SHKM Hodonín
SHKM letos kvůli nedostatku hráčů nepřihlásil ligu juniorů
SHKM letos kvůli nedostatku hráčů nepřihlásil ligu juniorů
Info
29.7.2021

Malý počet hráčů. To je důvod toho, proč SHKM Hodonín v sezoně 2021-22 nebude mít tým juniorů. „Bohužel musím s politováním konstatovat, že v sezoně 2021-22 nebudeme mít přihlášenou juniorku do soutěže,“ říká v nepříliš radostném rozhovoru Martin Vyrůbalík.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Martine, základní otázka je jasná - proč letos není přihlášena juniorka SHKM do své soutěže?

Bohužel musím s politováním konstatovat, že v sezoně 2021-22 nebudeme mít přihlášenou juniorku do soutěže. V týmu jsme měli více kluků takzvaných dorazových ročníků (2001, pozn. red.) a ti už příští sezonu za juniory hrát nemůžou. Dalším faktorem, který se na současném nízkém počtu juniorů podepsal, je to, že v minulých letech odešla velká spousta hráčů do jiných klubů, kde hráli či hrají vyšší soutěže.

Co bude s hráči juniorky? Máte pro ně připravenu nějakou alternativu?

Kluci se připojili k A-mužstvu již v letní přípravě a momentálně půjdou s muži i na led. Pokud se neprobojují do týmu, tak budou mít možnost hrát juniorskou soutěž jinde. Vše rozhodne v období od srpna do začátku září. Už teď jsme v kontaktu s některými týmy, v nichž by naši junioři mohli v nadcházející sezoně působit.

Je reálné, aby se juniorka přihlásila opět od příštího ročníku?

Na tohle je momentálně těžké odpovědět. Kluků máme málo i v dorostu. Budeme se snažit, abychom měli co nejdřív opět všechny kategorie. Situace není lehká. V této covidové době došlo k velkým hráčským ztrátám právě v dorosteneckém a juniorském věku. Hráče nemají ani daleko vyspělejší kluby, takže se snaží nalákat hráče z menších klubů. K nim patříme i my. Uděláme ale maximum možného pro to, abychom juniorku opět brzo přihlásili do soutěže.

Děkuji za rozhovor.

další články
Přijďte ve středu 22. září na ZS Václava Nedomanského na akci Týden hokeje!
Info
20.9.2021

Ve středu 22. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké t...