SHKM Hodonín
Vydařená fotbalová benefice skončila remízou, vybralo se skvělých téměř 18 tisíc korun!
Vydařená fotbalová benefice skončila remízou, vybralo se skvělých téměř 18 tisíc korun!
A-Tým
26.7.2020

Poslední červencová sobota se na fotbalovém hřišti na Nesytě nesla ve znamení benefičního fotbalového zápasu mezi místním FC a hokejisty A-týmu SHKM Hodonín. Zápas, ve kterém o výsledek šlo až v poslední řadě, skončil v základní hrací době remízou 4:4, v následných penaltách byli úspěšnější fotbalisté FC Nesyt. Oba celky a přítomní fanoušci přispěly celkem téměř osmnácti tisíci, které následně poputují na konto Masarykova onkologického ústavu.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 
1. ročník benefičního fotbalového utkání, sobota 25.7.2020
FC Nesyt - SHKM Hodonín
NES
4:4 (4:3 pen.)
HOM
Branky: 57. Snášel D., 71. Sládek, 72. Vrbovský, 84. Snášel Z. (pen.) - 45. a 50. Jajcay, 87. Sajdl (pen.), 90. vlastní. Rozhodčí: Igor Zima - Bohumil Čikl, Tomáš Vavřina. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4.
Flajsar - Cassiotti, Cupák, Gerstberger, Homola, Chmelař, Klimek, Král, Ondrovčík, Sládek, Snášel D., Snášel Z., Toman, Vacula R., Valenta, Vrbovský. Trenér: Petr Chramosta.
Tomi - Crlík, Dufek, Filásek, Hanáček, Chalupa, Jajcay, Luner, Marek Re., Polák, Polesný, Rýpar, Sajdl, Šenk, Vacula L., Venclík, Veselský, Weber A., Zollpriester. Trenér: Jan Prčík st.

Ohlasy trenérů

Petr Chramosta (FC Nesyt Hodonín):
Zápas měl naprosto opačný průběh, než jaký jsme čekali. Chtěl jsem, abychom my byli ti, kdo bude na hřišti pánem, kdo bude hrát fotbal a kdo ukáže, že je na trávě dominantní, protože jsme fotbalisti. V prvním poločase se ale ukázalo, že kluci hokejisti měli možná o něco větší motivaci nám dát góly a taky nám krásný gól do šatny dali. Větší fotbalovost a lepší zvládání základních fotbalových věcí se z naší strany ukázalo až ve druhém poločase. Za náš oddíl a za sebe bych chtěl moc poděkovat všem fanouškům za to, že přišli a pomohli vybrat velmi pěknou sumu pro Masarykův onkologický ústav. Chtěl bych také moc poděkovat všem, kteří v pátek i přes tu smutnou zprávu, která nás všechny zasáhla, dokázali rychle zareagovat a díky kterým se akce i tak uskutečnila. Celé odpoledne se neslo v přátelském a velmi příjemném duchu. Fanoušci hokejového Baníku jsou svérázní, ale i jim patří obrovské poděkování a pochvala za to, že přišli a hlavní měrou pomohli utvořit skvělou atmosféru.

Jan Prčík st. (SHKM Hodonín):
Chtěl bych na úvod vyseknout poklonu místnímu oddílu za to, v jak skvělém stavu mají své hřiště. Na takovém trávníku je opravdu radost hrát fotbal. A k samotnému zápasu… Myslím si, že nás domácí ze začátku trochu podcenili, jak to tak v podobných zápasech fotbalistů proti hokejistům často bývá. I díky tomu jsme podle mě po poločase vedli 1:0. Po přestávce kluci z Nesytu zabrali a otočili skóre na svou stranu. V závěru nám pak pomohli hodně přísnou penaltou a vlastním gólem k tomu, že jsme srovnali a zápas došel až do penaltového rozstřelu.Sobotní duel měl od svého začátku v podtitulu slogan „Kopeme za Ondru“. Výtěžek z dobrovolného vstupného měl putovat na transparentní účet Ondřeje Buchtely, mladého talentovaného hokejisty, kterému lékaři diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Den před samotným benefičním zápasem ale celou hokejovou rodinu zasáhla smutná zpráva o Ondrově smrti.

„Když ve dvaceti letech vyhasne mladý život, který byl ještě před dvěma měsíci plný elánu… to je prostě tragédie,“ řekl po utkání trenér fotbalistů FC Nesyt Petr Chramosta. I přes tuto smutnou zprávu nechtěli organizátoři akci odvolat, a i samotní hráči chtěli zápas ve jméně Ondrovy památky odehrát.

A tak se v sobotu 25. července začal areál fotbalového hřiště v městské části Nesyt zhruba půl hodiny před začátkem zápasu velmi pěkně zaplňovat. „Vyšlo nám počasí, přišli lidi, kteří se podle všeho dobře pobavili. Akce se vydařila skvěle,“ dodal domácí kouč.

Podobně se vyjádřil i jeho hokejový protějšek Jan Prčík starší. „Přiznám se, že jsem byl hrozně mile a příjemně překvapen z toho, kolik lidí se na zápas přišlo podívat. Fanoušci se bavili, počasí vyšlo skvěle. Z mého pohledu to byla ve všech ohledech povedená akce,“ pronesl velký fanoušek fotbalistů ostravského Baníku.

Spokojenost s průběhem celého odpoledne vyjádřil i jednatel, sekretář a také například vedoucí mužstva FC Nesyt Martin Měchura. „Akce se podle mého názoru vydařila nad očekávání nás všech. Přišla spousta lidí, fanoušci SHKM, rodinní příslušníci hráčů obou mužstev, ale hlavně plno rodin s malými dětmi,“ řekl.

Jednoho z hlavních organizátorů mrzely jen menší technické potíže ve stánku s občerstvením. „Potíže s elektrickým proudem nás samozřejmě hrozně štvaly a mrzely. Naštěstí se nám po chvilce podařilo problém vyřešit. Pro nás to byla první zkušenost s pořádáním podobně velké akce pro lidi, kteří měli pochopení a vše brali s nadhledem. Věříme, že podobné chybičky do příště odstraníme,“ dodal bývalý výborný fotbalový brankář.

Jak fotbalisté, tak hokejisté by totiž velmi rádi v pořádání podobných dobročinných akcí pokračovali i v dalších letech. „Rádi bychom s mužstvem a kamarády s SHKM Hodonín na sobotní akci navázali a pořádali ji každoročně, vždy společně s dobrovolnou sbírkou, kterou pomůžeme buď nějaké charitativní organizaci, nebo konkrétním lidem, kteří potřebují pomoc,“ prozradil budoucí plány Martin Měchura.

S podobnou myšlenkou si už před zápasem pohrávali i hokejisté a tak odpověď na otázku, zda jsou „zeleno-černí“ tomuto nápadu naklonění, byla naprosto jasná. „Určitě ano! Věřím, že mluvím za všechny naše kluky hokejisty, když řeknu, že akce s podobným zaměřením vždy maximálně podpoříme a vždycky se jich rádi zúčastníme,“ potvrdil Jan Prčík.

Trenér fotbalistů Petr Chramosta vzápětí slíbil, že příští rok v létě oba celky určitě podobnou akci společně uspořádají. Vyslovil však jedním dechem i jedno přání. „Jakýmkoli dobročinným akcím se určitě nebráníme. Jen tedy musíme zůstat na trávníku, protože na ledě by to byla z naší strany asi jedna velká ostuda,“ pravil s úsměvem rodák z jihočeského Tábora.

Jeho svěřenci se pomalu chystají na další ročník ve III. A třídě. „Soutěž začíná oficiálně už za dva týdny, my ale soutěž zahájíme až 22. srpna domácím zápasem s rezervou Milotic. Za pozdější start jsme rádi, protože v srpnu je vždy ještě spousta hráčů různě na dovolených a sestava na zápas se pak skládá hodně složitě,“ vysvětluje Martin Měchura, kterého fotbaloví i hokejoví fanoušci znají spíše pod přezdívkou „Žabák“.

Své domácí zápasy hrávají fotbalisté FC Nesyt pravidelně v sobotu. Začátky utkání jsou většinou v 17:00 hodin, s blížícím se příchodem zimy a dřívějším nástupem tmy se úvodní hvizd posouvá blíže k obědu. „Po znovuobnovení činnosti chodilo na duely tradičního hodonínského fotbalového klubu v průměru zhruba šedesát fanoušků, v posledních dvou sezonách bohužel počet stále klesá a klesá, což nás pochopitelně mrzí. Za každého nového fanouška FC Nesyt budeme jenom rádi,“ vyslovil přání Měchura.

Hlavní myšlenkou sobotního benefičního utkání bylo pobavit sebe i diváky a zároveň přispět na dobrou věc. Oba týmy už před zápasem daly do pokladničky velmi dobrý vklad, který během samotného utkání přítomní diváci navýšili až na konečných a skvělých téměř 18 tisíc korun.

„Myslím si, že nikoho z nás před začátkem nenapadlo, že se suma vyšplhá tak vysoko, za což bych chtěl oběma týmům, a především lidem velmi poděkovat. Je škoda, že se toho nedočkal Ondra. Je nám to všem moc líto a rodině i blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ řekl s pokorou v hlase Měchura.

Vybraná částka nakonec poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně. „Jsme rádi, že Tom Polák vymyslel, že peníze půjdou právě do onkologického ústavu. Chtěl bych ještě moc poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli - lidem z SHKM i z Nesytu, moderátoru Tomáši Chramostovi, pánům rozhodčím, děvčatům, které nám pomohly vybírat dobrovolné vstupné a ve stánku s občerstvením napojily a nasytily přítomné fanoušky...

Stálo to hodně lidí hodně úsilí, ale bylo to pro dobrou věc a jsme rádi, že se akce nám, hokejistům ale především divákům líbila,“ dodal velký hokejový fanda, který už netrpělivě vyhlíží začátek nové hokejové sezony. „Jak moc dobře víš, jsem hokejový fanatik, takže je zcela jasné, že se už nemůžu dočkat toho, až se kluci vydají na ledovou plochu,“ uzavřel naše povídání „Žabák“.

další články
#TBT sezona 1990-91: Baník v Opavě sahal po bodu
Info
22.1.2021

Po 17denní přestávce pokračovala I. ČNHL 24. kolem a hokejisté Baníku hráli v sobotu 5. ledna 1990 v Opavě, která k post...
#TBT sezona 1990-91: V závěru roku porážka
Info
18.1.2021

Trenér Baníku Zdeněk Kepák dal příležitost všem hráčům (ze současného kádru chyběl jen dlouhodobě zraněný obránce Kuja),...
Naděje na restart hokeje mizí, zimní stadion v Hodoníně má posloužit jako okresní očkovací centrum
Info
16.1.2021

Zimní stadion Václava Nedomanského v Hodoníně jako očkovací centrum proti koronaviru. Tuto možnost prověřoval přímo na místě v pátek odpoledne jihomoravský hejtman Jan Grolich.
TVS: V Šardicích vyrostla nová hokejová střelnice
Info
10.1.2021

Dvacet kilometrů od Hodonína v obci Šardice vznikla na konci minulého roku zbrusu nová hokejová střelnice se syntetickým...