Nejzkušenější hodonínský útočník byl po včerejším duelu na ledě Velkého Meziříčí hodně smutný a rozladěný. Jeho tým sahal na ledě favorita po bodovém zisku, ještě 123 vteřin před třetí sirénou byl stav nerozhodný 5:5, pak ale domácí využili dvě přesilovky a bylo po bodových nadějích. „Nechat utkání rozhodnout takhle viditelným kopem pár minut před koncem…? Nevím, jestli to někomu v kraji stojí za to, rozhodnout takovým způsobem,“ krčí rameny kapitán Baníku.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Petře, z Velmezu se nakonec vracíte s prázdnou. Přitom jste měli dobře našlápnuto minimálně na bod…

První třetinu jsme hráli špatně. Domácí nás v ní jasně přestříleli, byli jsme všude později. Asi to bylo tím, že jsme si zase chvíli museli zvykat na to jejich extrémně malé kluziště. Díky Zdenkovi, ktery nás udržel ve hře, nám ale soupeř neutekl na víc, než na 2:0. Od druhé třetiny to už bylo vyrovnanější, srovnali jsme se a hráli jsme účelně.

V posledních deseti minutách plály velké emoce. Čím to podle tebe bylo způsobeno?

Od začátku utkání dělal rozhodčí oboustranně hodně chyb. Vyvrcholilo to zhruba v půlce třetí třetiny. Měli jsme hodně sporných vyloučení, a i přes všechna ta oslabení, která jsme ustáli ve třech proti pěti, jsme pak dostali gól, který to odšpuntoval.

Velkou křivdu jste cítili zejména po šestém a vítězném gólu domácích, který byl viditelně dosažen kopnutím…

Jsem realista. Vím, že to většinou pískají rozhodčí z blízkého okolí. Ale nechat utkání rozhodnout takhle viditelným kopem pár minut před koncem…? Nevím, jestli to někomu v kraji stojí za to, rozhodnout takovým způsobem. Zajímalo by mě hodnocení delegáta, který byl přítomen celému utkání, jak to viděl on.

Do včerejšího zápasu jste šli jen s jednodenní pauzou po domácím duelu s Velkou Bíteší. Většinou hráváte jen jednou týdně. Cítil jsi na sobě nějakou větší únavu, nebo ti častější zápasy víc vyhovují?

Já jsem se právě cítil daleko líp včera než ve čtvrtek, takže mě by asi pasovaly víc ty dva zápasy v týdnu.

Do týmu se před zápasem s HHK vrátil obránce David Polesný. K vítězství sice bohužel nepomohl, ale ihned si připsal asistenci a dva plusové body…

Tak Davida známe a víme co od něj čekat. To je poctivý kluk, který když hraje, tak se člověk na něj může vždycky spolehnout. Může dostat hodně prostoru na ledě a víš, že si to svoje vždycky odehraje.

V neděli 22.12. zakončíte rok 2019 domácím zápasem s nepříjemnou Březinou. Na co si v tomto utkání budete muset dát největší pozor?

Musíme být připraveni na agresivní nepříjemnou hru soupeře. A hlavně bychom to utkání měli zvládnout kvůli našemu neskutečnému kotli, který nám každé utkání dělá výbornou kulisu, a dát jim vánoční dárek v podobě dobrého výkonu a pěkných gólů.

Před závěrečným utkáním roku jste na průběžném osmém místě. Tabulka je ale hodně vyrovnaná, šestý a desátý tým dělí jen dvě vítězství. Boj o playoff bude asi ještě hodně náročný…

Hlavně si nesmíme dovolit prohrávat zápasy doma. Věřím, že jsme už našli svou tvář a budeme pravidelně sbírat body. Na konci se uvidí, na jaké místo to bude stačit.

Děkuji za rozhovor.

další články
Tibor Helísek: Chceme hráče rozvíjet komplexně
Info
4.4.2020

Tibor Helísek už několikátým rokem vede mladší a starší žáky hodonínského SHKM. Kromě toho je už pár sezon také šéftrené...
Trenéři přípravky: Zájem o hokej určitě je, přeci jen - Hodonín je hokejové město!
Rozhovor
1.4.2020

„U nejmenších dětí to je zejména o bruslení. To je základ všeho,“ říká hlavní trenér hodonínské přípravky Pavel Novotný....
Challenge: SHKM v pohybu. Přijali výzvu! Přijmete ji taky?
Info
1.4.2020

Zapojte se do „Challenge“, kterou před pár dny zahájil šéftrenér mládeže SHKM Hodonín Tibor Helísek. Challenge spočívá v...
#TBT video: A-tým SHKM při své premiéře senzačně vyhrál Krajskou ligu
Info
31.3.2020

Od fantastického triumfu hokejistů SHKM v jejich premiérové sezoně v Krajské lize dnes uběhl přesně rok. V neděli 31. bř...