SHKM Hodonín
David Janás: Uděláme vše pro to, abychom to vrátili zpět do Velmezu
David Janás: Uděláme vše pro to, abychom to vrátili zpět do Velmezu
A-Tým
27.3.2019

Minulý rok, stejně jako několik jeho spoluhráčů, hokej vůbec nehrál. Letos se do hokejového dění opět vrátil a byl to návrat ve velkém stylu. S třiceti góly je nejlepším střelcem Baníku a jedním z nejlepších snajprů celé soutěže. „Jsem rád, že po roce, kdy jsem vůbec nehrál hokej, se mi sezóna takto povedla. A co bude dál, to se uvidí,“ říká dvaadvacetiletý útočník SHKM Hodonín David Janás.

autor:
Petr Svoboda
Sdílejte článek
 

Davide, ve Velkém Meziříčí vám to bohužel opět nevyšlo. Teď už si nemůžete dovolit klopýtnout. Může pro vás být výhoda, že už nemáte co ztratit?

Nevím, jestli to je výhoda, ale uděláme vše pro to, abychom to doma před našimi fanoušky zvládli a vrátili to zpět do Velkého Meziříčí.

V obou venkovních zápasech jste utkání ztratili až ve třetí třetině. Čím to, že se vám závěry utkání na ledě soupeře tak nedaří?

Třetí třetiny bývají naše, bohužel v této sérii jsme často vylučovaní a Velké Meziříčí má dobrý tým na to, aby přesilovky potrestali.

V dalším utkání se pravděpodobně budete muset obejít jak bez Petra Peše, tak bez Jakuba Tomiho. To je velmi citelná ztráta...

Ano, je to opravdu velká ztráta. Já ale věřím, že se kluci dají dohromady a pokud to bude jenom trochu možné, tak nastoupí a pomůžou nám vyhrát.

Co může být pro vás klíčové, aby se vám povedlo zvrátit nepříznivý stav série?

Myslím si, že to je jen o nás, jak k tomu přistoupíme a jak budeme disciplinovaní a vyvarujeme se zbytečných faulů. To nás zatím strašně sráží v této sérii.

Bez ohledu na to, jak toto utkání dopadne, co ti tato sezóna z individuálního pohledu přinesla? Myslíš, že tě tento ročník kariérně někam posunul?

Nevím, jestli mě to někam posune, ale jsem rád za to, jak se sezóna povedla a jaká parta v kabině jsme.

Stal se z tebe jeden z obávaných střelců soutěže. Věříš si, že bys toto renomé mohl přenést i do vyšších soutěží?

Jsem rád, že po roce, kdy jsem vůbec nehrál hokej, se mi sezóna takto povedla. A co bude dál, to se uvidí.

Jaký máte program před pátečním finále?

Po posledním zápase jsme měli pár dní volno, protože už je toho dost a je cítit únava. Ve středu jsme měli v kabině týmovou večeři a ve čtvrtek máme poslední trénink, kde se musíme dobře připravit na nejdůležitější zápas sezóny. Tímto určitě všechny fanoušky za sebe i za celou kabinu na páteční zápas zvu. Věřím, že se jich sejde ještě víc, než na minulý zápas!

Děkuji za rozhovor.

další články
Představujeme soupeře: HC Brumov-Bylnice
A-Tým
14.7.2020

Dalším týmem, se kterým budou svěřenci trenérského tandemu Kuba – Prčík svádět boje v nadcházející sezoně, jsou hokejist...
Představujeme soupeře: HC Moravské Budějovice 2019
A-Tým
11.7.2020

Začátek nového ročníku KLM se pomaličku přibližuje, a tak nastává ideální čas na to, představit si soupeře, se kterými b...
Hráči Baníku obují kopačky. V charitativním utkání vyzvou fotbalový tým z Nesytu
A-Tým
6.7.2020

V sobotu 25. července vyběhnou na trávník hodonínského Nesytu proti místnímu fotbalovému týmu. Příznivci zeleno-černých ...
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...