SHKM Baník Hodonín
Tomáš Sedláček: Bylo to všechno parádní! V tombole jsem ale štěstí neměl
Tomáš Sedláček: Bylo to všechno parádní! V tombole jsem ale štěstí neměl
A-Tým
24.6.2024

K pozápasovému rozhovoru jsme si museli pozvat i autora vůbec prvního hattricku v pětileté historii benefičních fotbalových zápasů. Obránce Baníku Tomáš Sedláček dokázal, že mu to jde nejen na ledě, ale i na trávníku. A i když v tombole štěstí neměl, byl s pátečním podvečerem na Nesytě maximálně spokojený. „Bylo to všechno parádní! Viděl jsem, že se vybralo dost peněz, i lidi přišli. A to je to hlavní,“ říká dvaadvacetiletý bek zeleno-černých.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Tomáši, hattrick ve fotbalové benefici… už jsi někdy kopačky na nohou měl, že jo?

Měl, měl. Fotbal jsem hrál od mala za AC Lelekovice. Pak už toho času bylo méně, ale postupem času jsem se nechal přemluvit a začal jsem hrát za muže v FK Podolí.

Pokud mám správné informace, tak v současnosti kopeš III. třídu Brno venkov za TJ Sokol Přísnotice, za které nastupuješ pravidelně v základní sestavě. Jak dlouho hraješ fotbal na registrované úrovni?

Přesně tak. Zrovna před dvěma týdny jsem se stali mistry III. třídy a těšíme se na okres. Mužský fotbal hraji teď čtvrtým rokem po letech přestávky.

Při pohledu na vaši soupisku jsem si vzpomněl na film Marečku, podejte mi pero a větu „Kam až sahají Hujerovi?“, protože je na ní hned šest hráčů s příjmením Sedláček. Jste tak rozvětvená rodina?

Sedláčků je sice na soupisce hodně, ale jediná rodina je můj bratr David. Ale jako rodina se samozřejmě bereme v týmu všichni.

Ve statistikách máš sedm gólů, což potvrzuje roli kanonýra. Kromě toho jsi ale dostal také dvě červené karty…

Je pravda, že občas nějaký gól dám, ale jako hokejista mám v týmu určitou roli. S tím občas přijdou i ty červené karty. Na druhou stranu můžu zaručit, že na mě jich bylo víc (směje se).

Ale zpět k benefici. Máš s podobnými zápasy nějakou předchozí zkušenost?

Pár zápasů pro dobrou věc už jsem hrál na ledě, ale na fotbal mi to až doteď nikdy nevyšlo. Jsem rád, že jsem se tady té super akce mohl zúčastnit.

Jak celou akci hodnotíš?

Bylo to všechno parádní! Viděl jsem, že se vybralo dost peněz, i lidi přišli. A to je to hlavní. My jsme zase rádi, že jsme se vesměs všichni ještě před sezonou potkali v takové pohodě. Zápas byl taky super a tým makal tak jak na ledě. Ale určitě bych chtěl vyzdvihnout dva kluky, kteří mě zásobovali přihrávkami - Dobiho a Stuchlu. Po mě určitě nejlepší fotbalisti Baníku! (směje se)

Hattrick asi pokladníkovi kabiny neunikl, co?

Ne ne. Hned po utkání mi říkal Tomíno, že už psal Aldovi, ať mi nachystá pokutu.

Usmálo se na tebe štěstí v tombole? Vím, že trenér vyhrál tuším tři ceny…

Tam jsem štěstí neměl, i když jsem měl lístků víc než dost. Ale trenér říkal, že nás na něco ze své výhry pozve.


další články
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...
Prosíme fanoušky o vyplnění krátkého dotazníku
A-Tým
3.7.2024

Vážení příznivci hodonínského hokeje, vážení fanoušci Baníku. Připravili jsme krátký dotazník, rádi bychom znali Váš náz...
Kupte si permanentku na zápasy Baníku a ušetřete skoro polovinu oproti nákupu klasických vstupenek!
A-Tým
1.7.2024

Sezona 2024-25 se kvapem blíží a my všichni se už nemůžeme dočkat, až zase oblékneme zeleno-černé barvy. Proto Vám už s ...