SHKM Baník Hodonín
Zapojte se do dobročinné dražby! Zelený dům pohody i letos pořádá tradiční předvánoční aukci výrobků jejich klientů
Zapojte se do dobročinné dražby! Zelený dům pohody i letos pořádá tradiční předvánoční aukci výrobků jejich klientů
Info
28.11.2022

Hodonínský Zelený dům pohody je příspěvková organizace, která už přes třicet let poskytuje zázemí lidem s mentálním postižením a kterou z postu ředitele vede bývalý dlouholetý předseda SHKM Baník Hodonín Petr Srnec. Dlouhá léta, vždy v předvánočním čase, pořádají zástupci organizace aukci výrobků jejich klientů. Nejinak je tomu i letos, kdy se aukce již potřetí – a všichni věříme, že naposledy – koná „online“ prostřednictvím známého aukčního portálu sportovniaukce.cz. Tak neváhejte, pomozte dobré věci, vydražte si některý z celkem třiceti předmětů a ukažte opět, že fanoušci Baníku mají svá zeleno-černá srdce!

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Vážení přátelé!

Zelený dům pohody je příspěvková organizace pro dospělé lidi s mentálním postižením. Každoročně pořádáme „Aukci výrobků“ našich klientů, kteří je vytváří pod vedením pracovnic v terapeutických dílnách - keramické, košíkářské, šicí a „kutilské“. Tato činnost uživatele velmi naplňuje. Díky této aukci je možné vydražit originální dílka včetně výrobků klientů denního stacionáře, jenž je jednou z našich poskytovaných služeb.

Předešlé roky se na našich aukcích pravidelně scházely asi tři desítky lidí z úřadu Města Hodonín, podnikatelské sféry všech oborů apod. Letos se jedná již o 18. ročník této akce. Bohužel i letos (potřetí a doufáme, že naposledy) jsme vzhledem k možnému výskytu Covid-19 přistoupili k elektronické formě.

Je nám velmi líto, že tuto akci nepořádáme v tradiční „osobní“ formě, aby dárci – dražitelé mohli sami zhlédnout prostředí a samotné uživatele v prostředí, ve kterém žijí. Snad v roce 2023, do kterého Vám, alespoň touto formou, přeji za všechny ze Zeleného domu pohody spoustu zdraví, spokojenosti a úspěchů v pracovním i osobním životě.

Za krásné částky z předešlých aukcí jsme v minulosti pořídili např. novou keramickou pec, přispěli na nákup nového vícemístného klimatizovaného auta, vyměnili podkrovní okna stará 20 let a mnoho dalšího. Věřte, že vydražená částka bude použita smysluplně a hospodárně. Např. na materiál pro tvorbu dalších výrobků či vybavení našeho zařízení, aby se zde klienti cítili co nejlépe.

Mgr. Petr Srnec
ředitel Zeleného domu pohody
Aukce výrobků klientů Zeleného domu pohody - lidí s mentálním postižením již odstartovala a končí v pátek 9. prosince ve 20:00 hodin.

Více o tom, co všechno Zelený dům pohody nabízí a poskytuje svým klientům se dozvíte na webu organizace zelenydumpohody.cz.

další články
Výrazně oslabený Baník nestačil na Techniku Brno, která potvrdila roli favorita a odváží si tři body
Info
4.2.2023

B-tým zeleno-černých nastupoval do 21. kola Krajské ligy můžu proti brněnské Technice pouze s deseti hráči do pole. Drti...