SHKM Baník Hodonín
David Janás: Uděláme vše pro to, abychom to vrátili zpět do Velmezu
David Janás: Uděláme vše pro to, abychom to vrátili zpět do Velmezu
A-Tým
27.3.2019

Minulý rok, stejně jako několik jeho spoluhráčů, hokej vůbec nehrál. Letos se do hokejového dění opět vrátil a byl to návrat ve velkém stylu. S třiceti góly je nejlepším střelcem Baníku a jedním z nejlepších snajprů celé soutěže. „Jsem rád, že po roce, kdy jsem vůbec nehrál hokej, se mi sezóna takto povedla. A co bude dál, to se uvidí,“ říká dvaadvacetiletý útočník SHKM Hodonín David Janás.

autor:
Petr Svoboda
Sdílejte článek
 

Davide, ve Velkém Meziříčí vám to bohužel opět nevyšlo. Teď už si nemůžete dovolit klopýtnout. Může pro vás být výhoda, že už nemáte co ztratit?

Nevím, jestli to je výhoda, ale uděláme vše pro to, abychom to doma před našimi fanoušky zvládli a vrátili to zpět do Velkého Meziříčí.

V obou venkovních zápasech jste utkání ztratili až ve třetí třetině. Čím to, že se vám závěry utkání na ledě soupeře tak nedaří?

Třetí třetiny bývají naše, bohužel v této sérii jsme často vylučovaní a Velké Meziříčí má dobrý tým na to, aby přesilovky potrestali.

V dalším utkání se pravděpodobně budete muset obejít jak bez Petra Peše, tak bez Jakuba Tomiho. To je velmi citelná ztráta...

Ano, je to opravdu velká ztráta. Já ale věřím, že se kluci dají dohromady a pokud to bude jenom trochu možné, tak nastoupí a pomůžou nám vyhrát.

Co může být pro vás klíčové, aby se vám povedlo zvrátit nepříznivý stav série?

Myslím si, že to je jen o nás, jak k tomu přistoupíme a jak budeme disciplinovaní a vyvarujeme se zbytečných faulů. To nás zatím strašně sráží v této sérii.

Bez ohledu na to, jak toto utkání dopadne, co ti tato sezóna z individuálního pohledu přinesla? Myslíš, že tě tento ročník kariérně někam posunul?

Nevím, jestli mě to někam posune, ale jsem rád za to, jak se sezóna povedla a jaká parta v kabině jsme.

Stal se z tebe jeden z obávaných střelců soutěže. Věříš si, že bys toto renomé mohl přenést i do vyšších soutěží?

Jsem rád, že po roce, kdy jsem vůbec nehrál hokej, se mi sezóna takto povedla. A co bude dál, to se uvidí.

Jaký máte program před pátečním finále?

Po posledním zápase jsme měli pár dní volno, protože už je toho dost a je cítit únava. Ve středu jsme měli v kabině týmovou večeři a ve čtvrtek máme poslední trénink, kde se musíme dobře připravit na nejdůležitější zápas sezóny. Tímto určitě všechny fanoušky za sebe i za celou kabinu na páteční zápas zvu. Věřím, že se jich sejde ještě víc, než na minulý zápas!

Děkuji za rozhovor.

další články
Junioři předvedli proti Znojmo parádní obrat a po vítězství 4:3 vstoupili do ligy vítězně!
Junioři
24.9.2023

Vstup do zápasu prvního kola ligy juniorů vyšel o poznání lépe hostujícímu Znojmu, které se v první třetině ujalo dvoubr...
Body zůstaly na severu, jedinou trefu Baníku v zápase s Havířovem zařídil Jiří Karafiát
A-Tým
23.9.2023

První utkání nového ročníku druhé ligy je za námi. Baník jel na daleký sever s defenzivní taktikou, která na domácího ha...
Proti Třebíči deváťáci vedli, pak ale inkasovali osm gólů v řadě
9. třída
23.9.2023

Zápas dvou různých polovin. Tak by se dalo jednoduše shrnout dnešní první mistrovské utkání hodonínských deváťáků. Ty pr...
Dorost vkročil do sezony pravou nohou! Scorpions odjíždí domů do Brna se sedmigólovým přídělem
Dorost
23.9.2023

Parádní ligové premiéra dorostu Baníku přinesla svěřencům trenéra Prčíka první tři body do tabulky. Po bezbrankové první...
×
Odehrané 10:40 | JUN
SHKM Baník Hodonín
Aptec Orli Znojmo