SHKM Hodonín
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Info
2.8.2021

Ačkoliv na led nastoupili hokejisté SHKM již minulý týden, první dva tréninky byly dobrovolné a hlavně seznamovací. Od pondělí 2. srpna už ale začal Baníku ten pravý předsezonní dril. Trenéři přivedli na ledovou plochu dvaadvacet hráčů, mezi nimiž byl i Tom Polák. „Cítím se celkem dobře. Přesto, že jsme nebyli tak dlouho na ledě, tak jde vidět, že spousta z nás to v sobě pořad má,“ řekl po včerejším pondělním tréninku útočník zeleno-černých.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Máte za sebou první týden na ledu, dnes jste poprvé absolvovali ostrý trénink. Jak se po prvních pár dnech na bruslích cítíš?

Cítím se celkem dobře. Přesto, že jsme nebyli tak dlouho na ledě, tak jde vidět, že spousta z nás to v sobě pořad má. Jelikož mám tréninky i přes den s mládeži, tak v bruslích je mi dobře. Ale určitě přijde čas, kdy budu rád, že je nechám chvíli odpočinout.

Co si pro vás na dnešek trenérské duo Kuba – Prčík připravilo?

Dnešní trénink se mi moc líbil. Na začátek zapracování s kotoučem, potom klasika cvičení se střelbou, byla tam také spolupráce obránce s útočníkem. No a samozřejmě nesmělo chybět bago, které jsem vyhrál! (směje se) Asi by oželel, kdyby tam nebylo kondiční bruslení, ale co už… spousta z nás jsou tam herní tipy (směje se). Nakonec jsme si dali klasický zápas na celé hřiště.

Před letošní sezonou vás posílila trojice velmi zkušených hráčů, z nichž ale jednoznačně vyčnívá osobnost Martina Vyrůbalíka. Jaké to je trénovat s takovým zkušeným borcem?

Martin je obrovská posila! Díky působení u mládežnických týmů jsme se mohli blíže poznat už dřív. Na trénincích ukazuje, jaký je to bombarďák, který hokeji rozumí a hodně toho může dětem, ale i spoluhráčům předat. A jak říkáš, je to velká osobnost. Jsem zvědavý na volbu kapitána, asi to bude zajímavé (usmívá se).

Už za deset dní vás čeká první přípravné utkání, navíc na ledě druholigového Žďáru. Co od tohoto ale i dalších přípravných zápasů očekáváš?

Zatím je těžké říct, co od toho zápasu čekat, když nikdo z nás tak dlouhou dobu žádný zápas nehrál. Teď je pro mě těžké si vůbec představit to, že půjdu po takové pauze do zápasu. Každopádně to pro nás bude zajímavý soupeř a porovnání mezi soutěžemi. Žďár hraje druhou ligu, takže to bude těžký zápas a nenastoupí proti nám žádní „nazdárci“.

A co čekám od dalších přípravných zápasů? Hlavně doufám, že fanoušci jsou stejně natěšení jako my a že nás příjdou podpořit už na první domácí zápas. Přeju si hlavně, ať jsme všichni zdraví a ať fanoušci mohou na stadiony. To bude to hlavní.

Pojďme ještě na skok k suché přípravě. Trenér nám prozradil, že letos jste toho odtrénovali více než v minulých letech. Jak se ti líbila všeobecně neoblíbená část přípravy?

Tak nejvíc mě, stejně jako asi i ostatní kluky, bavily fotbálky, které byly vždy hodně vyhecované a dokázali jsme se během zápasů opravdu pobláznit. Hodně zajímavé to bylo u Pepy Štolfy ve Vagabund Gymu. Musím přiznat, že letní příprava letos utekla hodně rychle.

Jak sis užil dovolenou?

Dovolenou jsem strávil u moře v Chorvatsku, kde jsem mohl na chvilku úplně vypnout od hokeje. Byl jsem tam s kamarádem z Brna, se kterým jsem hrával v Chomutově. Kromě toho proběhly i nějaké ty víkendové akce s kamarády, takže jsme zvládli třeba Pasohlávky nebo jsme vyrazili do nejkrásnějšího českého města – do Prahy.

Kromě toho, že jsi hráčem Áčka, věnuješ se také už nějaký ten čas trénování dětí. Co tě na této práci nejvíc baví?

Nejvíc mě baví asi ta práce s dětmi, které naslouchají a mají k hokeji opravdový vztah. A jelikož jsem trenér těch nejmenších, tak mě pořád hrozně baví ta upřímná dětská radost.

Kterým kategoriím se nejvíce věnuješ?

Věnuji se dětem od přípravky až po starší žáky. Jako hlavní mám na starosti kategorie 2. až 5. třída.

Na led jste se vy i děti vrátili po skoro roce. Je vůbec možné ten ztracený rok nějak dohnat? Které kategorie to podle tebe poznamená nejvíce?

Můžeme to nazývat ztraceným rokem, ale pravda je, že už to prostě nevrátíme. Myslím si ale, že to nám všem něco ukázalo a máme tak šanci pracovat zase a znova. Nechtěl bych ukázat na nějakou jednu konkrétní kategorii, každé kategorie se to dotklo jinak.

Pojďme žít s tím, co je teď a dělejme všechno pro to, abychom se posunuli dál. To platí nejen pro hráče, ale i pro nás trenéry a také pro rodiče.

Momentálně probíhají mládežnické kempy. Co bude jejich náplní (kterých kategorií se to týká), kde všude budete trénovat?

Každá z kategorií má vlastně dvoudenní kemp, na kterém mají dvoufázově led a suchou přípravu. Budeme hlavně na zimním stadionu, ale využijeme třeba i blízké tělocvičny na Sokolce. Kempy máme pro všechny kategorie od druhé třídy po starší žáky. Pro některé kluky to je náročné, někteří by ale určitě zvládli víc.

Děkuji za rozhovor.


Prvního tréninku se zúčastnili

Brankáři:
Adam Běhal (J), Ondřej Luner, Jakub Zollpriester.

Obránci:
Michal Crlík, Filip Gryc (J) (návrat z hostování), Lukáš Filásek, Róbert Mikéska, David Polesný, Robert Rákoczy, Kamil Rýpar, Jiří Sedlák, Dominik Směřička, Martin Vyrůbalík, Alex Weber, Šimon Zlámal (J).

Útočníci:
Martin Borot, Aleš Dufek, Matěj Chalupa, Matěj Charvát (omluven), Mario Konečný (zkouška), Kryštof Kotásek (J) (omluven), Filip Matuškovič (J), Petr Peš, Tom Polák, Jakub Sajdl (marodka), Jakub Schneider (J), Jakub Tomi, Ľubomír Vaškovič, Michal Venclík (marodka).

další články
Foto: Oblíbená náborová akce opět sklidila mezi dětmi i rodiči velký úspěch
Info
22.9.2021

Devátý díl celostátní náborové akce Týden hokeje je za námi. Už tradičně na ledové ploše hodonínského zimního stadionu u...
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...