SHKM Baník Hodonín
Do Hodonína přiletí Orli i s houfem svých fanoušků, Baník obleče speciální dresy
Do Hodonína přiletí Orli i s houfem svých fanoušků, Baník obleče speciální dresy
A-Tým
25.1.2023

Hodonínští hokejisté se po dvou zápasech venku vrací na svůj stadion a hned na ně čeká nejtěžší možný soupeř. Znojmo dál kráčí ligou naprosto neohroženě a jde od vítězství k vítězství. Před svěřenci kouče Bachánka, které navíc kosí nemoci a zranění, tak stojí velmi těžká zkouška. Baník dnes nastoupí ve speciálních fialových dresech na podporu boje proti rakovině.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Základní informace

Soutěž: 2. liga sk. Východ, 32. kolo

Kdy: středa, 25. ledna 2023, 18:00

Kde: Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín

Vstupné: stání 70,- Kč, sezení 99,- Kč

El. zápis: Baník vs. ZNO

Textový přenos: www.onlajny.com

Stream: www.czechicehockey.tv


Bilance Baníku: 7 - 5 - 5 - 11, skóre 80:87, 8. místo

Poslední zápas: prohra 3:4 na nájezdy v utkání 31. kola na ledě Opavy, sobota 21. ledna


Bilance Znojma: 26 - 2 - 1 - 0, skóre 173:48, 1. místo

Poslední zápas: výhra 4:3 v prodloužení v utkání 31. kola na ledě Havířova, sobota 21. lednaZajímavosti

Ofenzivní mašina. Znojmo letí vstříc postupu do první ligy. Jako jediní v celé druhé lize v každém odehraném utkání bodovali a průměrně vstřelí v zápase 5,96 gólu na zápas. Dominanci potvrzují Orli i při pohledu na tabulku produktivity východní divize, v níž prvních šest míst patří právě Znojemským.

Obrana dominuje ještě více. 48 obdržených gólů ve 29 zápasech. K tomu asi není moc co dodat. Průměr 1,65 gólu na zápas je ve druhé lize naprosto nevídaný. Nemáme k dispozici historická data, ale dá se předpokládat, že sedm čistých kont, která defenziva Orlů v dosavadním průběhu základní části udržela, bude rekordním zápisem.

Draze vykoupený bod z Opavy. Baník v minulém utkání v Opavě vybojoval cenný bod, radost z něj ale kazí velký počet nemocných a zraněných, které bohužel hodonínská kabina aktuálně hlásí. Nejhůře to „odskákal“ hrající manažer a asistent trenéra Martin Vyrůbalík. Zkušený zadák má ruku v sádře a na minimálně měsíc je tak mimo hru.

Mladíci na střídavé starty i výpomoc z B-týmu. Proti Znojmu si svou premiéru v dresu Baníku odbydou osmnáctiletí junioři Jakub Čechmánek (Zlín) a Denis Bárta (odchovanec SHKM, nyní Kometa) a také o tři roky starší David Dobša z prvoligového Přerova. Z B-týmu si trenéři pro zápas s Orly vytáhli obránce Martina Miklíka a útočníka Jiřího Sedláka.

Minuta ticha za Stanislava Kytlicu staršího. Před začátkem dnešního utkání uctíme minutou ticha památku pana Stanislava Kytlici, který nás bohužel opustil v neděli 22. ledna 2023 ve věku 87 let.

V přestávkách ukázka minihokeje a brankářského tréninku. Přestávky dnešního slavnostního utkání doprovodí naši mládežnici. Mezi první a druhou třetinou to bude ukázka minihokeje, ve druhé pauze pak brankářského tréninku.


Sestavy z posledního utkání

SHKM Baník Hodonín: Šurý (Dolíška) - Vyrůbalík (A), Rauš, Šmach, Němec - Romančík, Dufek, Charvát - Krejčiřík, Peš (A), Yarovinsky - Sajdl (C), Matějka, Krejčí - Bartes, Bořuta.

Orli Znojmo: Žajdlík - Jenáček, Zukal, Stránský, Kloz (A), Sedláček, Mareš, Remta - Špaček, Šťovíček (C), Svoboda, Kotrba, Čermák, Sklenář, Adámek, Beránek, Pigl, Kalčík.


Rozhodčí

Petr Blaha - Marek Bubela, Tomáš Bezděk.


další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...
×
Odehrané 17:00 | A-tým
SHKM Baník Hodonín
HK Nový Jičín
×
Odehrané 10:40 | DOR
SHKM Baník Hodonín
HC Boskovice
×
Odehrané 13:40 | 9.tř.
SHKM Baník Hodonín
HHK Velké Meziříčí