SHKM Baník Hodonín
Robin Medek: Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně
Robin Medek: Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně
A-Tým
29.9.2022

Třiatřicet minut a sedmapadesát vteřin. Přesně tak dlouho to trvalo, než se Baník dočkal svého prvního druholigového gólového zápisu. Postaral se o něj útočník Robin Medek, který svou ranou nastartoval skvělou šestiminutovku zeleno-černých. „Spoluhráči stáli dobře před bránou. Už jsem měl delší střídání, tak jsem to tam chtěl napálit. Musím říct, že hezčí gól jsem ještě nedal,“ směje se pětadvacetiletý forvard.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Robine, premiéra ve 2. lize body nepřinesla. Jak bys utkání se Žďárem zhodnotil?

Mrzí to... myslím, že chybělo trochu štěstí. Utkání bylo vyrovnané. Škoda několika chyb v obraně a neproměňování šancí.

Jen v první třetině jste neproměnili dobrých pět tutovek. Vyspal se soupeřův brankář na zápas tak dobře, nebo spíš nám něco chybělo v zakončení?

Slámič (Jiří Sláma, brankář Ždáru, pozn. red.) je dobrý brankář, v minulosti jsem s ním hrál. Chytal skvěle, ale přijde mi, že s koncovkou máme problémy od prvního přátelského zápasu. Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně. Musíme na tom zapracovat.


Ve druhé třetině to tam konečně začalo padat, a to i díky tvému gólu ze čtyřiatřicáté minuty. Jak jsi viděl první gól Baníku v druhé lize svým pohledem?

Vyjížděl jsem z rohu s pukem a hledal hráče na modré. Pak jsem ale viděl, že tam není prostor pro přihrávku, tak jsem si přibrzdil a slyšel jsem za zády ze střídačky, ať vystřelím. Byla to střílená přihrávka před bránu, takže to bylo cíleně stříleno po ledě. Kluci odvedli skvělou práci před bránou, brankář nic neviděl a spadlo to tam.

Přišlo mi, že ta střela letěla téměř pod ledem a že jsi takhle střílel záměrně, je to tak?

Jak říkám, spoluhráči stáli dobře před bránou, už jsem měl delší střídání, tak jsem to tam chtěl napálit. Musím říct, že hezčí gól jsem ještě nedal (směje se).

I když jste většinu zápasu tahali za kratší konec, fanoušci vás neustále povzbuzovali a hnali kupředu. Co říkáš na atmosféru, kterou vám Hodoňáci vytvořili?

Fanoušci byli super, vytvořili výbornou kulisu! Doufám, že přijdou v sobotu ve stejném počtu a pomůžou nám k první výhře. Byli naším hnacím motorem a chtěl bych jim za celý tým poděkovat.

další články
Čtvrtý Baník hostí ve středu druhý Vyškov, klub před zápasem uctí památku Františka Krejčiříka
A-Tým
28.11.2023

Další, v pořadí už desátý pikantní souboj Baníku s Vyškovem, hostí ve středu 29. listopadu hodonínský zimní stadion. Záp...
×
Dnes v 18:00 | A-tým
SHKM Baník Hodonín
Hokej Vyškov