SHKM Baník Hodonín
Z tachovského turnaje vezou hodonínští čtvrťáci stříbro!
Z tachovského turnaje vezou hodonínští čtvrťáci stříbro!
A-Tým
21.4.2015

Expert Elektro CUP 2015, takové jméno nesl turnaj, jehož se v Tachově ve dnech 18. a 19. dubna zúčastnili také hráči čtvrté třídy SHKm Hodonín. V konkurenci deseti týmů nakonec mladí Drtiči obsadili druhé místo a od německých hranic si tak svěřenci trenérského tandemu Kavan - Kytlica odvezli stříbrné medaile.

autor:
Redakce, foto: hctachov.cz
Sdílejte článek
 

HC Tachov ve dnech 18. a 19. dubna 2015 pořádal na ZS v Tachově mezinárodní hokejový turnaj mládeže s názvem expert Elektro CUP 2015. Součástí turnaje byly dovednostní soutěže jednotlivců. Sobotní zápasy probíhaly od brzkých ranních hodin do pozdního večera. V neděli byl začátek stanoven opět brzy ráno a konec turnaje byl v 18 hodin.

Oficiální zahájení turnaje je konalo v sobotu po obědě za účasti starostky města Tachov pana Jiřího Stručka, který přednesl zahajovací proslov a následně oficiálně turnaj zahájil. Poté následovaly dovednostní soutěže, v nichž se o hodnotné ceny utkalo celkem 50 mladých hokejistů. Týmy byly rozděleny na dvě základní skupiny.

Hrací systém základní skupiny byl každý s každým, jednotlivé utkání se hrálo 2 x 15 minut čistého času. V základních skupinách předváděli kluci až neskutečné hokejové umění. Po skončení základních skupin, se hrálo pět utkání o konečné umístění. Finálové utkání hrály týmy SHKm Hodonín a HC Slovan Louny.


Pořadí skupina A:
1. HC Slovan Louny       8b.   19:5	
2. HC Letci Letňany      	6b.   18:9
3. HC Sušice          4b.   11:15
4. Eisbären Juniors Berlin	1b.   7:14	 
5. HC Baník Sokolov		1b.   6:18

Pořadí skupina B:
1. SHKm Hodonín			6b.   19:5
2. HC Strakonice		5b.   13:8
3. HC Tachov			5b.   11:8
4. HC Rakovník			4b.    8:11
5. HC Klatovy			0b.    4:23

Konečné pořadí:
1. HC Slovan Louny
2. SHKm Hodonín
3. HC Letci Letňany
4. HC Strakonice
5. HC Sušice
6. HC Tachov
7. Eisbären Juniors Berlin
8. HC Rakovník
9. HC Baník Sokolov
10. HC Klatovy

Všechny zápasy SHKm Hodonín na turnaji:
Tachov - Hodonín 1:2
Strakonice - Hodonín 4:3
Klatovy - Hodonín 0:10
Rokycany - Hodonín 0:4
Louny - Hodonín 1:0 (finále)

Finále: SHKm Hodonín - HC Slovan Louny 0:1

Finálové utkání se hrálo ve velkém tempu. Obě dvě mužstva předváděla výborný hokej. Jedna útočná akce střídala druhou. Dlouhou dobu bylo utkání nerozhodné. Do druhé 15 minutovky nastoupila obě mužstva ještě z větší odhodláním a touhou po vítězství. Bylo to finále se vším všudy.

Bohužel pro tým SHKm Hodonín došlo zhruba 5 minut před koncem utkání ke smolnému vyhození a z následné akce vstřelil tým Loun branku. Hodonín vrhnul všechny síly do útoku, ale po vyčerpávajícím turnaji již nezbylo mnoho sil na zvrat. Jak se později ukázalo, byla jediná branka Loun vítězná. Oba týmy zaslouží za výkon předvedený ve finále velké uznání.

Sestava SHKm Hodonín:
Kavan - Škodík, Kytlica, Toman, Kukuliš, Dolinský, Běloch, Hrušecký, Kolařík, Bošek, Marek, Burián.
Trenéři: Tomáš Kavan, Stanislav Kytlica.


Kvalitní turnaj na závěr sezóny. Stříbrná tečka za náročnou sezónou. Parádní finále celého víkendu s Louny skončilo bohužel prohrou 0:1, přesto poděkování rodičům za velikou podporu a klukům za skvělý zážitek z předvedené hry.


"Můj osobní obdiv a poklonu si zaslouží tým SHKm Hodonín, který na turnaj přicestoval z největší vzdálenosti. V omezeném počtu hráčů předváděli celoplošný hokej. Každý jednotlivý hráč udivoval výbornou bruslařskou technikou a ostatními dovednostmi. Ještě jednou speciálně děkuji všem hráčům týmu SHKm Hodonín za předvedené výkony, trenérům panu Kavanovi a Kytlicovi, vedoucímu mužstva panu Tomanovi a všem rodičům hráčů za účast na turnaji."

František Křemen
HC TACHOV
pořadatel turnajedalší články
Junioři předvedli proti Znojmo parádní obrat a po vítězství 4:3 vstoupili do ligy vítězně!
Junioři
24.9.2023

Vstup do zápasu prvního kola ligy juniorů vyšel o poznání lépe hostujícímu Znojmu, které se v první třetině ujalo dvoubr...
Body zůstaly na severu, jedinou trefu Baníku v zápase s Havířovem zařídil Jiří Karafiát
A-Tým
23.9.2023

První utkání nového ročníku druhé ligy je za námi. Baník jel na daleký sever s defenzivní taktikou, která na domácího ha...
Proti Třebíči deváťáci vedli, pak ale inkasovali osm gólů v řadě
9. třída
23.9.2023

Zápas dvou různých polovin. Tak by se dalo jednoduše shrnout dnešní první mistrovské utkání hodonínských deváťáků. Ty pr...
Dorost vkročil do sezony pravou nohou! Scorpions odjíždí domů do Brna se sedmigólovým přídělem
Dorost
23.9.2023

Parádní ligové premiéra dorostu Baníku přinesla svěřencům trenéra Prčíka první tři body do tabulky. Po bezbrankové první...
×
Odehrané 10:40 | JUN
SHKM Baník Hodonín
Aptec Orli Znojmo