SHKM Baník Hodonín
David Polesný: Kde nás tlačí bota? Momentálně úplně všude
David Polesný: Kde nás tlačí bota? Momentálně úplně všude
A-Tým
6.10.2022

Ve svých osmadvaceti už ani zdaleka nepatří mezi vyjukané zajíce. Naopak. Obránce David Polesný je jedním z nejzkušenějších hráčů Křivinkovy družiny vůbec. I proto hodonínský odchovanec nehledal po středečním výbuchu na ledě Havlíčkova Brodu žádné výmluvy. „Musíme začít vystupovat jako tým, držet se pokynů, které si řekneme a přidat o hodně víc dravosti a chtíče,“ říká hodonínská osmdesátka.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Davide, třetí zápas a třetí porážka. Jak se nepovedený vstup do sezony podepisuje na náladě v kabině?

Všechny nás to štve, samozřejmě. Když se prohrává, tak je to cítit i v kabině. Tyto tři zápasy nám dokázaly, jak na tom jsme. My si z toho musíme vzít maximum a přepnout na jiný level než doposud.

Kde podle tebe tým nejvíc tlačí bota? Co je potřeba zlepšit?

Momentálně úplně všude. Není to jen o útoku, jen o obraně nebo o jednotlivci, je to o celém týmu. Musíme začít vystupovat jako tým, držet se pokynů, které si řekneme a přidat o hodně víc dravosti a chtíče.

V Havlíčkově Brodě jste znovu inkasovali jako první, tentokrát už po necelých dvou minutách. Je to špatnou koncentrací?

To bych neřekl. Vždycky se snažíme připravovat se na zápas co nejlépe, soustředíme se, ale jakmile dojdeme na led, tak čekáme, co s námi bude. I když paradoxně ta první třetina s Havlíčkovým Brodem nebyla zas tak špatná.

Přijde mi, že spousta gólů, které dostáváme, je laciných, často po velkém nedůrazu či osobních chybách...

Je to tak. Do toho nám to vůbec nelepí, takže se k té chybě stane ještě nějaký odraz proti nám a už se to veze.

Druhá třetina byla z vašeho pohledu doslova strašidelná. Nejen, že jste ji prohráli 0:4, ale sami jste se propracovali jen ke třem střeleckým pokusům. Podepsal se na tom ten špatný vstup do třetiny?

Už proti Valašskému Meziříčí doma byla ta druhá třetina hrozná. Odehrajeme celkem slušnou první třetinu a v druhé se nám to vše sesype. Některé ty věci jsou stále dokola. Nehrajeme jednoduše. Snažíme se, především vzadu, neustále něco vymýšlet.

O víkendu jedete do Nového Jičína. Co by mohlo vést k úspěchu na ledě loňského vítěze 2. ligy skupiny Východ?

Především držet se věcí, které si řekneme. Snažit se „sežrat každý puk“ a nenechat jim žádný kus ledu zadarmo. Ono někdy stačí pár maličkostí a může se celá situace otočit, je to jen na nás, jak k tomu všemu přistoupíme.

další články
Skvělá zpráva! Společnost MND pokračuje jako generální partner hodonínského hokeje
Info
22.7.2024

Společnost MND, a.s. a SHKM Baník Hodonín pokračují i v příští hokejové sezoně 2024-25 v úspěšné spolupráci, kterou oba ...
Martin Lašák: Chtěl jsem hrát za Baník. Líbí se mi, jak klub funguje
A-Tým
18.7.2024

Obránce Martin Lašák byl první oznámenou posilou Baníku pro novou sezonu. Odchovanec Uherského Hradiště se na Slovácko s...
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...