SHKM Baník Hodonín
Soupiska A-týmu začíná dostávat jasnější podobu, nejčerstvější posilou Baníku je obránce Ondřej Šmach!
Soupiska A-týmu začíná dostávat jasnější podobu, nejčerstvější posilou Baníku je obránce Ondřej Šmach!
A-Tým
17.6.2022

Soupiska prvního týmu Baníku se začíná plnit prvními jmény hráčů, kteří budou oblékat dres SHKM v historicky první druholigové sezoně. Kádr Baníku momentálně tvoří jeden brankář, pět obránců a osm útočníků. Se dvěma nejčerstvějšími posilami – brankářem Martinem Holíkem a obráncem Ondřejem Šmachem si vedení klubu „pláclo“ během čtvrtečního slavnostního odhalení nové identity.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Z loňského mistrovského a postupového kádru je na soupisce pro druholigovou sezonu 2022-23 zatím pětice hráčů - obránci Martin Dufek a David Polesný a útočníci Aleš Dufek, Tom Polák a Jakub Sajdl. Není ale vyloučeno, že přibydou i další jména loňských šampionů KLM.

Návrat do mateřského klubu hlásí brankář Martin Holík, který v minulé sezoně naposledy působil v dresu pražské Slavie. „Domů“ se vrací i další odchovanec, stále teprve osmnáctiletý útočník René Marek, jenž minulou sezonu strávil střídavě v juniorce brněnského Warrioru a v druholigovém SHK Hodonín. A do třetice velký návrat. Po osmi letech oblékne znovu dres SHKM i útočník Erik Hložánek, třetí nejproduktivnější hráč SHK Hodonín v loňské sezoně.

Vedení Baníku lovilo i v již neexistujícím B-týmu brněnské Komety, jehož barvy v minulém ročníku hájili obránci Jiří Kališ a Štěpán Kučera a také útočník Vojtěch Krejčiřík. Zkušenosti by měl nováčkovi soutěže rozhodně dodat třiatřicetiletý forvard Jan Matějka, kterého si fanoušci zeleno-černých barev jistě pamatují z loňské finálové série s Kroměříží. A zatím posledním potvrzeným útočníkem na soupisce Baníku je pětadvacetiletý Robin Medek, který naposledy působil v druholigovém Písku.

Nejčerstvější a doposud rozhodně nejzvučnější posilou SHKM před novou sezonou je pětatřicetiletý hodonínský odchovanec Ondřej Šmach. Velezkušený zadák byl v minulém ročníku v dresu Skalice třetím nejproduktivnějším obráncem druhé nejvyšší slovenské ligy. Bývalý mládežnický reprezentant se do rodného města vrací po 27 letech, poprvé od neslavného konce HC Hodonín v roce 1995.

Aktuální soupiska A-týmu SHKM Hodonín

Brankář
Martin Holík (eliteprospects)

Obránci
Martin Dufek (eliteprospects), Jiří Kališ (eliteprospects), Štěpán Kučera (eliteprospects), David Polesný (eliteprospects), Ondřej Šmach (eliteprospects)

Útočníci
Aleš Dufek (eliteprospects), Erik Hložánek (eliteprospects), Vojtěch Krejčiřík (eliteprospects), Jan Matějka (eliteprospects), René Marek (eliteprospects), Robin Medek (eliteprospects), Tom Polák (eliteprospects), Jakub Sajdl (eliteprospects)
další články
Baník sehraje v přípravě šest utkání, nechybí pikantní souboje s Vyškovem
A-Tým
26.6.2022

Rozlosování základní části 2. ligy je už pár dní na světě, nyní už je rozhodnuto i o programu přípravných zápasů A-týmu ...
FOTO: Ročník 2014 si to na trávě rozdal s fotbalisty Baníku Ratíškovice
Info
25.6.2022

Mladí Drtiči z kategorie třetí třídy se místo čtvrtečního tréninku vypravili na fotbalový stadion do nedalekých Ratíškov...
Druholigové kostky jsou vrženy, Baník má v úvodním kole volno, ligu začne na domácím ledě
A-Tým
24.6.2022

Po rozlosování Krajské ligy mužů je znám už i jízdní řád 2. ligy. Hokejisté Baníku budou mít v prvním kole Východní divi...
FOTO: XXII. Sportovní hry v malé kopané i s týmem Baníku
Info
24.6.2022

V úterý 21. června se v rámci dvaadvacátých Sportovních her města Hodonína uskutečnil na umělé trávě ve sportovním areál...