SHKM Baník Hodonín
Smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel bývalý trenér Baníku pan Zdeněk Kepák
Smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel bývalý trenér Baníku pan Zdeněk Kepák
Info
29.7.2022

Ve věku čtyřiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek 28. července někdejší československý hokejový útočník Zdeněk Kepák. Rodák z Brna získal v roce 1961 s národním týmem titul mistra Evropy (2. místo na světovém šampionátu ve Švýcarsku), stříbro na světovém šampionátu slavil i o čtyři roky později na turnaji ve Finsku. Na začátku devadesátých let vedl jako trenér prvoligový tým hodonínského Baníku.

autor:
Jan Hochman, Sport.cz, foto: hokej.cz
Sdílejte článek
 

Kepák do tuzemské nejvyšší soutěže nakoukl už v sedmnácti letech za domovské Královo Pole, po dvou letech zamířil k nováčkovi ligy Jihlavě, v níž strávil čtyři sezony. Následoval návrat do Brna, ovšem do Rudé hvězdy, která tehdy vládla zdejšímu hokeji. Kepák vytvořil památnou útočnou formaci s Františkem Ševčíkem a Jaroslavem Jiříkem. Za deset sezon v Kometě s ní slavil pět mistrovských titulů v řadě (1962–66), k tomu přidal tři stříbra a dva bronzy.

Nejvyšší soutěž si na začátku 70. let zahrál jeden ročník i ve Zlíně (tehdejší Gottwaldov). V národním týmu odehrál 25 zápasů, vstřelil šest branek. V roce 1961 byl na turnaji ve Švýcarsku u titulu mistrů Evropy a vicemistrů světa, zápasy ale sledoval jen z lavičky a tribuny. V roce 1965 už ve Finsku na světovém šampionátu nastoupil a třemi asistencemi v šesti zápasech pomohl ke stříbru.

Po konci kariéry Kepák přesedlal na trenérskou dráhu, v nejvyšší soutěži vedl Gottwaldov a TJ Brno. V letech 1990-93 trénoval společně s Milošem Říhou a Karlem Buřičem hokejisty TJ Baník Hodonín.

Ve jméně celého klubu vyjadřujeme rodině a blízkým pana Kepáka upřímnou soustrast.

Čest jeho památce.Baník Hodonín v sezoně 1992-93.
Zleva sedící brankář Roman Čechmánek, Libor Galko, trenér Zdeněk Kepák, předseda oddílu Vítězslav Pinda, tajemník Miloslav Belka, Miroslav Kořený, brankář Pavel Novotný. Uprostřed zleva Roman Němčický, Pavel Všianský, Tibor Janás, Stanislav Beťko, Pavel Prčík, Roman Žák, Vítězslav Jankových, Radek Haut, Milan Mikulášek, vedoucí mužstva Ivan Slížek. Nahoře zleva Petr Havelka, Emil Šnoblt, Lubor Šnoblt, Tomáč Kočvara, Milan Lančarič, Jan Kočvara, Jiří Bohunský, David Bauer, asistent trenéra Karel Buřič.

další články
Staň se hokejovým rozhodčím!
Info
7.8.2022

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Hledá se Baníček! Staň se duší našeho maskota třeba právě ty!
Info
5.8.2022

Chceš být součástí domácích utkání Baníku? Umíš bruslit a baví tě dělat show? Jsi kreativní a jsi pro každou legraci? Má...
Foto + video: A-tým Baníku poprvé vyjel na led
A-Tým
4.8.2022

Druholigový nováček SHKM Baník Hodonín má za sebou první trénink na ledě. Trenér Radko Křivinka přivítal na úvodním trén...
Tradice pokračuje. Hokejisté Baníku i letos nazují kopačky a vyzvou k souboji hráče FC Nesyt
Info
1.8.2022

V sobotu 13. srpna se uskuteční už třetí ročník přátelského exhibičního fotbalového utkání mezi týmy FC Nesyt Hodonín a ...