SHKM Hodonín
Stanley Cup má v Česku přistát 10. července, Vrána a Kempný řeší program
Stanley Cup má v Česku přistát 10. července, Vrána a Kempný řeší program
Info
26.6.2018

Nejslavnější hokejová trofej světa po třech letech opět míří do Česka. Stanley Cup má přiletět 10. července a dva dny si jej tu budou užívat obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, kteří pomohli Washingtonu Capitals k triumfu v NHL.

autor:
ctsport.cz, foto: gettyimages.com
Sdílejte článek
 

Trofej tu byla naposledy v roce 2015, kdy ji v rodné Vlašimi ukázal fanouškům obránce Michal Rozsíval, který podruhé v kariéře triumfoval s Chicagem.

"Stanleyův pohár by tu měl být 10. a 11. července. S klukama dáváme dohromady program oslav a nějak ho teď finalizujeme, jak to skloubíme dohromady," řekl Aleš Volek ze společnosti Alvo sports management, která zastupuje oba hokejisty.

Sedmadvacetiletý Kempný plánuje vzít Stanleyův pohár jak do rodného Hodonína, tak do Brna, kde strávil podstatnou část kariéry. "Viděli jsme se teď s Kubou po dlouhé době, co jsme se rozprchli po sezoně. Ještě nevím, jestli budeme dělat oslavy každý zvlášť, nebo společně. Sedneme si na to a probereme to," řekl Kempný.

Přesné plány oslav ještě dají dohromady. "Určitě bych chtěl ukázat pohár v Hodoníně, kde jsem se narodil. A také v Brně, kde jsem byl sedm let," dodal Kempný.

Rodák z Prahy a odchovanec Letňan Vrána bude slavit v Praze. "Vezmu Stanley Cup do Letňan na hokejový stadion. A taky na hřbitov, protože mi během sezony umřela babička. Mám i pár dalších míst, ještě mám pár dní čas si to promyslet," řekl dvaadvacetiletý Vrána.

V týmu Capitals byl i obránce Jakub Jeřábek, ten ale neodehrál dostatečný počet utkání na to, aby byl mezi držitele trofeje zařazen. Zatím není jasné, zda se do oslav v Česku zapojí také. "S Kubou si píšeme. Teď jsme každý s rodinou. Máme pár dní čas to probrat," dodal Vrána.

POZNÁMKA: Termíny příletu Stanley cupu do Čech zatím nejsou definitivně potvrzeny.


další články
„Hokejky na trávníku“ podruhé. Baník po roce opět vyzve fotbalisty Nesytu
A-Tým
4.8.2021

Stejně jako loni si přípravu na blížící se start nového ročníku Krajské ligy zpestří hokejisté Baníku exhibičním utkáním...
Tom Polák: Je těžké si vůbec představit, že půjdu po tak dlouhé pauze do zápasu
Info
2.8.2021

Ačkoliv na led nastoupili hokejisté SHKM již minulý týden, první dva tréninky byly dobrovolné a hlavně seznamovací. Od p...
Hodonínský hokej truchlí. Zemřel bývalý skvělý útočník Václav Kobliška
Info
2.8.2021

V neděli 1. srpna nás navždy opustil pan Václav Kobliška. Vždy usměvavý a dobře naladěný jihlavský rodák strávil v barvá...
Prestižní Hlinka Gretzky Cup i s hodonínskou stopou!
Info
1.8.2021

Tradiční letní Hlinka Gretzky Cup (někdejší Memoriál Ivana Hlinky) letos hostí Evropa, což znamená, že do Piešťan a do B...