SHKM Baník Hodonín
Viktor Běhůnek: Nikdo z nás nechtěl prohrát první soutěžní zápas, navíc doma před našimi fanoušky
Viktor Běhůnek: Nikdo z nás nechtěl prohrát první soutěžní zápas, navíc doma před našimi fanoušky
Info
26.9.2022

V osmnácti letech patří k nejmladším článkům nově se tvořícího B-týmu Baníku. Je hodonínským odchovancem, ale dorostenecká a juniorská léta strávil v brněnské Kometě, s níž v sezoně 2018-19 slavil v nejvyšší dorostenecké soutěži stříbrné medaile. Po necelých pěti letech je ale obránce Viktor Běhůnek zpět doma v Baníku, kterému ve včerejším utkání 1. kola Krajské ligy mužů pomohl svým premiérovým gólem k zaslouženému vítězství 9:5.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Viktore, jako tým za sebou máte vítězný vstup do ligové sezony. Jak bys dnešní utkání s Uherským Hradištěm na úvod zhodnotil?

Na začátku první třetiny jsme měli pár vyloučení hned na to jsme dostali dva góly, pak jsme se ale rychle dostali do zápasu a stihli jsme otočit skóre ještě v průběhu úvodní části na naši stranu.

Začátek byl z vaší strany pomalejší, hosté dokázali dvěma využitými přesilovkami odskočit do dvougólového vedení. Bylo to nervozitou nebo vám prostě začátek zápasu nevyšel?

Nervozita si myslím, že nebyla. Spíš nám to prostě nevyšlo úplně podle představ.

Na druhý gól soupeře jste dokázali bleskově reagovat a od té doby jste byli na ledě jasně lepší. Souhlasíš a čím to podle tebe bylo, že se to najednou tak zlomilo?

Hned po tom druhém inkasovaném gólu jsme si všichni uvědomili, že to tak dál nepůjde a musíme všichni zabrat, protože nikdo z nás nechtěl prohrát první soutěžní zápas, navíc doma před našimi fanoušky.

O vyrovnání na 2:2 ses v polovině první třetiny postaral ty sám. Jak jsi viděl gólovou akci svým pohledem?

Viděl jsem volné místo, tak jsem to vystřelil a skončilo to až v síti. Skvělou práci odvedli kluci před brankovištěm, měli výborné postavení a stínili brankáři, který toho moc neviděl.


Pro tebe to bylo první soutěžní utkání v mužské soutěži. Pociťoval jsi před zápasem nějakou zvláštní nervozitu?

Nervozitu asi ani ne, byl jsem docela v klidu.

Už ti pokladník kabiny vypsal, kolik tě bude stát premiérový gól v zeleno-černém dresu?

Pokladník ještě nic neříkal, ale předpokládám, že mě to bude stát basu (směje se).

V kabině je spousta nováčků a mladíčků. Zároveň ale vedle vás sedí hráči jako Martin Vyrůbalík nebo David Bauer. Jaké to je, sdílet jednu šatnu s takovými osobnostmi?

Je to super a my mladší jsme všichni moc rádi, že se nám snaží maximálně pomáhat.

Do mateřského SHKM ses vrátil po pěti letech strávených v Kometě. Tehdy jsi odcházel ještě z oranžovo-modrých barev, teď ses vrátil do zeleno-černého Baníku. Co na tuhle změnu říkáš a jak se ti nová klubová identita líbí?

Přiznám se, že ze začátku mě to docela mrzelo, že už jsou oranžovo-modré dresy pryč, ale nové barvy a loga se mi taky hodně líbí. Je dobře, že má celý klub jedny barvy.


další články
Dorost fantastickým finišem srovnal zápas s Opavou, v nájezdech však byli úspěšnější Slezané
U16
2.12.2022

Třetí kolo nadstavby Regionální dorostenecké ligy proti sobě svedlo týmy SHKM a Opavy. Baník v zápase dvakrát vedl, tři ...
Drtiči ve Znojmě nechali vše! Nad Orly dokonce vedli, domácí ale čtyřmi góly v řadě duel otočili na svou stranu
A-Tým
30.11.2022

Baník šel na ledě neohroženého lídra východní skupiny do vedení, když se v přesilovce trefil Aleš Dufek. Domácí však do ...