SHKM Baník Hodonín
Na úvod ligové soutěže zavede rozlosování hráče Baníku na rosický stadion
Na úvod ligové soutěže zavede rozlosování hráče Baníku na rosický stadion
A-Tým
15.9.2021

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Brno „vybrakovalo“ Štikám kabinu

V loňské předčasně ukončené sezoně měly Štiky vysoké ambice a velmi slušné poskládaný tým. Dnes je ale všechno jinak. Z kádru, který v minulém ročníku pomýšlel na nejvyšší příčky zůstalo jen torzo. Může za to vznik dvou nových brněnských týmů – druholigového B-týmu Komety a také zmrtvýchvstání Techniky, která bude od letoška nastupovat v Krajské lize.

Do obou zmíněných týmů odešlo z rosického kádru hned osm hráčů (Kometa B – Kučera, Buchal, Říčka, Mokrohajský a Jeřábek, Technika – Úlehla, Gonos a Věžník), k tomu připočítejme slovenského zadáka Martina Antala, který se s ohledem ke studijním povinnostem rozhodl, že letos bude hrát pouze za vysokoškolský hokejový klub Cavalliers Brno.

Rosická kabina dá před startem ligových bojů dohromady stěží tři pětky, i proto se vedení snažilo dohodnout na spolupráci s Velkou Bíteší (Spartak byl minimálně pro letošní sezonu přeřazen do jiné skupiny, pozn. red.), ale neuspělo. Před Štikami je tak velmi těžká sezona. Vedení klubu jedná o příchodu nových hráčů, zároveň ale vyslovilo obavy o dokončení sezony.

„Stále pevně věříme, že letošní ročník KLM (který nebude rozhodně jednoduchý) náš hokejový klub odehraje. Nejsme sami v této situaci, ale tím, že nemáme vlastní juniorský tým, je pro nás průběžné doplňování mladými hráči juniorského věku rok od roku složitější,“ je uvedeno na klubovém webu Rosic.

Jediné přípravné utkání Rosice prohrály

Původně měly Štiky naplánovány dva přípravné duely, nakonec ale tým trenérů Hájka a Balabána sehrál jen jeden jediný. V neděli 5. září přijela na rosický zimní stadion Žihadla z Moravských Budějovic. Oba celky nastoupily v hodně okleštěných sestavách – za domácí bojovalo jedenáct hráčů, hostů bylo jen o jednoho víc.

Žihadla byla po celý zápas lepší a zejména díky gólově povedené první třetině vyhrála zaslouženě 6:3. Za domácí se trefili Rafaj, Polzer a Kazlepka. Odveta, která se měla uskutečnit o týden později v Třebíči, byla moravskobudějovickým klubem zrušena.
Baník začne po třech letech venku

V minulé i předminulé sezoně začínali Drtiči sezonu na domácím ledě, letos je na úvod čeká výjezd na hřiště soupeře. Doma se svěřenci trenérů Kuby a Prčíka představí až v sobotu 2. října proti Kroměříži, ve druhé kole mají totiž zeleno-černí volný los.

Baník v přípravě odehrál celkem pět testovacích utkání s bilancí tři vítězství a dvě porážky. V generálce si hráči SHKM poradili před svými fanoušky s Uherským Ostrohem, kterému oplatili porážku z jeho ledu. „S přípravou jsem spokojený tak na půl. V podstatě nás nikdo pořádně neprověřil, protože jsme se buď se sešli v malém počtu my, nebo nebyl kompletní soupeř,“ říká šéf hodonínské střídačky Michal Kuba.

Slovácký celek v pětici odehraných přípravných zápasech zdobila útočná hra. Dohromady nasázel Baník svým soupeřům 31 branek (6,2 gólu na utkání), na druhou stranu ale zeleno-černí také častokrát lovili puk ze své sítě (29 inkasovaných gólů, 5,8 na utkání). „Příprava nám ukázala, že nejvíce je potřeba pracovat na obranné činnosti, a to jak v obranném, tak ve středním pásmu,“ potvrzuje Kuba.

Tři sta padesát dní. Přesně tak dlouho nehráli hokejisté A-týmu SHKM Hodonín žádné soutěžní utkání a po tak dlouhé nedobrovolné pauze jsou všichni hráči i celý realizační tým na úvodní duel nové sezony pořádně natěšení. „Těšíme se všichni samozřejmě hrozně moc, ale je to hlavně o hráčích a o přístupu k zápasům. Když tam bude nasazení, když budeme bruslit, dobře kombinovat, nahrávat si a střílet góly, bude to kluky i fanoušky bavit, a půjdeme nahoru zápas od zápasu,“ věří dvaatřicetiletý kouč.

Sestavy z posledního utkání

HC Štika Rosice: Tichon (Čížek) – Rafaj, Dobšák, Cívka, Svatuška, Jarolím, Polzer, Dupljaku, Kazlepka, Stehlík, Hep, Kůst.

SHKM Hodonín: Zollpriester (41. Běhal Ad.) - Vyrůbalík, Crlík, Mikéska, Tomi, Rýpar, Zlámal - Charvát, Dufek, Venclík - Vaškovič, Peš, Sajdl - Sedlák, Kotásek, Konečný - Chalupa, Filásek.

Rozhodčí

Michal Brzobohatý - Jakub Kučera, Radek Jurčík.

Kompletní program 1. kola

HC Lvi Břeclav - HK Kroměříž
Dynamiters Blansko HK - HC Uh. Hradiště
SKMB Boskovice - HC Spartak Uh. Brod
HC Štika Rosice - SHKM Hodonín
Technika Hockey Brno - Hokej Uh. Ostroh

další články
Baník sehraje v přípravě šest utkání, nechybí pikantní souboje s Vyškovem
A-Tým
26.6.2022

Rozlosování základní části 2. ligy je už pár dní na světě, nyní už je rozhodnuto i o programu přípravných zápasů A-týmu ...
FOTO: Ročník 2014 si to na trávě rozdal s fotbalisty Baníku Ratíškovice
Info
25.6.2022

Mladí Drtiči z kategorie třetí třídy se místo čtvrtečního tréninku vypravili na fotbalový stadion do nedalekých Ratíškov...
Druholigové kostky jsou vrženy, Baník má v úvodním kole volno, ligu začne na domácím ledě
A-Tým
24.6.2022

Po rozlosování Krajské ligy mužů je znám už i jízdní řád 2. ligy. Hokejisté Baníku budou mít v prvním kole Východní divi...
FOTO: XXII. Sportovní hry v malé kopané i s týmem Baníku
Info
24.6.2022

V úterý 21. června se v rámci dvaadvacátých Sportovních her města Hodonína uskutečnil na umělé trávě ve sportovním areál...