SHKM Hodonín
Tadeáš Pospíšil: Snažím se o obojí, jak střílet a dávat góly, tak nahrávat
Tadeáš Pospíšil: Snažím se o obojí, jak střílet a dávat góly, tak nahrávat
A-Tým
19.1.2022

Ve svém čtvrtém utkání vstřelil první gól v zeleno-černých barvách. Dvacetiletý útočník Tadeáš Pospíšil se dočkal v nedělním utkání s Blanskem, ve kterém ve čtvrté minutě navyšoval vedení Baníku na 2:0. K vítězství nad neoblíbeným soupeřem se hodonínští hokejisté nakonec poměrně protrápili, ale tři body zůstaly doma a mladý forvard SHKM bude mít na svou premiérovou trefu vítěznou vzpomínku. „Nečekal jsem to, ale Romanu Bártovi děkuju, že si vzpomněl a puk mi přichystal a přinesl,“ říká odchovanec SHKM Tadeáš Pospíšil.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Tadeáši, máte za sebou utkání s Blanskem. Jak bys duel na začátek zhodnotil?

To utkání bylo jako na houpačce, hrálo se hodně nahoru dolů. Byly tam z naší strany dobré momenty, ale taky tam byla spousta chyb. Ale takový je hokej.

Baník se s tímto týmem pravidelně hodně trápí. Ty jsi proti Dynamiters nastoupil poprvé v kariéře, čím je hra soupeře nejvíc nepříjemná?

Proti Blansku jsem opravdu ještě nehrál, takže jsem nevěděl, jak soupeř hraje. A během celého zápasu jsme v podstatě nenašli recept na to, jak proti nim hrát.

Ve svém čtvrtém utkání v dresu Baníku sis připsal první gólovou trefu. Zároveň šlo, pokud statistiky nelžou, o vůbec první zásah v mužské kategorii. Jak se gólová akce zrodila?

Petr Peš vyhrál buly, které šlo na Davida Polesného. Ten pak vystřelil a myslím si, že to Peťa ještě tečoval a puk skončil na brankové čáře. Potom jsem už měl jen tu nejlehčí úlohu - dorazit puk do brány.

Proti Blansku jsi začal na křídle druhé formace po boku Petra Peše a Ľubomíra Vaškoviče. Jak se Ti s touto velezkušenou dvojicí hrálo?

Já za sebe musím říct, že dobře. Ale museli byste se zeptat Petra a Ľuba, jestli se i jim se mnou hrálo dobře.

Letošní sezona je pro Tebe první, ve které získáváš zkušenosti v mužském hokeji. V čem jsou největší rozdíly mezi juniorským a dospělým hokejem?

Už když jsem byl v juniorce na Vsetíně, tak jsem trénoval s mužským týmem. Ale musím říct, že je to velký skok. Přeci jenom, juniorský hokej se nehraje tak moc do těla nebo teda určitě ne tolik, jako v Krajské lize.

Jak bys popsal svůj herní styl? Jsi spíš střelec nebo nahrávač? V čem jsou Tvé největší přednosti a na čem bys chtěl naopak nejvíc zapracovat?

Snažím se o obojí, jak střílet a dávat góly, tak nahrávat. Mou předností byl hlavně přehled, ale musím říct, že od doby, co začal covid, tak se to všechno zhoršilo a pořád se hledám.

Po zápase jsi dostal na památku puk. Když Ti jej kustod Roman Bárta předával, vypadal jsi překvapeně. Už má své místo na poličce?

Byl jsem hodně překvapený. Nečekal jsem to, ale Romanovi děkuju, že si vzpomněl a puk mi přichystal a přinesl. A ano, už má svoje místo (usmívá se).

Děkuji za rozhovor.

další články
Foto: Muži Baníku zahájil letní přípravu
A-Tým
23.5.2022

Hokejisté SHKM dnes odstartovali přípravu na novou sezonu. Pod dohledem trenérského tria Křivinka – Kuba – Kučera se hrá...
Radko Křivinka: Rozhodly hlavně dvě věci – výzva v podobě trénování týmu ve 2. lize a osobnost Martina Vyrůbalíka
Info
16.5.2022

Nový hlavní kouč Baníku se narodil 24. listopadu 1981. První hokejové krůčky udělal v tehdejším brněnském Ingstavu. S mo...
Pozvánka na valnou hromadu SHKM Hodonín
Info
13.5.2022

Vedení SHKM Hodonín zve všechny členy na řádnou valnou hromadu SHKM Hodonín, která se bude konat ve čtvrtek 2. června 20...
Hodonín bude mít jednoho z nejmladších druholigových koučů. Baník povede Radko Křivinka
Info
6.5.2022

Novým hlavním trenérem A-týmu SHKM Hodonín je od dnešního dne Radko Křivinka. Čtyřicetiletý kouč musel ze zdravotních dů...