SHKM Hodonín
Petr Peš: Kdybychom na soupeře neměli, bral bych to, ale tohle zamrzí
Petr Peš: Kdybychom na soupeře neměli, bral bych to, ale tohle zamrzí
A-Tým
31.1.2020

V utkání proti Boskovicím zaznamenal už svůj druhý letošní hattrick, k radosti ze zisků bodů to ale tentokrát bohužel nevedlo. Kapitán hodonínských hokejistů proto neskrýval po utkání zklamání. „Prohra mrzí. Vzhledem k průběhu zápasu, ubráněnému dvojitému oslabení a spáleným šancím. Kdybychom na soupeře neměli, bral bych to, ale tohle zamrzí,“ říká nejlepší střelec Jihomoravanů Petr Peš.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Petře, po šesti vítězných zápasech jste odešli z ledu jako poražení. Mrzí vás hodně, že se nepodařilo aspoň bodovat, když k tomu chyběly ani ne tři minuty?

Mrzí. Vzhledem k průběhu zápasu, ubráněnému dvojitému oslabení a spáleným šancím. Kdybychom na soupeře neměli, bral bych to, ale tohle zamrzí.

Letos se ti podařilo vstřelit už druhý hattrick. Ne snad, že bys nebyl střelec, ale – povedlo se ti už někdy dát v sezoně dvakrát tři branky?

No… střelcem jsem nikdy nebyl a ani jsem si na tom nějak zvlášť nezakládal. Vždycky jsem bral gól i dobrou přihrávku na stejnou úroveň. Ale vybavuju si, že v jedné sezóně, kdy jsem nastoupil paradoxně po zlomenině ruky, jsem dal proti Vsetínu dva hattricky a ve třetím vzájemném utkání jsem přidal, myslím, ještě další dva (směje se).

Vy ani soupeř z Boskovic jste nebyli kompletní. Jak moc byla cítit absence čtyř stabilních hráčů vaší sestavy?

Každý hráč má v týmu svoji roli, ať hraje v první nebo ve třetí pětce, takže nám pochopitelně chyběl každý z nich. Na druhou stranu je dobře, že dostali prostor mladí kluci z juniorky, rozhodně nepropadli, a naopak zaujetím a snahou předčili i zkušenější hráče.

V posledních třech zápasech jste posbírali celkem 18 dvouminutových trestů, dvanáct z nich bylo uděleno ve druhých třetinách. Máš pro tento fakt nějaké vysvětlení?

Řekl bych, že to bude spíš náhoda. Když bych měl být spravedlivý a sebekritický, tak zrovna mé vyloučení na 2+2 proti Boskovicím, bylo naprostá hloupost.

Z posledních třinácti zápasů jste prohráli jen dva, s vedoucím Velmezem a druhými Boskovicemi. A v obou případech soupeř zlomil nerozhodný stav až v posledních minutách. Vypadá to, že jste se po tom rozpačitém začátku sezony zvedli a můžete hrát úplně s každým…

To mě těší ze všeho nejvíc. To, že se klukům z vedení podařilo posílit kádr, a že jsme proti vrchním pěti týmům konkurence schopní a že nikdo z těchto týmů nás určitě nemůže předem odepsat.

Před vámi jsou poslední tři zápasy základní části a situace v tabulce je pořádně zamotaná. Při shodě okolností můžete stále poskočit i na třetí místo, teoreticky se ale pořád může stát i to, že do playoff vůbec nepostoupíte. Jaké jsou cíle mužstva pro závěr základní části?

Já osobně se na tabulku nedívám už od začátku sezóny, kdy jsme byli snad poslední (úsměv). Musíme se snažit uhrát těžké zápasy venku v Blansku a Brodě, pak doma derby a v co nejlepší formě být připravený na playoff.

Ve středu večer skončila aukce černých dresů, která vynesla téměř 40 tisíc korun a vydražily se úplně všechny dresy. Co na to říkáš?

Dresy se mi líbí moc, navíc byly pokřtěny vítězně. A na celou akci se dívám ve dvou rovinách. V prvním případě je to odměna pro všechny, kteří za tou akcí stojí. Od prvotního nápadu, přes celý proces výroby, až po propagaci. Dalším plusem je zjištění, že hodonínská hokejová veřejnost je ochotná podpořit klub nemalou částkou a tímto vlastně dát SHKM pozitivní zpětnou vazbu do další práce vrátit zase dobré jméno hokejového klubu i mimo hranice Hodonína.

A ve druhém případě se jedná o částku, díky níž se mohou pro mládež nakoupit například skills pomůcky pro trénink dovedností. Takže už z toho důvodu děkuji všem, kteří se nějakým způsobem do aukce zapojili.

Děkuji za rozhovor.

další články
Vyhodnocení ankety po schůzce vedení klubu s rodiči
Info
27.5.2020

V polovině února letošního roku proběhla na popud VV SHKM Hodonín schůzka vedení klubu, trenérů, rodičů a zástupce hokej...
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...