SHKM Hodonín
První kolo KLM se odehraje, zápas Baníku je ale odložen. Soutěž dostane nové rozlosování
První kolo KLM se odehraje, zápas Baníku je ale odložen. Soutěž dostane nové rozlosování
A-Tým
17.9.2021

Odstoupení Rosic dva dny před začátkem soutěže bude mít logicky dopad na herní systém i na rozlosování zápasů v základní části Krajské ligy. Odhlášení Štik ze soutěže znamená, že KLM Jižní Moravy a Zlína bude mít v sezoně 2021-22 deset účastníků a bylo by tak nesmyslné, aby zůstalo v platnosti původní rozlosování, které by znamenalo, že by v každém kole měly dva týmy volno.

autor:
Jan Hochman
Sdílejte článek
 

„Je to pro nás samozřejmě nepříjemná situace, stejně jako pro ostatní týmy z naší skupiny,“ říká k nenadálé situaci manažer A-týmu Martin Vyrůbalík. Odstoupení rosického klubu přidělá starosti všem klubům i svazovým funkcionářům, kteří budou muset na poslední chvíli řešit nový formát a rozlosování KLM.

„Když jsme se ve čtvrtek dozvěděli o odstoupení Rosic, pokusili jsme se o to, aby se v sobotu hrálo první kolo na našem stadionu s týmem z Brumova-Bylnice. Byl to ale natolik šibeniční termín, že jsme se se soupeřem nakonec shodli na tom, že bude lepší náš vzájemný zápas odehrát v náhradním termínu,“ přiznává hrající manažer Baníku.

Rozpis prvního kola zůstává de-facto v původní podobě, jen zápas Rosice – SHKM nahradí duel Brumov-Bylnice – SHKM. Brumovští hokejisté měli mít v prvním kole volný los.

Jakou přesnou podobu bude nakonec základní část KLM JMaZ mít, to se dozvíme nejspíš až po víkendových zápasech. Jisté zatím je pouze to, že soutěž bude mít deset účastníků - Dynamiters Blansko HK, HC Br.-Bylnice, HC Lvi Břeclav, HC SPARTAK Uherský Brod, HC Uherské Hradiště, HK Kroměříž, HOKEJ Uherský Ostroh, SHKM Hodonín, SKMB Boskovice a Technika Hockey Brno.

Jakmile bude nové rozlosování Krajské ligy mužů na světě, budeme fanoušky okamžitě informovat.

Program zápasů 1. kola KLM JMaZ

Technika Hockey Brno - HOKEJ Uh. Ostroh (18.9.)
SKMB Boskovice - HC SPARTAK Uh. Brod (18.9.)
Dynamiters Blansko HK - HC Uh. Hradiště (18.9.)
HC Lvi Břeclav - HK Kroměříž (18.9.)
HC Br.-Bylnice - SHKM Hodonín (odloženo)

další články
Petr Peš: Už jenom kvůli našim perfektním fanouškům jsme se museli zlepšit
A-Tým
18.10.2021

Na obratu v zápase proti Blansku se podílel dvěma góly a jednou asistencí. I proto byl po zápase Petr Peš zvolen nejlepš...