SHKM Baník Hodonín
Robin Medek: Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně
Robin Medek: Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně
A-Tým
29.9.2022

Třiatřicet minut a sedmapadesát vteřin. Přesně tak dlouho to trvalo, než se Baník dočkal svého prvního druholigového gólového zápisu. Postaral se o něj útočník Robin Medek, který svou ranou nastartoval skvělou šestiminutovku zeleno-černých. „Spoluhráči stáli dobře před bránou. Už jsem měl delší střídání, tak jsem to tam chtěl napálit. Musím říct, že hezčí gól jsem ještě nedal,“ směje se pětadvacetiletý forvard.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

Robine, premiéra ve 2. lize body nepřinesla. Jak bys utkání se Žďárem zhodnotil?

Mrzí to... myslím, že chybělo trochu štěstí. Utkání bylo vyrovnané. Škoda několika chyb v obraně a neproměňování šancí.

Jen v první třetině jste neproměnili dobrých pět tutovek. Vyspal se soupeřův brankář na zápas tak dobře, nebo spíš nám něco chybělo v zakončení?

Slámič (Jiří Sláma, brankář Ždáru, pozn. red.) je dobrý brankář, v minulosti jsem s ním hrál. Chytal skvěle, ale přijde mi, že s koncovkou máme problémy od prvního přátelského zápasu. Dát jen polovinu z našich šancí, bereme tři body úplně jasně. Musíme na tom zapracovat.


Ve druhé třetině to tam konečně začalo padat, a to i díky tvému gólu ze čtyřiatřicáté minuty. Jak jsi viděl první gól Baníku v druhé lize svým pohledem?

Vyjížděl jsem z rohu s pukem a hledal hráče na modré. Pak jsem ale viděl, že tam není prostor pro přihrávku, tak jsem si přibrzdil a slyšel jsem za zády ze střídačky, ať vystřelím. Byla to střílená přihrávka před bránu, takže to bylo cíleně stříleno po ledě. Kluci odvedli skvělou práci před bránou, brankář nic neviděl a spadlo to tam.

Přišlo mi, že ta střela letěla téměř pod ledem a že jsi takhle střílel záměrně, je to tak?

Jak říkám, spoluhráči stáli dobře před bránou, už jsem měl delší střídání, tak jsem to tam chtěl napálit. Musím říct, že hezčí gól jsem ještě nedal (směje se).

I když jste většinu zápasu tahali za kratší konec, fanoušci vás neustále povzbuzovali a hnali kupředu. Co říkáš na atmosféru, kterou vám Hodoňáci vytvořili?

Fanoušci byli super, vytvořili výbornou kulisu! Doufám, že přijdou v sobotu ve stejném počtu a pomůžou nám k první výhře. Byli naším hnacím motorem a chtěl bych jim za celý tým poděkovat.

další články
Hokejisté opět nazují kopačky, 21. června se na Nesytě uskuteční už pátý ročník exhibičního fotbalového utkání
A-Tým
18.6.2024

Už popáté se na fotbalovém hřišti na Nesytě uskuteční benefiční exhibiční zápas mezi fotbalisty domácího FC Nesyt a hoke...
V Baníku budou pokračovat další dva hráči loňské sestavy. Smlouvy prodloužili Jan Švejda a Adam Bachánek
A-Tým
16.6.2024

Na soupisku A-týmu Baníku na nadcházející druholigové boje přibyla dvě jména. Vedení klubu se dohodlo na pokračování s d...
FOTO: Hráči páté třídy v pátek 14. června vyrazili vlakem za hokejbalem do Přerova
Info
15.6.2024

Tým složený hráčů a hráček páté třídy odehrál na Hané celkem tři hokejbalové zápasy, dvakrát se střetli s domácími Zubry...
Skupina východ bude mít 13 účastníků, nováčkem je Znojmo. Orlová nakonec přihlášku nepodala
A-Tým
14.6.2024

Na dnešním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třin...