SHKM Baník Hodonín
Baník čeká cesta na sever, v sobotu vyzve Kopřivnici
A-Tým
26.11.2022

Po dvou domácích zápasech v řadě se hodonínští hokejisté poperou o další ligové body na ledě Kopřivnice. Modro-žlutí se v tomto ročníku vybičovali k povedeným výkonům, s devětatřiceti body se nacházejí na druhé příčce druholigové skupiny Východ za suverénem této sezóny ze Znojma. Baník chce navázat na sérii dvou vítězství v řadě, naopak Kopřivnice se v posledním utkání trápila. V derby proti Novému Jičínu dostala osm branek.

Bilance Baníku: 3 - 3 - 3 - 7, skóre 43:57, 9. místo

Poslední zápas: výhra 3:2 v domácím utkání 18. kola s Vyškovem, středa 23. listopadu

Bilance Kopřivnice: 9 - 1 - 3 - 4, skóre 73:64, 2. místo

Poslední zápas: prohra 4:8 ve venkovním utkání 18. kola s Novým Jičínem, středa 23. listopadu

Zajímavosti

Kapitán Sluštík. Pětatřicetiletý forvard Ondřej Sluštík je stálicí kopřivnického mužstva, v němž působí už sedmým rokem. Od té doby si kromě ročníku 2020/2021, ve kterém vinou zranění zasáhl pouze do šesti zápasů, připsal v každém ročníku více než dvacet kanadských bodů. Ve druhé lize působí už patnáctou sezónu v řadě.

Spolupráce s týmem Chance ligy. I v letošní sezóně Kopřivnice navázala na spolupráci s prvoligovou Porubou. „Do Kopřivnice by měli chodit hráči, kteří jsou na hraně čtvrté až páté formace v Porubě a absolvují s prvoligovým týmem celý tréninkový cyklus. K nám chodí jen na předzápasový trénink,“ řekl v předsezónním rozhovoru pro oficiální web HC ISSM Kopřivnice manažer týmu Jaroslav Hrubý.

První přemožitel Znojma. Kopřivnice je prvním mužstvem, které dokázalo přetlačit suveréna letošní sezóny, navíc na jeho vlastním ledě. Cenný skalp znojemských Orlů zařídil ve druhé minutě prodloužení dvacetiletý útočník Šimon Pavlík, který pečetil vítězství 4:3. Zároveň se jednalo o první bodovou ztrátu červeno-bílých v tomto ročníku.

První vzájemný souboj. Baník se proti svěřencům trenéra Majkuse v posledním vzájemném duelu vytáhl a vybojoval z duelu – ve kterém rozhodně nebyl favoritem – dva cenné bodu za výhru 5:4 v prodloužení. Triumf zeleno-černých v 7. kole řídil rozhodujícím gólem a dvěma asistencemi Aleš Dufek.

Sestavy z posledního utkání

SHKM Baník Hodonín: Šurý (Zollpriester) - Šmach, Kučera, Vyrůbalík, Němec, Škápik, Kališ - Bartes, Matějka, Krejčí - Romančík, Peš, Štědrý - Medek, Halík, Charvát - Rauš, Sedlák, Polesný.

HC ISSM Kopřivnice: Kubáň (Slíž) – Bartošák, Dluhoš, Már, Ficek, Marek, Hlaváč, Petrek – Gola, Suchý, Brodek, Pargáč, Pavlík, Kleinar, Pindel, Velecký, Sluštík, Fojtík, Mach, Indrst.