SHKM Baník Hodonín
Sedmý obránce na soupisku A-týmu, s Baníkem podepsal slovinský zadák Luka Zorko
Sedmý obránce na soupisku A-týmu, s Baníkem podepsal slovinský zadák Luka Zorko
A-Tým
5.9.2023

Baník posiluje své defenzivní řady, dnes po obědě podepsal slovácký klub smlouvu s obráncem Lukou Zorkem. Šestadvacetiletý Slovinec přichází do Hodonína z polského Noweho Targu, skoro dvoumetrový čahoun si svou zápasovou premiéru v hodonínském dresu odbyde už dnes v podvečer v utkání na vyškovském ledě.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Luka Zorko

Šestadvacetiletý urostlý bez pochází ze sedmého největšího města Novo Mesto, které leží v jižní části dvoumilionového státu. Účastník mládežnických světových šampionátů, který si připsal i tři starty v seniorské reprezentaci Slovinska, má z juniorských let zkušenosti jak z ruské MHL, tak z kanadské WHL.

První zkušenosti s dospělým hokejem získával ve slovinské nejvyšší soutěž, kde v letech 2016 až 2021 hájil barvy dvou ljubljanských mužstev – Slavije a Olimpije. Ročník 2018-19 byl pro sympatického obránce zatím určitě nejpovedenějším v kariéře, neboť se mu během jednoho roku podařilo získat hned tři tituly – s HK Olimpija Ljubljana ovládl nejen Alpskou ligu, pyšni se i titulem šampiona slovinské ligy i slovinského poháru.

V sezoně 2021-22 se 194 cm vysoký obránce poprvé ukázal na českém území, když si jej vyhlédla tehdy prvoligová Kadaň vedená Vladimírem Růžičkou. Trhači ale tehdy z finančních důvodů po devatenácti zápasech ze soutěže odstoupili a po Lukovi, který v 18 zápasech získal pět kanadských bodů, sáhl konkurenční Kolín. V dresu Kozlů sezonu dokončil s bilancí 0+3.

Zatím posledním působištěm Luky Zorka, na které bude chtít v Hodoníně určitě co nejrychleji zapomenout, byl v minulém ročníku polský Novy Targ. Sedmnáctinásobný mistr Polska a historicky nejúspěšnější klub v zemi v zažívá těžká léta, v posledních dvou sezonách skončil v devítičlenné soutěži beznadějně poslední. Luka Zorko patřil k nejvytěžovanějším hráčům mužstva, které sezonu zakončilo s výrazně pasivním skóre 69:190, a do svých statistik si v 37 zápasech zapsal 8 bodů za gól a sedm asistencí.další články
Baník porazil lídra tabulky z Nového Jičína a z domácí premiéry bere zcela po zásluze tři body!
A-Tým
30.9.2023

Po třech bodech přivezených z Havlíčkova Brodu zapisuje Bachánkova družina plný bodový zisk i z prvního domácího zápasu ...