SHKM Baník Hodonín
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třinácti týmech, v české bude o jednoho účastníka navíc. Soutěž začne ve středu 18. září a hrát se bude systémem doma-venku, odpadnou tak někdy i čtyřzápasové domácí či venkovní série z loňské sezony. Na Baník čeká v základní části porce minimálně 39 zápasů.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Hrací systém

Dlouhodobá část soutěže bude na východě rozdělena na dvě části – základní a nadstavbu. V základní části odehraje třináct týmů celkem 26 kol systémem doma-venku, což dohromady znamená 24 zápasů pro každý tým. V každém kole bude při počtu třinácti mužstev vždy jeden tým stát.

V následné nadstavbě se týmy rozdělí do dvou skupin. Ta první se bude skládat z týmů na 1. – 7. místě, druhou budou tvořit ty týmy, které se po základní části umístí na pozicích 8. – 13.

Prvních sedm týmů ve skupině s pracovním názvem „O lepší umístění“ bude mít po odehrání 26 kol jistotu účasti v playoff a bude spolu bojovat o co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Celkem týmy ve skupině odehrají tříkolově 21 kol, což znamená 18 zápasů v nadstavbě a tím pádem 42 v celé dlouhodobé soutěži.

Týmy ve druhé šestičlenné skupině, říkejme jí pracovně „Skupina o udržení“, budou bojovat o poslední osmé místo zaručující účast v playoff a také o černého Petra znamenajícího boje o záchranu. Ta se bude stejně jako loni týkat toho, kdo se po dlouhodobé části umístí na posledním místě tabulky. I tady se bude hrát tříkolově, ale pouze 15 kol – 15 zápasů. Dohromady 39 zápasů v celé základní části.

Čtrnáctka týmů v české skupině Západ bude mít v základní části pro 14 mužstev připravenu porci celkem 39 kol. Hrát se bude starým známým systémem každý s každým a to tříkolově.

Playoff bude mít stejný formát, jako v sezoně 2023-24. První dvě kola (osmifinále a čtvrtfinále na tři vítězné zápasy) se budou hrát v rámci skupin, semifinále a finále (na čtyři vítězné zápasy) pak křížem mezi skupinami.

Rozlosování základních částí obou skupin by mělo být známo do konce června.

Složení skupin

Skupina Východ

Havířov, Havlíčkův Brod, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, SHKM Hodonín, Šumperk, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí (odkup licence od Letňan), Vyškov, Žďár nad Sázavou, Znojmo (sestup z 1. ligy)

Skupina Západ

Benátky nad Jizerou, Děčín, Hronov, Cheb, Kadaň (postup z KLM), Kobra Praha, Kralupy nad Vltavou, Mostečtí Lvi, Písek, Příbram, Řisuty, Tábor, Ústí nad Labem, Vrchlabí.Povinné chrániče krku

Kongres IIHF v květnu 2024 schválil úpravu pravidel ledního hokeje, která se týká zavedení obecné povinnosti hráčů nosit chránič krku a hrdla proti proříznutí.

Podle dosavadního znění článku 9.12 pravidel ledního hokeje byl předmět ustanovení brán jako doporučující, od sezony 2024/25 je ale hráčům stanovena striktní povinnost chránič krku nosit.

Článek tedy nyní je ve znění: „Všichni hráči všech kategorií musí nosit chránič proti říznutí do krku, který je určený pro tento specifický účel a je vyroben tak, aby kryl co největší část krku. Chránič proti říznutí do krku musí být používán správným způsobem a nesmí být v žádném případě nijak upravován nebo nahrazován. Za porušení tohoto pravidla, které následuje po varování hlavním rozhodčím, se uloží menší trest.“


další články
Šestiletá historie Baníku zná pouze tři vítěze kanadského bodování. Znáte všechny?
A-Tým
8.7.2024

V základní části uplynulé sezóny zaznamenal Vojtěch Dobiáš 42 kanadských dobů a stal se králem hodonínské produktivity. Před ním se to podařilo jen dvěma dalším hráčům, víte kterým?
VIDEO: Hokej je zábava! Nábory Baníku v hodonínských i okolních školkách bavily děti i letos
Info
4.7.2024

V posledních letech v rámci náborové činnosti stále více prohlubujeme spolupráci se školkami nejen v Hodoníně, ale i v o...
Prosíme fanoušky o vyplnění krátkého dotazníku
A-Tým
3.7.2024

Vážení příznivci hodonínského hokeje, vážení fanoušci Baníku. Připravili jsme krátký dotazník, rádi bychom znali Váš náz...
Kupte si permanentku na zápasy Baníku a ušetřete skoro polovinu oproti nákupu klasických vstupenek!
A-Tým
1.7.2024

Sezona 2024-25 se kvapem blíží a my všichni se už nemůžeme dočkat, až zase oblékneme zeleno-černé barvy. Proto Vám už s ...