SHKM Baník Hodonín
Tomáš Račický: Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony
Tomáš Račický: Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony
A-Tým
13.1.2020

Čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Račický se do mateřského oddílu vrátil v polovině listopadu po dlouhých deseti letech, během kterých prošel spoustou klubů. Od té doby odehrál za Baník sedm zápasů, v nichž si připsal jedenáct kanadských bodů. Přes tuto dobrou bilanci není urostlý forvard se svými výkony úplně spokojen. „Popravdě spokojený moc nejsem. Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony, na které jsem byl z předešlých sezón zvyklý,“ říká nositel dresu s číslem šedesát jedna.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Tomáši, trenér po utkání s Brumovem-Bylnicí přiznal, že tak těžký zápas nečekal. Jak jsi viděl duel s Valachy ty?

Myslím si, že nikdo z nás nečekal, že to bude tak těžký zápas. Brumov byl velice nepříjemný soupeř. Měli tým složený z mladších hráčů, kteří hodně bruslili a nebáli se nás napadat.

V 15. minutě jste vedli 2:0, do kabin se ale šlo za stavu 2:3 pro hosty. Nepřišlo po dvou gólech k podcenění soupeře?

Podle mého názoru k podcenění soupeře nedošlo. Brumov nás tlačil v našem pásmu, v první třetině byl rychlejší a aktivnější, a díky dobrému důrazu před naší bránou jim tam něco spadlo.

Do zápasu jste šli jen s pěti obránci. Ovlivnil tento fakt nějak vaši hru?

Nemyslím si, že by to nějak ovlivnilo naši hru.

Od druhé třetiny ses posunul na křídlo prvního útoku, což prakticky ihned začalo nést své ovoce. Jak se ti s netradičními spoluhráči hrálo?

Alda s Pešákem (Aleš Dufek a Petr Peš, pozn. red.) jsou podle mého názoru jedni z nejlepších hráčů v této lize. Hrálo se mi samozřejmě skvěle, jsem rád, že jsme dokázali zvítězit i díky gólům, které jsme spolu vykombinovali.

Na konci druhé třetiny jsi zvyšoval svou druhou letošní brankou na 5:3. Jak se gólová akce zrodila?

Aleš zatáhnul puk do útočného pásma, kde se s Pešákem na úrovni kruhů překřížili a upoutali tím pozornost brumovských hráčů. Já jsem si jen najel před bránu, kde jsem byl úplně sám a dostal jsem od Pešáka přesnou žabičku na hokejku a tahem to vystřelil na bránu.

Závěr byl hodně nervózní a napínavý. Možná až zbytečně, souhlasíš?

Závěr utkání mohl probíhat mnohem klidněji a bez zbytečných faulů, kterých jsme se dopustili. Naštěstí to ale dopadlo dobře a dokázali jsme utkání dotáhnout do vítězného konce.

V posledních zápasech pravidelně boduješ. Proti Brumovu jsi zapsal celkem tři body. Jak jsi se svými výkony spokojený?

Popravdě spokojený moc nejsem. Vím, že dokážu hrát ještě líp a podávat stabilnější výkony, na které jsem byl z předešlých sezón zvyklý. Postupně bych na ty výkony chtěl navázat a být větším přínosem pro tým.

V tomto týdnu vás čekají dva těžké zápasy, nejprve na ledě rozjeté Kroměříže, pak v neděli doma hostíte Ostroh. Co by mohlo na tyto soupeře platit?

Budou to určitě náročné zápasy, do kterých budeme muset nastoupit s nasazením a hrát odpovědně zezadu, bez zbytečných chyb. Věřím, že můžeme zvítězit v obou utkáních.

Děkuji za rozhovor.

další články
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...
FOTO + VIDEO: Nemocnice rodinám 2024
Info
10.6.2024

Druhý ročník akce „Nemocnice rodinám“ byl stejně skvělý, jako ton loňský první. Děkujeme Nemocnici TGM Hodonín za pozván...
Kondiční trenér Dan Hapla: Druhá liga je podle mě nejtěžší soutěž ze všech. Před klukama smekám klobouk!
A-Tým
7.6.2024

Realizační tým prvního mužstva Baníku se už před sezonou 2022-23 rozrostl o nového člena. O kondiční připravenost hodoní...
Baník ulovil u rivala zvučnou posilu. Na česko-slovenské pomezí přichází produktivní útočník s prvoligovými zkušenostmi
Info
6.6.2024

Po dvou nových tvářích v defenzivě hlásí kabina Baníku také první letní ofenzivní posilu. Zeleno-černý dres bude v sezon...