SHKM Baník Hodonín
Martin Vyrůbalík: Chceme se dál řídit naším heslem „SHKM BANÍK HODONÍN. VÍC NEŽ HOKEJ!“
Martin Vyrůbalík: Chceme se dál řídit naším heslem „SHKM BANÍK HODONÍN. VÍC NEŽ HOKEJ!“
A-Tým
26.1.2023

Hodonín má za sebou hokejový svátek. V zápase 32. kola 2. ligy porazil Baník ve speciálních dresech lídra východní skupiny ze Znojma 2:1 na nájezdy a před nejvyšší návštěvou sezony si připsal možná nečekané, ale o to cennější dva body do tabulky. Jak utkání zhodnotil sportovní manažer Martin Vyrůbalík? „Jedním slovem to bylo excelentní! Naši kluci k zápasu od první do poslední vteřiny přistoupili s maximální zodpovědností, plnili si přesně to, co jsme po nich chtěli. Výkon všech hráčů v poli byl podpořen skvělým golmanem a konečný výsledek hovoří za vše,“ říká Martin Vyrůbalík.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

On sám přitom sledoval výkon svých spoluhráčů jen z lavičky. Do hry jej, jako spoustu dalších hráčů Baníku, nepustil zdravotní stav. Kvůli nemocem a zraněním, ale i pracovním povinnostem, kromě něj zůstali mimo hru i Jiří Kališ, David Polesný, Aleš Dufek, Erik Hložánek, Jan Matějka, Petr Peš a Jan Štědrý. Do útoku tak vedení povolalo posily v podobě trojice mladíků - Davida Dobši, Jakuba Čechmánka a Denise Bárty.


„Z výkonu nováčků jsme velmi příjemně překvapení. Byly to náročné dny strávené na telefonu, ale nakonec jsme se dokázali domluvit se Zlínem, s Kometou i s Přerovem, za což jsme moc rádi. Všichni tři kluci byli na ledě vidět a určitě o jejich služby budeme stát i do budoucna. Rádi bychom i dál dávali příležitost klukům z juniorky a myslím si, že podobné zápasy jim do budoucna hodně dají,“ říká na konto nových posil.

Jak často budou mladící, kteří mají do Hodonína ze svých klubů vyřízeny střídavé starty do konce sezony, trenérům k dispozici, na to nikdo nedokáže v tuto chvíli odpovědět. „Co se týče Denise Bárty a Jakuba Čechmánka, tak ti mají o víkendech dvojzápasy se svými juniorkami a soboty jsou proto passé. Středy jsou ale otevřené. U Davida Dobši bude zase záležet na tom, jak bude využíván v Přerově. Pokud by se nevešel do sestavy Zubrů, tak rád obleče náš dres,“ poodkrývá možnosti sportovní manažer Baníku.

Marodka Baníku je naštěstí z větší části zapříčiněna spíše nemocemi, nejtěžší zranění má momentálně právě hrající asistent a sportovní manažer v jedné osobě Martin Vyrůbalík, který má ruku v sádře a čeká jej delší pauza. „Do soboty se snad dá dohromady Petr Peš, ostatní kluci mají do konce týdne volno. Snad se z toho brzo vyleží a na středu už budeme v kompletnější sestavě,“ přeje si.

Duel se Znojmem tak Martin Vyrůbalík strávil na střídačce jako asistent Aleše Bachánka. „Bylo to těžké. Rád jsem vyslyšel Alešovu prosbu a šel jsem mu pomoci na střídačku, ale musím bez mučení přiznat, že mě hodně svrběly nohy i ruce a že mě i ostatní kluky na marodce mrzelo, že nemůžeme na led,“ krčí rameny a dodává: „Ale tak to prostě ve sportu i v životě je. Člověk nemůže ovlivnit všechno…“

Znojmo kraluje naší skupině. V průměru vstřelí v každém zápase téměř šest gólů. Letos se zatím nikdy nestalo, aby Znojemští dali soupeři méně než tři branky. Až včera tato statistika vzala za své. Baník udržel na uzdě střelce soupeře a po nájezdech slavil zaslouženou výhru 2:1.

„Nerad vyzdvihuju jednotlivce, kór po takovém utkání. Hrozně mile mě ale překvapil Martin Miklík. Byla to pro něj těžká zkouška. Od loňského jara nehrál, do Béčka přišel až v polovině listopadu a teď naskočil proti nejsilnějšímu týmu naší skupiny. A zvládl to parádně. Velkou pochvalu ale zaslouží celý tým od Michala v brance, přes obránce až po posledního útočníka,“ ocenil zejména kolektivní výkon, který vedl ke skalpu silného soupeře.

Vítězství vystřelil Baníku ve třetí sérii nájezdů Fyodor Yarovinsky. Třiadvacetiletý útočník předvedl v dokonalém provedení legendární Forsbergovu kličku a opět ukázal, že nájezdy mu jdou opravdu náramně. „Lidi si jej na ten nájezd vytleskali a na Fyodorovi byl vidět úsměv, takže jsem si říkal, co si zase přichystá. A zase nás, a hlavně tedy golmana, dokonale překvapil. Je vidět, že to má v ruce a nájezdy prostě umí,“ pokyvuje uznale hlavou.


Baník ve speciální sadě fialových dresů potěšil většinu z 1564 přítomných diváků a po posledním nájezdu, který s přehledem zneškodnil Michal Šurý, mohla na tribunách hodonínského stadionu vypuknout obrovská radost. Děkovačku si na maximum užili jak hráči, tak jejich fanoušci.

„Atmosféra byla celý zápas naprosto fantastická. Oběma fanouškovským táborům se musí poděkovat a smeknout před nimi klobouk. Moc se mi líbila spolupráce našeho kotle se zbytkem stadionu. Když fandil opravdu celý zimák, to až běhal mráz po zádech,“ vysekl oprávněnou pochvalu hodonínským i znojemským příznivcům.

Utkání s podtitulem „Hokej proti rakovině“ tak po všech stránkách vyšlo na výbornou. „Ze všech stran máme jen pozitivní reakce a ohlasy. Od hráčů, rodičů, fanoušků i od našich partnerů. A jsme za to hrozně moc rádi. Líbilo se jak utkání samotné, tak i skvělá návštěva a kulisa, a v neposlední řadě i speciální dresy, které půjdou v nejbližších dnech do internetové aukce. Jsme rádi, že to všechno takhle vyšlo a věříme, že se v dražbě pro dialyzační středisko hodonínské nemocnice podaří vybrat co nejvyšší částka,“ přeje si.

A na závěr přidal ještě jeden slib. „Tohle určitě není poslední akce podobného charakteru. Rozhodně budeme v podobných projektech pokračovat. Vidíme v tom totiž jasný smysl s jasným a hmatatelným výsledkem… a především - chceme se dál řídit naším heslem „SHKM BANÍK HODONÍN. VÍC NEŽ HOKEJ!“

další články
Hodonínský Pedro Cup pro hráče ročníku 2011 začíná už v sobotu 25. března, zápasy bude možno sledovat ŽIVĚ
Info
22.3.2023

Turnaj mladších žáků pořádá hokejový klub SHKM Baník Hodonín již od roku 2001, letos se poprvé bude konat pod záštitou s...
Zástupci Baníku předali symbolický šek Hemodialyzačnímu středisku Nemocnice TGM Hodonín
Info
21.3.2023

Sportovní manažer SHKM Martin Vyrůbalík, útočník Baníku Aleš Dufek a spolu s nimi i majitel společnosti G-mont Vít Bukov...
Jakub Sajdl: Jsem rád, že jsme se nakonec zvedli. Hlavně kvůli vedení a fanouškům
Info
20.3.2023

V premiérové druholigové sezoně vedl Baník poprvé jako kapitán. Jakub Sajdl vynechal skoro dva měsíce vinou zraněného ra...