Vedení A-týmu Baníku reaguje na nepovedený vstup druholigového týmu do letošní sezony. Po devíti odehraných kolech přichází změna na trenérském postu. Po vzájemné dohodě končí v pozici hlavního trenéra Aleš Bachánek, kterého v pozici šéfa hodonínské střídačky vystřídá Roman Straka. Končí také asistent Tom Polák, jehož místo zaujme Jan Prčík. Jménem klubu děkujeme Aleši Bachánkovi za služby, které v Baníku odvedl, v další kariéře mu přejeme jen to nejlepší a novému trenérskému tandemu přejeme hodně úspěchů.
Šedesátiletý hodonínský rodák Roman Straka má bohaté, více než dvacetileté trenérské zkušenosti. Kromě SHKM sbíral ostruhy například ve Znojmě a zejména pak na Slovensku, přesněji v Senici, Skalici a naposledy v Trnavě, kde v loňské sezoně zastával role manažera u extraligové juniorky a asistenta trenéra prvoligového A-týmu.
Pravou rukou Romana Straky bude hodonínským fanouškům dobře známý Jan Prčík. O tři roky mladší kouč stál na lavičce Baníku v prvních čtyřech sezonách. Nejprve dva roky jako hlavní, další dva roky jako asistent. V letošním roce plní Jan Prčík funkci asistenta u kategorie starších žáků.