SHKM Baník Hodonín
David Polesný: Kde nás tlačí bota? Momentálně úplně všude
David Polesný: Kde nás tlačí bota? Momentálně úplně všude
A-Tým
6.10.2022

Ve svých osmadvaceti už ani zdaleka nepatří mezi vyjukané zajíce. Naopak. Obránce David Polesný je jedním z nejzkušenějších hráčů Křivinkovy družiny vůbec. I proto hodonínský odchovanec nehledal po středečním výbuchu na ledě Havlíčkova Brodu žádné výmluvy. „Musíme začít vystupovat jako tým, držet se pokynů, které si řekneme a přidat o hodně víc dravosti a chtíče,“ říká hodonínská osmdesátka.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Davide, třetí zápas a třetí porážka. Jak se nepovedený vstup do sezony podepisuje na náladě v kabině?

Všechny nás to štve, samozřejmě. Když se prohrává, tak je to cítit i v kabině. Tyto tři zápasy nám dokázaly, jak na tom jsme. My si z toho musíme vzít maximum a přepnout na jiný level než doposud.

Kde podle tebe tým nejvíc tlačí bota? Co je potřeba zlepšit?

Momentálně úplně všude. Není to jen o útoku, jen o obraně nebo o jednotlivci, je to o celém týmu. Musíme začít vystupovat jako tým, držet se pokynů, které si řekneme a přidat o hodně víc dravosti a chtíče.

V Havlíčkově Brodě jste znovu inkasovali jako první, tentokrát už po necelých dvou minutách. Je to špatnou koncentrací?

To bych neřekl. Vždycky se snažíme připravovat se na zápas co nejlépe, soustředíme se, ale jakmile dojdeme na led, tak čekáme, co s námi bude. I když paradoxně ta první třetina s Havlíčkovým Brodem nebyla zas tak špatná.

Přijde mi, že spousta gólů, které dostáváme, je laciných, často po velkém nedůrazu či osobních chybách...

Je to tak. Do toho nám to vůbec nelepí, takže se k té chybě stane ještě nějaký odraz proti nám a už se to veze.

Druhá třetina byla z vašeho pohledu doslova strašidelná. Nejen, že jste ji prohráli 0:4, ale sami jste se propracovali jen ke třem střeleckým pokusům. Podepsal se na tom ten špatný vstup do třetiny?

Už proti Valašskému Meziříčí doma byla ta druhá třetina hrozná. Odehrajeme celkem slušnou první třetinu a v druhé se nám to vše sesype. Některé ty věci jsou stále dokola. Nehrajeme jednoduše. Snažíme se, především vzadu, neustále něco vymýšlet.

O víkendu jedete do Nového Jičína. Co by mohlo vést k úspěchu na ledě loňského vítěze 2. ligy skupiny Východ?

Především držet se věcí, které si řekneme. Snažit se „sežrat každý puk“ a nenechat jim žádný kus ledu zadarmo. Ono někdy stačí pár maličkostí a může se celá situace otočit, je to jen na nás, jak k tomu všemu přistoupíme.

další články
Baník zlomil nepřiznivou bilanci! Brodu povolil jen jeden gól a z Vysočiny veze domů tři body!
A-Tým
27.9.2023

První gólovou radost dnešního zápasu prožila domácí střídačka, která mohla slavit už v šesté minutě. Pak už se ale trefo...
Úvodní trip po venkovních hřištích pokračuje už ve středu na Vysočině, Baník nabírá směr Havlíčkův Brod
A-Tým
26.9.2023

Také ve druhém kole se hokejisté Baníku vydávají mimo svůj stadion. Ve středu 27. září je čeká souboj s nejméně oblíbený...
Pořád se každý puk počítá! Podpořit nás v Kaufland soutěži hokejových klubů mládeže můžete až do 24. října!
Info
26.9.2023

O Hodonínu se právem mluví jako o hokejovém městě. My v Baníku víme, že naši fanoušci mají rádi nejen hokej, ale i soutě...