SHKM Hodonín
Top momenty letošní sezony (2. část)
Top momenty letošní sezony (2. část)
A-Tým
4.5.2020

Hodonínští hokejisté prožili sezonu jako na houpačce. Po pomalém rozhoupávání se se Baník dostal před polovinou základní části do těch správných otáček a začal pravidelně sbírat body. Nakonec sehráli Drtiči v loňské sezoně 31 soutěžních zápasů, které nabídly nejeden nezapomenutelný okamžik. Ty nejlepší momenty si připomeneme v následujícím článku.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Černé dresy a následná aukce

V neděli 19. ledna 2020 bylo na programu 21. kolo, ve kterém Baník hostil Uherský Ostroh. Na tom by asi nebylo nic až tak zvláštního, kdyby hodonínští hokejisté do tohoto zápasu nenastoupili v nové černé sadě dresů. Speciální dresy, jejichž design si vybrali sami hráči, a které Drtiči oblékli pouze v tomto utkání, následně putovaly do internetové aukce, jejíž výtěžek byl následně věnován mládežnickým týmům SHKM Hodonín.

Baník porazil před šesti stovkami diváků Ostrožany 5:4 a úspěch měla mezi fanoušky i následná dražba. Vydražilo se všech 23 nabízených dresů za celkovou částku 38.980,- Kč. „Jsme rádi, že se v aukci podařilo najít majitele pro všechny dražené dresy. Velmi nás potěšila i celková suma za vydražené dresy a aby byla částka pěkně kulatá, rozhodli jsme se ji dorovnat na rovných 40 tisíc korun,“ prozradil manažer A-týmu Martin Vyrůbalík.

„Chtěl bych poděkovat jménem celé naší mládeže všem fanouškům, kteří se do dražby zapojili a pomohli podpořit naše mladé talentované hokejisty. Celá částka bude rozdělena stejným dílem mezi všechny mládežnické kategorie jako příspěvek na turnaje, kterých se mužstva zúčastní,“ řekl předseda oddílu Karel Lidák.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

A-TÝM VĚNOVAL MLÁDEŽI SHKM ŠEK NA 40 TISÍC KORUN Před včerejším druhým čtvrtfinálovým duelem s Uničovem předali kapitán A-týmu SHKM Hodonín Petr Peš a majitel společnosti G-mont Hodonín pan Vít Bukovský do rukou předsedy SHKM Hodonín Karla Lidáka symbolický šek na 40 tisíc korun z internetové aukce dresů. „Chtěl bych poděkovat jménem celé naší mládeže všem fanouškům, kteří se do dražby zapojili a pomohli podpořit naše mladé talentované hokejisty. Celá částka bude rozdělena stejným dílem mezi všechny mládežnické kategorie jako příspěvek na turnaje, kterých se mužstva zúčastní,“ řekl předseda oddílu Karel Lidák. Kromě daru naší mládeži obdrželi symbolický šek také naši fanoušci. Spolupráce s fanoušky je pro vedení klubu jednou ze zásadních věcí, na které se obě strany snaží od samotného vzniku A-týmu neustále pracovat. „Spolupráce vedení a kotle je výborná! Vedení SHKM dělá vše pro podporu hodonínského hokeje a proto se i my fanoušci snažíme o to, abychom si navzájem vycházeli co nejvíc vstříc. Všichni společně bojujeme za Hodonín a snažíme se hodonínském hokeji i městu dělat tu nejlepší reklamu,“ říká jeden z hodonínských kotelníků Martin Hančík.

Příspěvek sdílený Oficiální profil SHKM Hodonín (@shkmhodonin),

Prodloužení neporazitelnosti v Jižanských derby

Hodonín a Břeclav. Tato dvě jihomoravská města, která od sebe dělí jen zhruba 20 kilometrů, spolu v bohaté hokejové historii sehrála zejména v mládežnickém, ale i v mužském hokeji spoustu vzájemných bitev. Tradice „Jižanských derby“ byla obnovena vloni, kdy se A-tým SHKM Hodonín přihlásil do Krajské ligy.

V minulé sezoně se po výsledcích 7:4 a 5:2 v obou vzájemných duelech radovali z vítězství hokejisté s „déčkem“ na hrudi. V nedávno skončeném ročníku tak zeleno-černí bojovali o natažení vítězné série v derby se Lvy. A úspěšně. Na konci listopadu Baník zvítězil u Dyje 5:3, když po dvou třetinách vedl jasně a pohodlně 4:0.

Odveta, která byla – mimochodem stejně jako v minulé sezoně - součástí posledního kola základní části, nabídla napínavou podívanou a vyrovnaný průběh po celý zápas. Svěřenci trenéra Prčíka před skvělou návštěvou (611 diváků) a ještě lepší kulisou nakonec Lvy udolali 4:2. Po čtyřech odehraných zápasech mezi SHKM Hodonín a HC Lvi Břeclav mluví statistika jasně pro hodonínské borce, kteří nad svým velkým rivalem vedou jasně 4:0 na zápasy při celkovém skóre 21:11.

Obrat a postup proti Uničovu

Zdá se, že se zrodila nová tradice. Stejně jako v předloňské premiérové sezoně, i v ročníku 2019-20 se v prvním kole playoff postavili hodonínští hokejisté týmu Uničova. Orli šli do série v roli mírného papírového favorita, jelikož nakonec uhájili konečnou čtvrtou příčku po základní části. Aktuální forma byla u obou celků „jako na houpačce“ a se očekával tuhý a vyrovnaný boj.

A předpoklady se vyplnily. Do puntíku. Série odstartovala na Hané, kde Baník ani jednou neprohrával a o vedení 4:3 přišel až 66 vteřin před koncem třetí třetiny. V nastaveném čase, přesně v čase 60:49, rozhodl o vítězství a prvním bodu pro Baník přesnou trefou čerstvý oslavenec Patrik Lidák. Úvodní duel série tak vyhráli Jihomoravané 5:4 po prodloužení.

Odveta na hodonínském ledě se konala už o dva dny později. Baníku nevyšel start, když se hosté brzy dostali do vedení. Domácí se probrali po přestávce a postupně překlopili skóre na svou stranu a po dvou třetinách byl stav 3:2 pro SHKM. V poslední části ale hosté během dvou minut dvěma góly strhli vedení na svou stranu.

Baníku se ale podařilo v powerplay srovnat. O vyrovnávací trefu se postaral deset vteřin před třetí sirénou Michal Kuba a i odveta tak dospěla za stavu 4:4 do prodloužení, ve kterém po třech minutách a devíti vteřinách vstřelil vítěznou a postupovou trefu Jakub Sajdl. Zeleno-černí dokonali parádní obrat a mohli spolu se svými skvělými fanoušky začít slavit postup do semifinále, kde na ně čekal vítěz základní části z Velkého Meziříčí.

Aleš Dufek a jeho nájezdová paráda

Baník šel do domácího semifinálového duelu proti Velkému Meziříčí s jasným cílem – vrátit sérii ještě jednou na Horácko. Druhé semifinále mezi Baníkem a Velmezem nabídlo napínavou a téměř tříhodinovou podívanou. Hosté se v první třetině ujali vedení, ale Drtiči po přestávce skóre během dvou minut otočili na svou stranu.

Na začátku poslední dvacetiminutovky hosté srovnali krok a jelikož vítěze neurčilo ani prodloužení, musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich v sedmé sérii rozhodl o vítězství zeleno-černých nájezdový hrdina Aleš Dufek!

Hodonínský útočník se v samostatných nájezdech hned třikrát rozjel proti Slavíčkovi a ve všech třech případech hostujícího golmana překonal. Zejména jeho třetí a vítězný nájezd v sedmé sérii stál opravdu za to. Slavíčka zostudil geniálním zakončením, po kterém byl meziříčský brankář tak naštvaný, že chvíli přemýšlel o tom, že zlomí svou hokejku o brankovou konstrukci.

Srdnatý boj v semifinále proti Velkému Meziříčí

Vítěz posledních dvou základních částí byl před startem semifinálové série s Baníkem celkem pochopitelně pasován do role jasného favorita. Velké Meziříčí těží zejména z domácího prostředí. Ledová plocha na stadionu v jedenáctitisícovém městě je malá a hodně specifická, což domácímu týmu, který je na své „mini kluziště“ zvyklý, vyhovuje. Naopak soupeři se s malý ledem často hodně perou.

První zápas série hrané na dvě vítězná utkání začali zeleno-černí dobře a po první dvacetiminutovce vedli na soupeřově půdě 0:1, po změně stran Horáci dvěma slepenými góly strhli vedení na svou stranu a favorit se nakonec radoval z těsného vítězství 2:1. O odvetě na hodonínském stadionu a nájezdové exhibici Aleše Dufka jsme se již zmínili v předchozí kapitole. Po dvou duelech tak byl stav série nerozhodný 1:1 a postupujícího musel určit poslední třetí zápas.

V něm Baník prohrával už 3:0, v závěru druhé části Prčíkovi svěřenci dvěma zásahy zápas zdramatizovali a snížili na rozdíl jednoho gólu. Jenže v poslední periodě se trefovali už jen Horáci. Třetí zápas skončil výhrou HHK 5:2 a cesta SHKM letošním playoff skončila před branami finále. Drtiči se ale rozhodně nemají za co stydět, proti silnému protivníkovi bojovali statečně až do samotného konce.

Fanoušci

„Hodoňáci“, jak si kotelníci zeleno-černých sami říkají, si během prvních dvou let existence A-mužstva SHKM udělali skvělé jméno a svým neúnavným fanděním dalece přesahují hranice Krajské ligy. Na každém domácím utkání jsou pro Drtiče sedmým hráčem na ledě a nejednou svými hlasivkami pomohli týmu k obratu nepříznivého skóre.

Někteří možná čekali, že po první euforické sezoně zakončené titulem a po špatném startu druhého ročníku, klesnou počty diváků a s tím pohasne i skvělá atmosféra na zápasech zeleno-černých. Jenže Hodoňáci vysoko nasazenou laťku dokázali minimálně udržet i letos. Návštěvnost na zápasech Baníku oproti loňsku sice poněkud poklesla, fanoušci ale přikládali pod kotel a nadšeně fandili dál a naplno.

Jménem všech hráčů a celého realizačního týmu A-týmu Baníku bychom na tomto místě chtěli všem fanouškům ještě jednou poděkovat za podporu v sezoně 2019-20 a těšíme se na viděnou na začátku příští sezony, která, jak všichni doufáme, snad začne tradičně na konci letních prázdnin.

další články
Michal Kuba: Začali jsme zostra a postupně jsme přidávali
Info
2.7.2020

První část letní přípravy končila minulý týden také hráčům A-mužstva. Trenér Michal Kuba je s jejím průběhem spokojen. „...
První informace k mládežnickým soutěžím
Info
1.7.2020

Přinášíme první informace ke složení jednotlivých mládežnických soutěží, kterých se budou v sezoně 2020-21 účastnit mužs...