SHKM Hodonín
V předehrávce 23. kola hostí doma Baník boskovickou Minervu
V předehrávce 23. kola hostí doma Baník boskovickou Minervu
A-Tým
28.1.2020

Nezvykle už ve středu bude zahájeno další kolo Krajské hokejové ligy. V předehrávaném duelu se na hodonínském zimním stadionu střetnou hokejisté domácího SHKM a Boskovic. Aktuálně druhý tým tabulky uštědřil Baníku v polovině listopadu nejvyšší porážku sezony, oslabeným Jihomoravanům nasázela Minerva osm gólů a radovala se z jasného vítězství 8:3. Zeleno-černí tak mají svému soupeři co vracet. Šlágr 23. kola začíná na ZS Václava Nedomanského ve středu 29. ledna v 18:30 hodin.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 


Boskovičtí hokejisté patří k tradičním a úspěšným týmům krajské soutěže. V posledních patnácti sezonách vždy postoupili do playoff, čtyřikrát postoupili až do finále a v letech 2017 a 2018 dvakrát po sobě celou soutěž vyhráli, do kvalifikace o postup do druhé ligy se však tým nikdy nepřihlásil.

Mužstvu z jedenáctitisícového města ležícího v severním cípu Jihomoravského kraje by se dalo přezdívat „ex-Technika“. Velká část hráčů boskovické kabiny totiž v minulosti oblékala dres dnes již neexistujícího druholigového týmu HC Technika Brno. Za všechny jmenujme golmana Jaroslava Chvátala, obránce a kapitána týmu Pavla Strýčka, nebo zkušené útočníky Karla Benýška, Ondřeje Stehlíka či Davida Šebka.

Vloni skončily Boskovice po základní části „až“ na čtvrtém místě, v playoff jim vystavilo v semifinále stopku Velké Meziříčí (3:2 na zápasy). Aktuálně jsou čtyři kola před koncem letošní základní části na druhém místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Velké Meziříčí a sedmibodovým náskokem na čtvrté hodonínské hokejisty.

V posledních třech kolech SKMB bodovalo naplno a vždy nastřílelo soupeři pět gólů. Naposledy se svěřencům trenéra Karného podařilo přivézt body z blanenského stadionu. Dynamiters sice nad favorizovaným soupeřem v první třetině dvakrát vedl, ale Boskovice ve druhé části skóre otočily a vedení už do závěrečné sirény nepustily.Sestavy z posledního utkání

SHKM Hodonín: Zollpriester (Hanáček) - Směřička, Lidák, Polesný, Veselský, Rýpar, Crlík, Filásek - Dufek, Peš (C), Tomi - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Koubek, Chalupa, Račický - Zapletal.

SKMB Boskovice: Chvátal (Huzlík) - Strýček, Krejčiřík, Dufek, Němec, Lašák, Studený - Skácel, Stehlík, Hnilička - Benýšek, Bednář, Pelikán - Müller, Hasoň, Sekanina.

Rozhodčí

Martin Maťašovský - Jakub Šmíd, Dominik Poláček.

další články
Vyhodnocení ankety po schůzce vedení klubu s rodiči
Info
27.5.2020

V polovině února letošního roku proběhla na popud VV SHKM Hodonín schůzka vedení klubu, trenérů, rodičů a zástupce hokej...
Muži odstartují letní přípravu první červnový den
A-Tým
23.5.2020

„Dovolená“ je u konce, začíná dril. Hokejisté A-mužstva SHKM Hodonín po dlouhé pauze opět sejdou a zahájí letošní letní ...