SHKM Baník Hodonín
Martin Vyrůbalík: Momentálně může být na zimní stadion vpuštěno tisíc diváků
Martin Vyrůbalík: Momentálně může být na zimní stadion vpuštěno tisíc diváků
Info
30.11.2021

Po sobotním nečekaném klopýtnutí v Brumove-Bylnici jsme o rozhovor poprosili manažera a obránce A-týmu Martina Vyrůbalíka, se kterým jsme probrali nejen nezvládnutý závěr zápasu na Valašsku, ale také několik dalších aktuálních témat, která určitě zajímají nejednoho fanouška zeleno-černých barev.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Na úvod se hrající manažer A-týmu vrátil k víkendovému zápasu na ledě v tu chvíli posledního Brumova-Bylnice. „Domácí byli po celý zápas hodně aktivní. Byli odhodlaní, když viděli, kolik nás do Brumova přijelo. V zápase bylo spousta vyloučených, ale pro nikoho nebyla přesilovka výhodou. Naopak my jsme v ní inkasovali. Soupeři jsme hlavně ve druhé třetině sami pomohli spoustou individuálních chyb,“ přiznává pátý nejproduktivnější zadák soutěže.

Baník, i když jen s jedenácti hráči do pole, v zápase třikrát vedl. Přesto se z Valašska vrátil s prázdnou. „Ve třetí třetině jsme vedli a dá se říct, že hru jsme měli pod kontrolou. Vytvářeli si šance, ale přišel zlom v podobě dvou slepených gólů. I když jsme přijeli jen se dvěma lajnami, tak bychom si neměli nechat utéct zápas v posledních pěti minutách,“ lituje nepovedeného závěru zápasu v Brumově.

Vzhledem k tomu, že na Valašsko odjelo jen torzo A-týmu, nabízí se otázka, jestli nebylo ve hře další odložení zápasu? „Nebylo. S tímto náhradním termínem obě mužstva souhlasila. Věřím, že už se nám podobná situace nestane,“ říká čtyřicetiletý zadák.

Baník zpětně trochu doplatil na to, že pár dní před startem ligy odstoupily Rosice ze soutěže. Martin Vyrůbalík ale nehledal výmluvy. „Tehdy byla jiná situace. Rosice odstoupily náhle a nečekaně. Brumov měl mít ten víkend volný. Chápu, že už měli jiné plány. Přece jenom nejsme profíci a my jsme věděli, že domluvit se takhle narychlo bude těžké,“ vzpomíná na komplikace před startem ligových bojů.

Kabinu A-týmu v posledních dnech obchází nemoci a zranění. Mimo hru byla ze zdravotních důvodů téměř desítka hráčů. Jak to aktuálně vypadá s marody? „Věřím, že se do dalšího zápasu s Technikou Brno dáme do kupy a už budeme v početnější sestavě,“ říká optimisticky.

Poslední dny jsou opět jedním z hlavních témat také protiepidemická opatření. Ta se zatím naštěstí tréninků ani zápasů a diváků přiliž nedotýkají. „Momentálně je jasně dané, že na zimní stadion může být vpuštěno tisíc diváků, ti však musí splňovat aktuální covidová opatření,“ oznamuje pro fanoušky dobrou zprávu.

A jak se současná situace dotýká tréninků a zápasů naší mládeže? „Mládeže se situace dotýká pouze v tom, že se musí hráči a hráčky nad 12 let věku včetně před víkendovými zápasy nechat otestovat PCR testem. Pokud tedy nesplňují jiné podmínky. Do toho se ještě testují ve svých školách a test platí sedm dnů. Myslím, že současná opatření se dají relativně dobře dodržet a že jsou dostačující,“ říká.

Hokej a sport celkově tedy na rozdíl od loňského podzimu může pokračovat. Naštěstí. „Myslím si, že jak svaz, tak i kluby věří a zároveň doufají, že se loňský rok opakovat nebude. Upřímně lituji mládež na Slovensku. Tam jim to stopnuli ze dne na den a prostě nenadělají vůbec nic. Nedovedu si představit, co by se mohlo stát a jaké by to mělo následky, kdyby nás opět na delší čas zavřeli. Už takhle má mládež málo pohybu. Loňský výpadek se bude dohánět několik let a kdo ví, jestli se vůbec dožene,“ krčí rameny jeden z trenérů nejmenších Drtičů.

Pokud by se ale epidemická situace zhoršila natolik, že by na zápasy nemohli diváci, nabízí se varianta, že by zápasy byly vysílány on-line. „O této variantě určitě přemýšlíme. Fanoušci na nás chodí i přes různá omezení, která se každou chvíli zpřísňují. Zaslouží si vidět své mužstvo, alespoň na dálku. Pevně ale věřím, že tohle nenastane a fanoušci budou dál moci podporovat kluky přímo na tribunách,“ uzavírá naše dnešní povídání Martin Vyrůbalík.

další články
Robin Medek: Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně
A-Tým
29.9.2022

Třiatřicet minut a sedmapadesát vteřin. Přesně tak dlouho to trvalo, než se Baník dočkal svého prvního druholigového gól...
Nováčkovská daň zaplacena. Baník nebyl horším týmem, doplatil na proměňování šancí
A-Tým
28.9.2022

Šancí byla spousta, jen to proměňování. Baník si na své první druholigové body musí počkat. V první třetině si zeleno-če...
Ukažte komu fandíte! Už na dnešním zápase bude otevřen Fanshop s úplně novou kolekcí fanouškovských předmětů
Info
28.9.2022

Sliby se mají plnit a proto se začátkem druholigové sezony bude už na dnešním utkání se Žďárem nad Sázavou připraven i n...